Sign in to follow this  
Followers 0
AlimKazandjiev

Проблем с Acer затъмнен дисплей

9 posts in this topic

Здравейте, искам да ви споделя 1 проблем с лаптопа ми значи батерията не държи и го включвам със кабел та 1 ден го включвам но кабела се изплъзна и пак го включих и от тогава лаптопа ми е със много затъмнен дисплей, на определена светлина се вижда съвсем малко , на външен дисплей всичко е наред, пробвах и да овелича контрста с Fn + стрелките , абе всичко по клавиатурата пробвах но не става, и биоса дефаутнах и пак нищо.Лаптопа е Acer Travelmate 240 дайте вашите мнения и идей.Благодаря :)

Инвертор или лампата на матрицата.

Да днес го отворих и видях , явно е инвертора.Някой ако продава да пише :)

Инвертор или лампата на матрицата както каза Gero, макар че на мен ми се е случвало радко на някои Sony Vaio да е от GPU. Виж дали има инвертер, ако има потърси един малък предпазител и виж дали е прекъснат... може да се смени.

Инвертора е сменяем но за лампата не съм сигурен дали се сменя затова ми трябва инвертор да пробва и евентуално ако е от него да го взема или пък лампа или някаква идея да ги тествам 1 по 1 дали работят.

Можеш да тестваш дали инвертора получава захранване. 19V и 3V

Инвертора трябва да е същият. Лампа може да се сменя но много трудно. По ще ти е лесно да намериш друг екран за проба макар да не е същият модел. Да видиш дали ще светне лампата.

Можеш да тестваш дали инвертора получава захранване. 19V и 3V...

Макар,че темата е старичка,ако е актуална има ли вариант при това включване да се е докоснал инвертера до корпуса(на лаптопа или капака).

Ако не е,ще ти пратя една лампа за тест.

Ако е,като виждам въпросите-такива са и отговорите - сервиз.

Лампа може да се сменя но много трудно

Сменя се за 20мин.

Купих матрица но същото не иска , затъмнен си е , трябва да пробвам инвертора сигурно

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0