Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Biser

Проблем с VISTA / Windows7 ||| HP 4510s

7 posts in this topic

Въпросният лаптоп на може да се активира (в смисъл ОС).Когато му сложа виста и дръпна активатор всичко се прецаква и ми дава черен екран след активацията,все едно нямам операционна система.Свлих си виста с активатор в нея,ув я активирам и след 30 дена пак ми изписва,че ми иска активатор.Инсталирах си Уиндоус 7, всичко протича нормално (в смисъл тръгва за 10-15сек) и после пак рестарт и наново преинстал.четох накъде,че някои лаптопи имали защита на БИОСА,която много трудно се преодолявала.Моля някой компетентен по въпроса ми да ми помогне.Ако някой има същия модел моля да пише дали при него има същия проблем.Не ми се връща пак на дъртото ХР , колкото и да е надеждно.

Въпросният лаптоп на може да се активира (в смисъл ОС).Когато му сложа виста и дръпна активатор всичко се прецаква и ми дава черен екран след активацията,все едно нямам операционна система.Свлих си виста с активатор в нея,ув я активирам и след 30 дена пак ми изписва,че ми иска активатор.Инсталирах си Уиндоус 7, всичко протича нормално (в смисъл тръгва за 10-15сек) и после пак рестарт и наново преинстал.Четох накъде,че някои лаптопи имали защита на БИОСА,която много трудно се преодолявала.Моля някой компетентен по въпроса ми да ми помогне.Ако някой има същия модел моля да пише дали при него има същия проблем.Не ми се връща пак на дъртото ХР , колкото и да е надеждно.

Да на някой модели на HP немогат да се кракне оперционната система windows vista или windows 7 имат защита някаква,но това немисля че е прблем защото и двете можеш да ги ползваш 30 дни free това е достатъчно време за да видиш дали ти харесва дадена операционна система или не и след тава отиваш и си я купуваш,не са чак толкова скъпи.Ако не ти се дават пари за операционна система потърси из торен тракерите за активатори има един куп такива пробвай пък дано да стане с някой.Windows 7 eterprise можеш да я ползваш 90 дни съвсем легално без да ти е нужен крак или активатор,можеш да си я свалиш от тук http://softvisia.com/download.php?view.1348 ,след като я инсталираш ще имаш 10 дни за да я активираш онлайн.

Успех.

Edited by iliev

Незнам колега ... това което чувам леко ме озадачава... аз съм със същия лаптоп (4510s) и при мен този проблем го нямам... може да ти е от самата ОС нещо... аз така преди време си бях блъскал главата с едно калпаво XP... Сложил съм си Windows 7 Ultimate и лаптопа просто пее... ;)

П.п. извинявай , че ще ти използвам темата , но не искам да натоварвам/забозвам форума допълнително и искам да питам нещо и аз...

Всичко е наред при мен с 7-цата ... само дето немога да използвам вече FN-бутоните... аз съм се нагодил вече по дългия и протажен начин да си намалям звук и .... и ... но имали някакъв начин пак да ги подкарам... не е голяма болка за умиране , но... B)

Много ви моля помогнте, имам проблем с въпросният лаптоп 4510, не мога да се хвана за никаква интернет връзка, дори и за рутера вкъщи, някакви настройки ли трябва да се правят, за които явно незнам ?

Много ви моля помогнте, имам проблем с въпросният лаптоп 4510, не мога да се хвана за никаква интернет връзка, дори и за рутера вкъщи, някакви настройки ли трябва да се правят, за които явно незнам ?

Каква е операционата система която използваш, и виждаш ли някакви мрежи или не?

Въпросният лаптоп на може да се активира (в смисъл ОС).Когато му сложа виста и дръпна активатор всичко се прецаква и ми дава черен екран след активацията,все едно нямам операционна система.Свлих си виста с активатор в нея,ув я активирам и след 30 дена пак ми изписва,че ми иска активатор.Инсталирах си Уиндоус 7, всичко протича нормално (в смисъл тръгва за 10-15сек) и после пак рестарт и наново преинстал.четох накъде,че някои лаптопи имали защита на БИОСА,която много трудно се преодолявала.Моля някой компетентен по въпроса ми да ми помогне.Ако някой има същия модел моля да пише дали при него има същия проблем.Не ми се връща пак на дъртото ХР , колкото и да е надеждно.

lekuwaneto e mnogo lesno:

1. http://mydigitalife.info - i si namirash hpbi103.exe (towa e dmi itility)

- hp nan NON WIN mashinite zabraniawat SLP flag-a waw nvram-a

reshenie:

1. bootwash sas flashka dos - na koiato ima hpbi103.exe

2. hpbi103.exe read SLP - (predpolagam she sha ti dade DISSABLED ili OFF neshto takowa beshe)

3. hpbi103.exe write SLP ON

4. instalwash si win7 i ne go aktiwirash.

5. namirash si sertifikat *.XM-MS za slic 2.1 i go instalirash sas slednata komanda waw konzola (CMD.EXE -> Run as administrator).

slmgr -ilc HP...XM-MS

6. waw zawisimost ot tipa na windows si namirash productkey (nestawa ultimate sas pk za starter) i w konzola

slmgr -ipk XXXX-XXXX-XXX ....

reboot i Enjoy...

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0