Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
Guest данко

lenovo thinkPad edge E531

6 мнения в тази тема

Здравейте ще си взимам нов лаптоп и съм се спрял на горе посочения,обаче искам да чуя още няколко мнения за конкретния модел.като цяло в ревютата чета доста позитивни неща за него но искам да чуя и вашето мнение лаптопа ще си го ползвам предимно у дома, игрички рядко ще се цъкат но от време на време така за разпускане може,четох че неговата GT740 има известен потенциал.четох че и охлаждането е на ниво,просто искам да чуя и вашето мнение преди да купя

Здравейте

За коя конфигурация точно се чудите?

Самия модел е доста добър. По-изтънен е от предходния E530/c, като дизайна и конструкцията са почти идентични. Охлаждането е достатъчно добре осигурено от две медни тръбички, като радиаторът с вентилатора са максимално изнесени назад, така че да не се загрява Palm Rest зоната. Приблизително по този начин изглежда:

post-9038-0-33945200-1385577757_thumb.jp

Снимката е от E530.

Както се вижда, моделът е с доста улеснен достъп до основните компоненти и охлаждането, така че да може лесно да се ъпгрейдва и почиства.

Въпросният модел притежава M.2 слот, който служи за NGFF SSD-та, които началото на другата година, трябва да бъдат пуснати за свободна продажба. Клавиатурата и кликпада с пет бутона са доста удобни за работа и определено го препоръчвам за писане на текстове.

Въпросната GT 740M е със 64-битва шина на паметта и е малко по-слаба от 730М, но определено е достатъчна за неангажиращ гейминг.

Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

1 person likes this

Здравейте,

И на мен ми прави впечатление моделчето, но в момента гледам, че този модел Е531 го имате само с вградено видео.

Гледам Е530с:

http://laptop.bg/laptops-lenovo-ThinkPad_Edge_E530c-lenovo_thinkpad_edge_e530c_NZY62BM_SSD120

и по конкретно този.

SSD-то на какъв слот е? Понеже гледам си има и ДВД, както и хард диск 750GB и ме заинтересова дали е mSATA или NGFF? :)

И като цяло някакви минуси за модела има ли? :)

Благодаря.

Здравейте

ThinkPad Edge E530/530c има mSATA слот на който може да се постави SSD. На приложената снимка по-горе, се вижда обособено място до батерията на BIOS-a.

За повече информация може да прегледате тази тема - http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=47160&hl=%2BThinkPad+%2BEdge+%2BE530c#entry182768

Минусите които има са по-скоро козметични, като бих добавил към посочените от мен в горепосочната тема, липсата на подсветка на клавиатурата и колонките, които имат добър звук, но са разположени отпред (минус е, ако държите на по-добро качество на звукът).

Относно E531 и E540 - те са сходни като дизайн и конструкция с E530©, като са малко по-изтънени и наместо mSATA слот притежават M.2 слот (NGFF).

Дано съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

Здравейте.

Нека някой, който е ползвал Lenovo thinkpad edge 530c да сподели дали са изчистили проблема с пулсиращия вентилатор, както е спомената в ревюто му от 2012г.

Благодаря ви предварително.

Здравейте

Още при E530 беше изчистен проблема и не сме получавали оплаквания от наши клиенти относно такъв проблем. Е530c е с подобрен mSATA слот, който вече поддържа SATA 3 скорости.

Поздрави

Богдан

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0