god_15

Важна промяна във форума

101 posts in this topic

Преброяването наново на коментарите беше нужно за промяната, която искаме да въведем. Няма да се прави периодично, бъдете спокойни! Нашата идея сега е да направим всички активни и доказали се стари потребители с ранг "Доверен потребител" като компенсация, заради промяната от редовен потребител в нов потребител, причинена от зануелните мнения от раздел Борса. (както се вижда, тези които са писали извън Борса имат зачетени мнения, тоест не сме занулявали избирателно) Скоро ще променим критерия за нов потребител, потребител, редовен потребител и може би ще добавим старши потребител (или нещо от сорта). Отделно мислим да променим някои рестрикции за обикновения потребител, като например времето за редактиране на обява, а пък тези, които са Доверен потребител, ще могат да си променят неограничено темите.

Също така ако желаете, ще направим още един подраздел в Борса, където ще могат да пишат и публикуват обяви само доверени потребители, но ще могат да бъдат преглеждани от всеки. Съответно за целия раздел Борса може да гласувате (само доверените потребители), някой от вас да стане Модератор и да контролира нещата и ако прецените да се преизбира нов човек за модератор през определен период от време. След това може да започнем съвместно мислене за подобряване на разделът с нова рейтингова система (ако това е нужно), въвеждане на "VIP" обяви и оптимизиране на някои неща като търсачката, така че да ви е по-удобно, защото самата платформа на форума ни ограничава в някои промени.

П.П. Току що започнах да оправям тези с титла Нов потребител на Редовен потребител. Ако съм изпуснал някой, нека ми пише на Л.С.

Всъщност, като чета мненията, основния проблем според колегите е липсата на следа от присъствие във форума за минали периоди.

Едно предложение- отделен рейтинг само за раздел "борса".

Както се казва - и вълкът сит, и ...абе вие знаете.

Пълни глупости. Като повечето ти изказвания между другото. Не целя да те обидя. :thumbsup:

Пълни глупости. Като повечето ти изказвания между другото. Не целя да те обидя. :thumbsup:

За тебе всичко е пълни глупости. Но това си твои мнения, което не ме интересуват.. Тези, които ме познават са важни, не си ти този, който ще оценява другите.

Пич, в момента си пишеш с някой който от 23 години работи с компютри. През ръцете ми са минали над 1000 машини и над 160 сървъра. Във втората по големина банка, в първата по големина фирма и в втората по големина търговска верига.

Смятам спора с тебе за излишен, на глупости по принцип не отговарям.

Edited by gguest

За тебе всичко е пълни глупости. Но това си твои мнения, което не ме интересуват.. Тези, които ме познават са важни, не си ти този, който ще оценява другите. Доколкото си спомням, има оплаквания от тебе, но не целя да те обидя.

Не всичко. Само твоите "бисери". Върни се и си ги прочети. Не си позволявам да оценявам никой.

Ти си ръсиш глупостите навсякъде. Няма за какво и как да ме обидиш.

Edited by telarche

Здравейте, от още един новобранец :) .

Следя темата с голям интерес, но досега се въздържах от коментари. Защото съм на мнение, че когато човек не плаща за нещо, не може да има големи претенции. Идеята за нулиране на профилите не ме радва особено, но както се казва " на който не му харесва може да ходи другаде...". Лично на мен не ми допада да предлагам лаптопи в сайтове редом с бельо и обувки, но човек никога не знае, нека да изчакаме и да видим как ще се развие идеята на администраторите на форума.

Според мен обаче, трябва да се прави разлика между мнение и търговски рейтинг. Това, че някой е изказал мнение по определена тема няма нищо общо с коректността му при покупко-продажби. Което веднага води до извода, че в раздел пазар трябва да се въведе по-добър контрол и рейтингова система. Но не знам до каква степен "домакините" на форума имат интерес от коректен и добре работещ форум, защото в този раздел сме до някаква степен преки конкуренти (къде с машини "като нови" или такива втора употреба) -_-. Логично е екипа на laptop.bg да има интерес от подръжката на форум, но не и в частта му "пазар/базар" .

