Sign in to follow this  
Followers 0
koill

Парола на биос при Lenovo G570

10 posts in this topic

Колеги знам че по темата е писано много и няма почти никакъв начин да се отключи биоса но ако някой се е справил може да сподели, или да ме насочи към сервиз, работата е там че лаптопа е купуван втора употреба и нямам документи, а в сервиза ги изискват

Колеги знам че по темата е писано много и няма почти никакъв начин да се отключи биоса но ако някой се е справил може да сподели, или да ме насочи към сервиз, работата е там че лаптопа е купуван втора употреба и нямам документи, а в сервиза ги изискват

Не съм ровил в твоя модел,но при други Lenovo се окъсяват SDA и SCL на епром P24S08 непосредствено преди зареждане(за целта трябва да го отвориш) ! Ако не се наемаш на подобен трик го носи в сервиз ...

Тва леново е много дале4е от истински компютър трябва да се програмира биоса на програматор и е готово.

Това със окъсяването дали ще сработи на това леново? иначе нямам проблем със отварянето, но да не се прецака повече

Нямам опит с този модел, но имайки предвид, че е далеч от бизнес модел, не ми се вярва да има секюрити чип.

Пробва ли да махнеш малката батерийка на дъното за няколко минути?

Ако не си опитал, не бързай да си правиш експерименти с окъсяване на крачета и тем подобни.

Да, това със батерията го пробвах, беше запоена, разпоих я един час беше без нея и нищо пак ми иска парола, пробвах и със Hiren's.BootCD.15.2 и там греда :(

A флаш на БИОС-а пробва ли?

Не ми разрешава да го флашна

Не съм ровил в твоя модел,но при други Lenovo се окъсяват SDA и SCL на епром P24S08 непосредствено преди зареждане(за целта трябва да го отвориш) ! Ако не се наемаш на подобен трик го носи в сервиз ...

Няма такъв чип по дъното P24S08, или е под друг номер

Този чип го има при по-стари модели Тинкпад, тук се съмнявам изобщо да има какъвто и да е секюрити чип, освен епрома на БИОС, най-вероятно в него се съхранява паролата. Ако се флашне с програматор, сигурно ще стане. Ти сигурно си пробвал да го флашваш под Уиндоус, пробвай да го флашнеш с някоя програмка под ДОС, като предварително извадиш от exe-то имиджда на БИОС-а.

И имай предвдид, че ако го скапеш, лаптопът ще умре и ще има нужда от програматор.

А какво толкова ти пречи тази парола на БИОС, ползвай си го така, той и без това един БИОС....

Радионката ми е забранена от там, и сега съм само и интелската видео карта, за това ми трябва биоса

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0