Sign in to follow this  
Followers 0
SylaR

HP 450 батерия

11 posts in this topic

Здравейте, от близо месец имам hp 450 и забелязах, че батерията ми рядко се зарежда до 100 % обикновено се зарежда до 97.

Това проблем ли е или е някаква екстра свързана с износването на батерията ? Когато е на зарядно и е достигнала 97 процента пише, че зарядното е включено, но батерията не се зарежда.

Мислех си, че това поведение на батерията може да идва от windows-а (7), но на линукс също достига 97 процента.

Прилагам и снимка от HP Support Assistant интересуваме "Charge Capacity 98" какво точно значи ?

Благодаря!

post-10005-0-13004500-1385995294_thumb.p

"Капацитет на зареждане 98%" Не трябва да е така.Ако машината е чисто нова-повредена батерия(стояла е много време по складове,на студено дълго време,на влажно и т.н.)Ако е втора ръка-нормално износване на батерията.Сложи една Aida64 и виж какво ще ти покаже теста-никога не ме е лъгала :)

Лаптопа е нов, ето снимки от днес

post-10005-0-09190200-1386060076_thumb.p

post-10005-0-44116600-1386060329_thumb.p

Edited by SylaR

Глупости,повредена батерия.Просто трябва да се калибрира.За целта зареди докрай,после остави лаптопа включен докато се изключи сам,след това пак зареди.Понякога трябва да се повтори този цикъл.

Gero, пробвах го няколко пъти, от сервиза stemo, ми казаха, че ако батерията минава теста на HP "Battery check" нямало, основание да ми подменят батерията. В момента статуса на батерията е 98 % not charging

Ако го ползваш основно на зарядно така става.След като се зареди батерията и продължиш да го ползваш на зарядно,батерията се саморазрежда някъде с около 2% на ден,независимо че не е изключен от контакта.Когато заряда спадне на 94% автоматично пак ще се презареди до 100%.

Edited by Gero

Здравейте, значи аз имам същия проблем (макар поста да е от преди 8 месец) при hp 450. При стои на 94% и не се зарежда. Няколко пъти пробвах метода н Gero, но промяна няма. Лаптопът е нов

Незареждането на батерия до 100% обикновено е свързано с технологията на елементите, а не с особености на зареждането. Просто при някои технологии още след първите 20-тина цикъла (или след по- дълъг престой и саморазреждане), а при по- добрите технологии след 50-60-70-80-тия цикъл вече има спад на капацитета и номиналното напрежение на елементите, което е НАПЪЛНО НОРМАЛНО. Няма смисъл да ги разреждате напълно, че после да ги зареждате напълно, че да ги тормозите излишно. Батериите, каквито и да са, са направени ЗА ПОЛЗВАНЕ.

Редакция: Ето една типична диаграма на литиев елемент:

post-4117-0-55304400-1408906336_thumb.jp

С намаляването на капацитета пада и номиналното напрежение. И не може да се достигне очакваното от контролера ниво по напрежение, или пък се постига с по- дълго време за зареждане. Това е.

Edited by gguest

Ами значи е постояла повечко :) Не е важен само броя на циклите, а и годината на производство и технологията на елементите.

ясно..., значи съм прецакан по отношение на батерията. Поне след време съвместима батерия с моя лаптоп ще мога ли да намеря

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0