Затова отдавна се каня да предложа, да се въведе такса за публикуване/ъпване на обява (примерно 0.6/0.2 лв. - цената е доста символична, но ще накара някой да се замисли, преди да ъпне една обява три пъти на ден ). Разбира се в този в този случай, трябва да се махне "вдигането" на тема от чуждо мнение и съответно може да има няколко безплатни обяви на месец, за да не се "гонят" новите и не толкова редовни потребители.

За сметка на тези символични такси Администраторите на раздела да се ангажират малко повече с контрола, да въведат рейтингова система и ако трябва дори и шаблон за публикуване на обява, за да са по-ясни и разбираеми нещата. При нужда и с някаква форма на арбитраж при проблем, което няма как да се случи в друг сайт поради липсата на специалисти в областа.

Предполагам свития пазар и отлива на посетители във форума са накарали администраторите да се замислят за промени и се надявам, че с разумни и интелигентни решения нещата могат да се направят по-добре за всички.

2 people like this

Деяне

Пробвано е /това с парите и ъповете / в стрелки.инфо - пълен провал .

@Гост

За теб в подробности няма да влизам ( лаик съм - не се занимавам професионално компютри) , но напълно съм съгласен с Жорката - спъни мустанга малко .

Със здраве

п.с. Важно е за мен какъв потребител съм , защото имам няколко любими форума и се засягам когато проявят неуважение .

Деян е прав, цитирам:

"Администраторите на раздела да се ангажират малко повече с контрола..."

Твърде много безобразия минават между капките, като чето постовете по- горе. Ако на някой клиентите му не са доволни и от време на време му викат (пък той точно затова се инати), или пък жена му пак не му е пуснала и си мечтае за Анджелина Джоли - не трябва да си го изкарва на другите.

Моля Богдан да е по- внимателен при оценка на постовете и да взема адекватни мерки. Никой не е венчан за форума, всеки да си носи последствия от действията. И да не забравя, че това е форум на фирма, която има пълното право да провежда СОБСТВЕНА политика.

Edited by gguest

Само ще спомена, че темата е направена, за да можете да изразите мнение и да се стигне до консенсус относно промените, които ще се наложат във форума с идеята да го нагодим, така че да е удобен за всеки (доколкото това е възможно), а не да се храните един друг. Ние към момента имаме слаб интерес да развиваме раздел борса, още по-малко да печелим от него, защото приоритетите ни са насочени в друга посока. Никой нищо не коментира за предложението ни, един от вас да бъде издигнат като модератор на раздел Борса и да поеме обгрижването му . Така ще имате желаният контрол и фокус над проблемите на форума. След това съвместно с този човек, ще оправим проблемите (като търсачката и рейтинг системата), защото той ще защитава най-добре вашата гледна точка и така форумът ще се промени според вашите нужди.

Дали сме ви шанс да изкажете мнение, не го пропилявайте с глупости, ако наистина се интересувате от форума!

Деян е прав, цитирам:

"Администраторите на раздела да се ангажират малко повече с контрола..."

Твърде много безобразия минават между капките, като чето постовете по- горе. Ако на някой клиентите му не са доволни и от време на време му викат (пък той точно затова се инати), или пък жена му пак не му е пуснала и си мечтае за Анджелина Джоли - не трябва да си го изкарва на другите.

Моля Богдан да е по- внимателен при оценка на постовете и да взема адекватни мерки. Никой не е венчан за форума, всеки да си носи последствия от действията. И да не забравя, че това е форум на фирма, която има пълното право да провежда СОБСТВЕНА политика.

Отново пълни глупости. :D

Деяне

Пробвано е /това с парите и ъповете / в стрелки.инфо - пълен провал .

@Гост

За теб в подробности няма да влизам ( лаик съм - не се занимавам професионално компютри) , но напълно съм съгласен с Жорката - спъни мустанга малко .

Със здраве

п.с. Важно е за мен какъв потребител съм , защото имам няколко любими форума и се засягам когато проявят неуважение .

