Sign in to follow this  
Followers 0
enes_rs

Избор на SSD

25 posts in this topic

Може ли малко помощ при избора на ССД колеги?

Какво трябва да се внимава освен скоростта на четене и записване? Това със S.M.A.R.T. какво означава и при покупка на ссд правят ли се някакви настройки, колко GB трябва да е,съвместими ли са с всичките модели лаптопи ?Имам леново Г580.Мерси!

Edited by enes_rs

Здравейте

Важни са доста неща при изборът на SSD. Най-лесно ще ми е да споделя полезни материали:

http://www.anandtech.com/show/6337/samsung-ssd-840-250gb-review/2

http://www.anandtech.com/show/7173/samsung-ssd-840-evo-review-120gb-250gb-500gb-750gb-1tb-models-tested

Ако се разтърсите, ще намерите и още полезна ифнормация. Бих Ви насочил към SSD-тата на Samsung, като най-напреднали технологично и тези на Intel, като най-надеждните в момента. За Lenovo G580 ще стане всяко SSD 2.5'. Ние предлагаме ъпгрейд китове:

http://laptop.bg/ssd_drives/compare?ids[]=90&ids[]=91&ids[]=92

С тях може да сложите SSD-то и в същото време да запазите харддискът си, като го сложите на мястото на DVD-то, то пък може да бъде изкарано като външно през USB, благодарение на кутийката, която сме предоставили с него.

Дано съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

Защо повечето хора препоръчват интелските ссд? При този модел

A-data Ssd Sx900 128GB /sata3

скоростта е 550мв/сек и цената им е приемлива, а интелските ссд поне аз не видях при 128гб с повече от 300 или 400мб..Има нещо може би живот, издържливост не знам

Защото:

1. Не са много надеждни и натрупаха много негативи със злополучната SX300 серия.

2. Повече трябва да те интересуват резултатите от I/OPS бенчмарковете. Това са брой входни или изходни операции в секунда. Колкото повече са те, толкова по-бързо ще реагира SSD-то на зададените от него задачи. Особено важни са за малките трансфери на данни, които се извършват по-време на работа на кмпютъра.

3. Най-надеждните SSD-та са ма Intel и Samsung. Intel наблягат на по-утвърдените технологии за производство, докато Samsung водят пазара с последните си технологии, освен това съпортът им е може би най-добрия към момента. Например те идват с удобен софтуер за клонация и предлагат софтуер за следене на здравето на SSD-то, неговата оптимизация и наливането на последния фърмуер. (а 840 EVO има и опция за използване на оперативната памет, за допълнително ускорение)

4. Kingston и Transcend са за предпочитане пред A-DATA в момента.

Мерси! Супер точна информация !!! И ако може да ми препоръчате до около 250лв точен модел ще е супер

Здравейте ! Все още не съм избрал ссд.Затруднявам се при избора.Първо реших да похарча около 160/180лв после видях че има 180gb 250gb с не голяма разлика и накрая се обърках повече,избрах интел 120гб сега самсунг.Помогнете ми да избера от следните модели:

Samsung SSD 840 EVO 250 GB MZ-7TE250BW надхвърля бюджета, но ако е по добрия избор ще го взема

Samsung SSD 840 128 GB MZ-7PD128BW

Samsung SSD 840 EVO 120 GB MZ-7TE120BW

Intel SSD 520 120 GB SATA 3

Intel SSD 530 120 GB SATA 3

Intel SSD 530 180 GB SATA 3

SSD Samsung 840 PRO Series 128gb

Ако ти трябва надеждно SSD 840 Pro, ако ти трябва голям капацитет, то 840 EVO. Ето тук може да ги сравняваш - http://ssdboss.com/

да но сравнява 1тб на самсунг с 500гб

120гб самсунг ево.Бързо си работи.Но може би ако сменя и процесора,дъното, видео картата също и рамта,пластмасите,дисплея :)))) Не е кой знае какво това ссд

В какъв смисъл не е кой знае какво?

Пошегувах се,усетих бързината при включване и изключване..ами мисля че процесора ми е слаб b960, понеже следя понякога и гледам че е на 100% :) мисля сериозно да го заменя..и ще се посъветвам с вас

Ако чипсета е подходящ, може да ъпгрейднеш до Core i7 Sandy Bridge, а при по-голям късмет Ivy Bridge.

олe не те разбрах? Знам че мога да сложа Ivy Bridge процесори, това Core i7 Sandy Bridge да ли изобщо е възможно.. аз мисля за i3 или i5.. понеже цената на i7 е колкото един лаптоп.. незнам да ли нова тема да направя или тук може да продължа относно избор на cpu

Edited by enes_rs

Бях забравил за другата тема. Чипсета ти е съвместим със Sandy и Ivy процесори. Pentium-а ти в момента е от Sandy Bridge архитектурата. Core i5 Ivy ще е добър избор, а и ще позволи поддръжката на DDR3 до 1600 MHz.

ок мисля да взема тази седмица 4гб ддр3 1600мхз, значи стават (2x4) 8гб 1600мхз, и ще работи на 1600 предполагам.. или не трябва да махам 2гб 1333мхз?

Pentium B процесорите са Sandy Bridge базирани, тоест ще спъват паметта до 1333mhz.

освен в диска софта други оптимизации нещо прави ли се за да работи по добре.Спрях дефрагментацията и хибернета само и това в диска optimize sistem performans

Инсталирай си Samsung Magician за да си следиш здравето на SSD-то. Ако има фърмуер ъпдейт, му го сложи.

защото като натисна оптимизе систем ми показва това

post-15909-0-92388000-1401570423_thumb.j

а това може ли да кажете какво означава?

post-15909-0-63899700-1402347969_thumb.j

Здравейте отново колеги след дълго време искам да споделя, че днес си сложих i5 2450m на лаптопа за който ви знаимавах,та искам да кажа че макар и рам паметта да се спъва на 1333мхз разликата е осезаема със ссд самсунг 128 си работи много гладко, а аз със този б960 къде съм се забутал направо незнам... А проблеми с охлаждането за сега нямам и забелзях че при FullHD не засича като преди :) и като че ли не се товари и не чувам охлаждането..

След като отворих лаптопа стегнах всичките болтчета и мисля че ще ми издържи още една две години.Благодаря за отговорите още еин път!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0