god_15

Важна промяна във форума

101 мнения в тази тема

Честит празник :)

Хрумна ми нещо което мисля ще помогне на форума .

Естествено ще е нужно леко напрягане първоначално .

Да се направят "важни" в един подраздел на всяка марка темите с решени проблеми .

Така хем няма да се отварят по 10 теми с един и същ проблем , хем ще е лесно и бързо да се открие решението на подобен такъв .

Естествено търсачката трябва да се оптимизира .

Убеден съм че ако резултата в гугъл излезе с "решено" на даден проблем , това ще оживи доста форума и реномето му .

Ето ви нещо + борсата и .... късмет .

Наздраве сега :cheers:

От миналата седмица DenisVelev е модератор на раздел Борса. При проблем, може да се обръщате и към него. Скоро ще има промени в официалните правила на форума, като ще добавим и шаблон за обявите, който няма да бъде задължителен и основно ще бъде предназначен, за новите потребители във форума, да могат да си постват по-добре обявата.

Също така ще направим и някои неща задължителни за всички:

1. Трябва да се добавят реални снимки на продаванта от вас стока в рамките на 48 часа.

2. Телефон за контакт, ако няма такъв в подписа на потребителя.

3. В заглавието на темата да не се слагат допълнителни символи и неправилно уголемени знаци с цел привличане на вниманието.

Искате ли точка V от настоящите правила да бъде променена?

valdesbg - това може да стане частично. Не може да направим всички теми с решен проблем важни, защото поне първите 2-3 страници ще са само с тях, но пък може да променяме заглавието на "Разрешен проблем" или нещо подобно, за да привлича повече вниманието. Това обаще ще започнем да го правим на по-късен етап, защото ще отнеме много време, докато повечето теми бъдат преправини ръчно. :)

Относно търсачката - имаме го предвид, ще бъде оптимизирана в скоро време.

Хрумна ми нова идея която може да е от полза на сайта. Когато някой някъде ти поиска снимки на даден продукт би било добре да се дава линк към обявата в Laptop.bg, а не линк от Pro++++k.com, така ще се спечелят нови посетители в сайта.

Добре би било,щом си решил да спасяваш форума,да се добави Facebook Like бутон в края на всяка тема и мнение.Поне аз не видях да има такъв.

Защо не направите в секцията "Борса" тема или друга секция "Приключили продажби" или нещо подобно, а не да се трият темите на продадените лаптопи?

В действителност те не се трият, крият се от крайният потребител (модераторският екип ги вижда) Според мен няма смисъл да се флуудва с безсмислени теми, като толкова ви е мъчно да пишете нови теми, направете си темплейт или просто си запишете обявите в един текстови файл.

Като потребител отдавна в този форум ще си позволя да дам и аз някакво мнение ...

Да кажа, че съм съгласен с част от промените и определено раздел Борса го заприлича на нещо (и по-точно подраздела за продажби).

... По въпроса за ЪП-ването на темите, което е и най-големия бич в раздел борса, и което прави самия раздел хаос

Имам стари обяви в подраздел "продавам" от преди 2 години, които все още са актуални и не смятам, че необходимо една тема да с "ЪП"-ва независимо дали е поради смяна на цената или по друга причина. Има си бутон EDIT и ако някой иска да си смени цената може да си го направи. Друг е въпроса, че търсачката не е както трябва и доста пъти съм я проклинал защото трябва да ровя по темите за да намеря това, което търся, но това са рисковете като се ползва готова платформа (все пак няма смисъл да се влагат маса пари в нещо, което е неоправдано).

... Та оптимизирането на търсачката би променило коренно нещата и според мен трябва да се забрани ЪП-ването на темите. Това (повдигането на една тема) може да става или като някои реши да добави нещо към дадена тема (което донякъде е заобикаляне и си един вид ЪП) или когато една тема е интересна и други пишат в нея - тя си се ЪП-ва сама (следователно темата е актуална).

... Относно изтриването на мненията ... Смятам че донякъде е добре, но за колегите, които са "доверени продавачи" не е добре, макар мненията да не са определящ фактор за коректност, след като можеш да си поместиш всичко, което продаваш е една единствена тема и да имаш само едно мнение, а да си продал 1000 неща.

Доверен потребител = доверен продавач? (ако е така защо не го поправите)

А какво става с купувачите? - визирам и себе си в това число ...

Аз лично имам доста повече теми в раздел купувам отколкото в раздел продавам. Имам доста части от лаптопи, които така или иначе нямам време да опиша и публикувам, но си е лично мой проблем. В повечето случаи като дойде лаптоп за ремонт трябва да му намеря някаква част и търсенето започва.

Поздравления за положените усилия.

valdesbg - това може да стане частично. Не може да направим всички теми с решен проблем важни, защото поне първите 2-3 страници ще са само с тях, но пък може да променяме заглавието на "Разрешен проблем" или нещо подобно, за да привлича повече вниманието. Това обаще ще започнем да го правим на по-късен етап, защото ще отнеме много време, докато повечето теми бъдат преправини ръчно. :)

Относно търсачката - имаме го предвид, ще бъде оптимизирана в скоро време.

Както е на подраздели по марки / първа тема : ВАЖНА , в нея подраздели 1.Дъно2.Процесор3.видео4.батерия5.матрица , и там да се вкарат решените проблеми . Ще е удобно и лесно за намиране и подредено . Това имах предвид , или нещо подобно , да има некъв ред баси .

"Заглавие на обявата - трябва да има ясно описание /купувате или продавате даден продукт/."

Нямаше ли си отделни раздели за купувам - продавам

Добро утро.. И да питам, след като минаха няколко месеца - доволни ли сте от 'промяната', която направихте? Форума като гледам, не само, че не търпи каквото и да е развитие, ами все повече запада.. лека - полека..

Аз лично съм доволен, защото вече вие си контролирате нещата в Борса. Ако вие сте недоволни от нещо е въпрос на ваша организация да се промени. DenisVelev и Sawyer_GPService в момента отговарят за реда в раздела и ако имате хвалби, предложения, критики и оплаквания, то може да ги споделяте тук или на лично съобщение на тях или на мен. Аз не забелязвам западане на форума, защото се увеличиха темите извън раздел Борса, което ми беше целта по начало. Друг е въпроса, че малко от вас - търговците, имат желание да участват в тези дискусии. Това, което не успях да направя, е да изготвя нови по-подробни правила за раздела. Ако вие имате желание да се създадат нови такива, то ще трябва да се създаде някаква система за изготвянето им и гласуването им, така че да няма нечуто и не взето под внимание мнение. Аз за съжаление няма да мога да отделя нужното време по този казус, поне в близките 2-3 месеца, за което се извинявам.

Хах....!

Аз лично съм доволен, защото вече вие си контролирате нещата в Борса. Ако вие сте недоволни от нещо е въпрос на ваша организация да се промени.

...и кой измисли тази организация?

,,,много мъдро бягане по тъча!

Пълен провал!!!

Аз не забелязвам западане на форума, защото се увеличиха темите извън раздел Борса, което ми беше целта по начало.

Може ли една статистика да предоставите в %...колко бяха преди и колко са сега?

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...