Има и поне още два проблема които ще възникнат ако въведе политика за заплащане на определени "екстри"

Първия е че доста потребители ще се разбягат. Българина за съжаление не е свикнал да плаща за WEB съдържание.

Това много скоро ще се промени, но за момента е рано според мен. Втория проблем е начина на плащане. Масовите практики са две,

СМС и Банков превод. При СМС -те, знаем какви такси начисляват Мобилните оператори. По този начин една нищожна част от сумата ще отива наистина за форума. При Банковия превод таксата е 2 - 3 лв. Ако трябва да си платя 10 "ъпа" по 0.20 ст. примерно, пак става безсмислено.

Може би системата на продавалник с закупуването на ваучери за кредити е най удачна. Но и в сегашния и в бъдещия си формат, търговския раздел трябва да има ясни правила. Секции, брой теми, разрешени "ъпвания" и т.н. Всеки е свободен да си тълкува и интерпретира тази тема както иска. valdesbg е прав, става въпрос за уважение. На всички ни е ясно че форума и домейна си имат собственик/ци. Но да не забравяме, че той е това което е, благодарение на потребителите си. Без тях ще е само един домейн. Поздрави на всички. :)

Само ще спомена, че темата е направена, за да можете да изразите мнение и да се стигне до консенсус относно промените, които ще се наложат във форума с идеята да го нагодим, така че да е удобен за всеки (доколкото това е възможно), а не да се храните един друг. Ние към момента имаме слаб интерес да развиваме раздел борса, още по-малко да печелим от него, защото приоритетите ни са насочени в друга посока. Никой нищо не коментира за предложението ни, един от вас да бъде издигнат като модератор на раздел Борса и да поеме обгрижването му . Така ще имате желаният контрол и фокус над проблемите на форума. След това съвместно с този човек, ще оправим проблемите (като търсачката и рейтинг системата), защото той ще защитава най-добре вашата гледна точка и така форумът ще се промени според вашите нужди.

Дали сме ви шанс да изкажете мнение, не го пропилявайте с глупости, ако наистина се интересувате от форума!

Поста излезе заедно с моя. Еми добре. Колеги, предлагайте кандидатури за модератор на раздел борса. Екипа ни чака да се активираме малко. :)

Форумът си е много добре, той е направен за информиране на потребителите му, а не за търговия.

Няма да коментирам повече глупостите на жоро йосифов, такива "разбирачи" като него са идвали по 80 за едно място на конкурси за назначаване на работа в IT отделите. И са си отивали. Не се занимавам с глупости и простотии.

Правилно беше премахнат броя на мненията в раздел "борса". Това не е мястото за коментари по технически въпроси, а място за търговия, най вече на части и машини втора употреба. Ако някой не се е напънал да напише отговор на въпрос в хардуерните и софтуерните теми - това си е негов проблем. Никой не му е виновен!

Забелязвам, че понякога вече има над 1000 посетители на форума, преди бяха по- малко. Друг въпрос колко от тях се регистрират - но не може всеки в България да се занимава с лаптопи - който иска, се регистрира.

За раздел "Борса" може да се въведе плащане с SMS-и, това е съвременният начин. Ама някой не искал, ама на някого му било скъпо, ама някой на някого не му харесвала идеята - има и други интернет форуми, има и други страници за продажба. Девизът е "Тука е така". Така се прави ред, иначе разни плевенски и люлински или каквито и да са продавачи ще си "продават" номерата до безкрай. И ще тровят форума.

Рейтинговата система трябва да бъде разделена. Едно е техническа помощ, друго е оценка на сделка.

Старите потребители имат пълната възможност да продължат да са активни и без да са титуловани, рейтинговата система е достатъчна, доколкото "никога не е късно да станеш за резил"- това не е свързано с време на присъствие във форума.

Модератор на "Борса" е необходим, ако Богдан не смогва. Повдиганията на темите може да се ограничат, за да няма злоупотреби. И ако сметнете за необходимо, "Борса" също може да бъде разделена по марки, това ще улесни евентуалните кандидат - купувачи.

