Sign in to follow this  
Followers 0
JoroKalev

Asus F5Z не иска да се включи

5 posts in this topic

Здравейте. Лаптопа преди месец си работеше повече от добре, но сега спря да работи. Като натисна копчето за включване харда се завърта, индикатора за включване светва, но екрана си остава чисто черен и до там. Като го оставя така след 2-3 минути вентилатора се завърта. След няколко минути спира и после пак се завърта и така до безкрай. Ако го оставя достатъчно дълго време в този процес (няколко часа) накрая се включва. Не е от рамта. Пробвах да извадя батерята и зарядното и да задържа копчето за включване 30 сек., но без резултат. Извадих батерята и го включих само на зарядно, но пак нищо. Опитах се да го включа към външен монитор, но не можа въбще да се свърже с екрана (издебнах го когато се завъртя перката), резултатът пак беше същият. Батерята е чисто нова. Имам някакви подозрения, че е видеото, но не съм сигурен. Някакви мнения? Благодаря.

Edited by Vajeto

Всичко може да е. Явно като се стопли малко тръгва, което означава че някъде има лош контакт. Най- често си отива видеочипа, поради масовото подценяване на отделяната топлина от тези иначе елементарни чипове от производителите на компютри. Занеси го в сервиз, но най- вероятно ще се стигне до смяна на дънната платка.

Всичко може да е. Явно като се стопли малко тръгва, което означава че някъде има лош контакт. Най- често си отива видеочипа, поради масовото подценяване на отделяната топлина от тези иначе елементарни чипове от производителите на компютри. Занеси го в сервиз, но най- вероятно ще се стигне до смяна на дънната платка.

Мерси за отговора :) Други мнения?

Наскоро си патих с този модел със същите симптоми. Та накрая се оказа точно както ти е споменал колегата разлепен видео чип. Аз съм от Русе и го занесох в един много добър сервиз. Презапоиха ми чипа на машина вика му се "реболване" за 90 лв и ми дадоха гаранция.

Наскоро си патих с този модел със същите симптоми. Та накрая се оказа точно както ти е споменал колегата разлепен видео чип. Аз съм от Русе и го занесох в един много добър сервиз. Презапоиха ми чипа на машина вика му се "реболване" за 90 лв и ми дадоха гаранция.

Мерси за отговора :) Както си и мислех. Ще го отнеса на доктор да го залепят отново. Темата е за ключ. :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0