Форумът си е много добре, той е направен за информиране на потребителите му, а не за търговия.

Те имаше много такива форуми....и още ги има,но можете да проверите кой и кога влиза.

По горе казах:

ако така Ви харесва махнете БОРСА-та.

...и тогава лесно ще се преброите!

Забелязвам, че понякога вече има над 1000 посетители на форума, преди бяха по- малко.

Някой не отчита един факт,че самата борса е и най-голямата реклама на форума.И 90% от посетителите са заради раздела БОРСА.

Търсиш с чичко Гугъл някакъв компонент или лаптоп и излиза,че в Лаптоп.БГ някой го продава или е продавано.

Влизаш,разглеждаш,проверяваш....и естествено се заинтригуваш(някакъв процент от посетителите).

Други влизат и излизат.

Но да говорите глупости и то абсолютни

означава,че някой не е в час!

Ще останете няколко да си редите пасианс взаимно....

....май идеята за махане на постовете от БОРСА е мания за ВЕЛИЧИЕ.

Да видим кой аджеба е по кадърен!

Правилно беше премахнат броя на мненията в раздел "борса". Това не е мястото за коментари по технически въпроси, а място за търговия, най вече на части и машини втора употреба. Ако някой не се е напънал да напише отговор на въпрос в хардуерните и софтуерните теми - това си е негов проблем. Никой не му е виновен!

Никой не оспорва господа "ПРОФЕСИОНАЛИСТИ" вашата кадърност и НИЕ не ВИ пречим.

...но бъдете така добри - не оспорвайте и нашата КАДЪРНОСТ ,не пречете и ВИЕ на НАС!

...защото тогава няма да останете и четирима за една партия бридж!

ЕДИТ:

относно мерките за UP,лесно може да се направи като в други форуми или 1 повдигане на 24часа или само с понижение на цената - примерно до 30лв цена -2лв,от 30 до 100лв - 5лв понижение,до 500лв с 10лв,над 500 - 30лв.

Тогава няма и да има толкова чести повдигания.

Идеята е щом няма желаещи толкова време за даден продукт - или цената е завишена или не е актуална.

Edited by nonsan

Сега открих друго неудобство, което е причинено от защитата ни от спам. Имате лимит на коментарите за всеки 24 часа, които може да пуснете във форума, докато не натрупате 50 мнения, което ще стане, ако бъдете активни и извън Борса за известно време. Разбира се мога да го променя ръчно всеки от вас да има 50 коментара, но мисля, че няма да е толкова непосилно за Вас, да ги достигнете, а и не ми се ще да лъжа брояча, защото идеята за зануляването беше точно с цел, да се покаже кой колко е писал извън Борса.

Не съм напълно сигурен колко точно е лимитът на мнения, но мисля, че е 8. Ако отделяте по 2 мнения на ден извън Борса, за един месец ще сте достигнали 50 мнения и ще се отървете от рестрикцията. 6 нови теми или ЪП-вания на 24 часа, мисля че са напълно достатъчни, а ако имате нещо спешно за редакция, ще може да се обърнете към мен за съдействие.

Още е рано да говорим за система за плащане. Първо се разберете, кой от вас да стане модератор на Борса и ако ще се преизбира, през колко време да става това. След това с този човек, ще обсъдим какви да са новите правила, дали да се добави система за плащане на ЪП-ове, как да се оптимизира търсачката и така нататък.

Все пак има и полза от промяната.Всички почнаха да пишат доста активно из форума за да трупат мнения :D:D:D

Да,докато се достигнат "заветните" 50 мнения.

Много ми е интересно как сега го откри,като съм пуснал рапорт преди повече от 24ч.То друго и не можеше да се направи!!!!!!

Даже и в тази тема на големите "разбирачи",не можеш да си кажеш мнението...

Ами...,а бре...бе,ний за кой Хуй сме тука БРЕ!(без цензура,защото ми писна)....

Този автогол който си вкарвате малко или много ще ВИ заболи.....

Сега открих друго неудобство, което е причинено от защитата ни от спам. Имате лимит на коментарите за всеки 24 часа, които може да пуснете във форума, докато не натрупате 50 мнения, което ще стане, ако бъдете активни и извън Борса за известно време.

То това на нищо не прилича....да си пълен лаик.

То да си изтриеш и темите е проблем...големи правила

.....то май тука трябва да си ПУТКА да те уважават!!!!(без цензура)

....хаиде изтрийте ми и профила...................................

.....защо никоя от вас(говоря вече в женски род) не посмя да ми отговори на рапорта.....

.....ами за мен(давам си сам отговор) човек който се крие или е жалък или е ПУТКА(задължително с големи букви)

....така или иначе съм смешник,по добре ме изтрийте от всякъде!

..съжалявам,че до сега не знаех(или не исках да го разбера),че тези които са много умни са и абсолютни простаци...

В старата Англия са казали...шибани селяни(fucking peasants).....и аз съм от село,но не съм селянин!

...и на всички вместо поздрави и хубави пожелания(както го правят лизачите) - имате нужда от лекар.....

...ако Ви кажат че сте добре кажете на него,че той не добре....или да си ..........майчината.

....то вече няма за къде да е по-добре!

EDIT:

Поздрав от сърце за професионалистите:

Edited by nonsan

Не правете тази грешка с въвеждане на плащане във форума.

1 person likes this

Нено, просто почакай малко. Промените изискват време, едва ли Богдан е направил нарочно нещо, което не е довършил докрай. Аз ти предлагам да се успокоиш, нужен си на този форум, но си афектиран също ненужно, което м/у другото също разбирам. Все пак и в медицината след операция трябва време за зарастване (не случайно ти давам този пример).

Това е.

Сега открих друго неудобство, което е причинено от защитата ни от спам. Имате лимит на коментарите за всеки 24 часа, които може да пуснете във форума, докато не натрупате 50 мнения, което ще стане, ако бъдете активни и извън Борса за известно време. Разбира се мога да го променя ръчно всеки от вас да има 50 коментара, но мисля, че няма да е толкова непосилно за Вас, да ги достигнете, а и не ми се ще да лъжа брояча, защото идеята за зануляването беше точно с цел, да се покаже кой колко е писал извън Борса.

Не съм напълно сигурен колко точно е лимитът на мнения, но мисля, че е 8. Ако отделяте по 2 мнения на ден извън Борса, за един месец ще сте достигнали 50 мнения и ще се отървете от рестрикцията. 6 нови теми или ЪП-вания на 24 часа, мисля че са напълно достатъчни, а ако имате нещо спешно за редакция, ще може да се обърнете към мен за съдействие.

Ами май не е точно така,вчера(нарочно)направих последното си мнение около 23,30 часа,днес до преди малко нямах право на други мнения,преди малко ми излезе това You can make 1 more posts until Днес, 19:33 PM. This restriction is in place until you have 36 more approved posts

Ще изчакам дотогава,ама едва ли ще имам после право на още 7 мнения(според вас) и въобще вие знаете ли какво правите или просто да има някаква промяна пък каква е е...и му май......та.

P.S. Щях да забравя,вече имам 15 мнения.

Edited by icolev

Айде и аз да трупам актив, че съм горд "Доверен потребител" - НОВОБРАНЕЦ!

...................... Все пак и в медицината след операция трябва време за зарастване ..........

Това е така, но в случаите когато операцията е успешна.

Ами ако не е успешна какво става?

:scare:

Нямам нито една подажба тук, но влизам предимно за да следя "Борса", ей така, защото имам по-голямо доверие на този форум пред други и наистина ценово нещата винаги са били нормални за сметка на безсънните нощи на монополистите...

Явно е защо ще правите тези "нововъведения", знам какво е положението, дори доста време издържахте натиска.

Иначе аз конкретно - просто ще сменя форума когато го развалите и толкова.

Адиос!

Edited by vigo_m

nonsan - Аз ти писах на лично съобщение в отговор на доклада ти. Наистина не беше моментален отговор, но не успях да схвана какво имаш предвид, защото не ми описваш достатъчно добре проблемът. Чак няколко часа след като ти отговорих, асимилирах напълно какво е станало, благодарение на доклади от още двама потребители и съответно написах какво е положението тук. Не отричам, че не съм запознат напълно със системата на форума, но други хора се занимават със "задкулисната" му поддръжката.

Никой не е тръгнал да ви гони, както видяхте, компенсирахме липсата на мнения с ранг "Доверен потребител" и титуловането ви отново е Редовен потребител, също така очаквам да издигнете ваш представител, който да се грижи за интересите ви във форума. Това действия за вашето прогонване ли са според вас? Ако искахме да ви гоним, въобще нямаше да се допитваме до вас, а директно щяхме да изтрием раздел Борса. Не разбирам защо негодувате? Ако натрупването на 50 коментара е толкова непосилно за вас, защо наистина сте в този форум? Само за да продавате ли?

Много се изненадах, когато някои редовни потребители, които са в този форум много преди аз да се регистрирам, нямаха нито един коментар извън Борса. Не отричам, че сте били полезни в този раздел, особено в случаите, когато трябва да се реши казус с неуспешна сделка в подраздел "Откраднати лаптопи и некоректни търговци", за което съм Ви благодарен, но извън Борса можеше да сте още по-полезни и сега да нямате този проблем с натрупването на 50 коментара, както сега някои от вас го нямат. И нека не се залъгваме, огромна част от натрупаните ви мнения в Борса са от "ЪП-ове", а не от реално създадени теми за продажба или отговори на въпроси. Също голям процент са и коментарите в които се храните помежду си и след това се докладвате един друг, за да се чудя какво да Ви правя. И на мен ми отидоха към 200 коментара от Борса, като от тях съм имал най-много 40-50 реални такива, а останалото са били "Ъп-ове". Според мен, освен с броят на коментарите може и по много други неща да се ориентирате, дали един потребител тук ще се окаже свестен търговец, от когото да закупите или да му продадете нещо. Най-малкото рейтингите ви са непокътнати, а който е останал доволен от вас, все някъде го е написал.

Не правете тази грешка с въвеждане на плащане във форума.

Когато издигнете ваш представител, вие ще решите дали да се въвежда такова нещо. Ние никога не сме искали чрез форума да печелим пари, а единствено да рекламиране нашата дейност и да помагаме на обикновения потребител да направи правилно избора си в покупката на нова техника. Точно затова нямаме интерес да влагаме големи усилия в развитие на раздел Борса и предоставяме тази привилегия на вас. Какво по-хубаво от това, сами да си определите правила и да ги спазвате, наместо ние да ви наложим такива и да ни плюете?

Ами май не е точно така,вчера(нарочно)направих последното си мнение около 23,30 часа,днес до преди малко нямах право на други мнения,преди малко ми излезе това You can make 1 more posts until Днес, 19:33 PM. This restriction is in place until you have 36 more approved posts

Ще изчакам дотогава,ама едва ли ще имам после право на още 7 мнения(според вас) и въобще вие знаете ли какво правите или просто да има някаква промяна пък каква е е...и му май......та.

P.S. Щях да забравя,вече имам 15 мнения.

Това в понеделник ще гледам да бъде оправено. Също ще се опитам да ги направя 10 мнения на 24 часа, докато натрупате по 50 мнения и след това ще го върна както си беше, за да не се развали защитата на форума.

И последно - понеже никой от вас още не се е предложил или пък не е посочил някой за ваш представител, аз ще предложа KaMeA (защото е един от най-авторитетните потребители тук), Sawyer_GPService (защото е най-активен в помагането за поддръжката на разделът, благодарение на честите му доклади за невалидни теми и нередности), Latitude (защото изявяваше такова желание преди време), vigo_m (защото обича да следи нещата във форума) и gguest (защото ми се струва, че би му се занимавало). Ако някой от тях е съгласен, може да организираме някаква форма за гласуване и съответно да решите дали го искате като ваш представител или не.

1 person likes this

Когато издигнете ваш представител, вие ще решите дали да се въвежда такова нещо. Ние никога не сме искали чрез форума да печелим пари, а единствено да рекламиране нашата дейност и да помагаме на обикновения потребител да направи правилно избора си в покупката на нова техника. Точно затова нямаме интерес да влагаме големи усилия в развитие на раздел Борса и предоставяме тази привилегия на вас. Какво по-хубаво от това, сами да си определите правила и да ги спазвате, наместо ние да ви наложим такива и да ни плюете?

Никога не съм си позволявал да "плюя" някой. Това зависи от моралните ценности на всеки човек.

Относно промените във форума - бях един от първите - преди 2-3 години, които поискаха по-ясни правила, че и анкета бях пуснал.

Форума в общи линии си е наред, просто му трябват малко по-стриктни правила, КОИТО ДА СЕ СПАЗВАТ.

1. В обявите да има име, телефон за връзка и от кой град е. Телефонния номер да е в някакъв стандартен формат: 08хххххххх или 08хх ххх ххх, а не както в момента с БУКВИ и т.н.;

2. Като приключи обявата да се прехвърля в АРХИВ;

3. Да се наказват потребители, които не спазват добрия тон и/или обиждат други потребители;

4. UP-ването наистина може да се намали - примерно един път на 2 дни;

5. Относно "Доверен Потребител" - моя беше идеята - Този ранг да се дава на наистина доказали се потребители във форума, като имах и условие - примерно някой от laptop.bg да ги познава. Това предложение беше с цел по-малко измами да има - сега може и да се коментира, може и да отпадне.

......

не ми стига времето в момента, но ще се опитам да предложа още няколко неща тези дни.

Познавам повечето по-стари потребители във този форум и ще се радвам, ако форума стане (остане) едно безопасно място за всички потребители.

Послепис: относно предложението да съм представител - от сега отказвам - основно поради здравословни причини. Дори и сега пиша 5 дни след операция.

Edited by KaMeA

и сега пиша 5 дни след операция.

Бързо оздравяване Ники! :thumbsup:

Николай, аз лично бях настървен привърженик на публикуване на имена, телефони и други данни за връзка (в друг форум), докато

... докато един съсед не изгоря. Получи (през м.май миналата година) предупреждение от фирма за бързи кредити, че не внася вноски. Човекът проверил - има договор на негово име! Всички данни там, само подписът друг. И го гонят за някакви си 800 лева (по спомен пиша) с лихвите.

Откъде е взел данните му мошеника, така и не се разбра. Съдят се още с фирмата. Та - с тези неща трябва да се внимава.

по т.2 - безусловно съгласен.

по т.3 - безусловно съгласен. Ако някой не е дорасъл да контактува с колеги или клиенти, няма място тук.

по т.4 - "повдигането" на теми е нещо нормално, ако няма свястна търсачка. За това ще продължа да предлагам съществуващата да се усъвършенства колкото е възможно повече. А ако някой е свикнал да чете обявите само от първа страница - то си е за негова сметка.

по т.5 - вече доста участници станаха "доверени", но рейтинговата система трябва да е решаваща - тя позволява увеличаване или намаляване на общата оценка, а титлата е предпоставка за неочаквана злоупотреба с нея. Животът е динамичен, представянето и оценките - би трябвало - също да са динамични. Като годишната атестация във фирмите. Моят опит показва, че това е най- добрият вариант.

Поздрави

редакция: сега видях новият ти пост - и от мен - бързо оздравяване.

Edited by gguest

Аз също съм внимателен и чувствителен на тема лични данни, но нищо страшно няма да стане ако има име тел и град. Не търсим ЕГН, пълен адрес ......

Просто има доста мошенници - пуснат нещо и после не може никой да ги открие. Това имах в предвид и с ранга Доверен потребител - да се знае, че го знаем.

П.С. Ако повечето не са съгласни да има телефон или Име - да ги има поне в регистрацията и Администратор на форума поне да ги знае (ако се наложи)

Edited by KaMeA
2 people like this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...