DeadFlesh

Проблем с клавиатурата

25 posts in this topic

Здравейте !

Проблема ми е следния:

Като си стартирам лаптопа имам username и съответно парола. След като я въведа ми се зарежда профила и дотук всичко е нормално. След като ми се зареди профила обаче, някои от копчетата на клавиатурата не работят или изпълняват други функции. Интересното е, че в паролата ми се съдържа някои от копчетата, които не работят. Някой ако е имал същия проблем или има решения ще съм благодарен ако помогне.

Пробвай следното:

След като влезеш, отиди в контролния панел и препотвърди настройките за език. Промени нещо и го върни каквото трябва да е и после ОК.

За съжаление не се получи по този начин. Намерих частично решение на проблема като си направих нов user и при него няма проблем. Все пак ако има други идеи, нека да се споделят.

Щом на новия акаунт всичко е точно,лепнал си зловреден софтуер!Сложи някоя анти-шпионска програма и пусни пълно сканиране.Не антивирусна/надявам се че имаш такава/,някои от гадините си минават спокойно,макар че новите антивирусни си имат smart модул,но според мен не са толкова чувствителни.Препоръчвам Спайбот.

Щом на новия акаунт всичко е точно,лепнал си зловреден софтуер!Сложи някоя анти-шпионска програма и пусни пълно сканиране.Не антивирусна/надявам се че имаш такава/,някои от гадините си минават спокойно,макар че новите антивирусни си имат smart модул,но според мен не са толкова чувствителни.Препоръчвам Спайбот.

Ок ще го пробвам тоя Спайбот да видим дали ще помогне. После ще пиша какво е станало.

За съжаление и този вариант не доведе до успех няма промяна продължава да го има същия проблем. Ако някой има други предложения ?

Би ли написал след какво се получи така?

като заредиш акаунта на какъв език е,

пробвай с виртуалната клавиатура

виж ако успееш msconfig и спри всичко с отметка, рестартирай и кажи дали се е оправило

Би ли написал след какво се получи така?

За съжаление не мога да ти отговоря на този въпрос в такова положение го заварих .

като заредиш акаунта на какъв език е,

пробвай с виртуалната клавиатура

виж ако успееш msconfig и спри всичко с отметка, рестартирай и кажи дали се е оправило

Като заредя акаунта съм на Англ. ез. Виртуалната клавиатура я зареждам и пускам mscconfig, но всички отметки на кое подменю да спра на startup или на някое друго ?

Edited by DeadFlesh

На старт ъп

Пробвах ги всичките подменюта, но не се получи и по този начин.

Направо ти се чудя?На нов акаунт всичко ти е ок-значи системата хардуерно си е в ред.Изтривай повредения акаунт и карай с новия или търкай всичко и мятай фреш инстал.10 дена въртиш акробатики...щом така си заварил машината,не се знае какво е правено по нея,може и да е скъсан нещо джама,едва ли ще го подкараш нормално повредения акаунт!?

Провери дали не можеш да си върнеш системата със system restore, до период когато си нямал този проблем. Също преинсталирай драйвера за тъчпада, често пъти е обвързан с този за клавиатурата. Ако имаш драйвер за FN бутоните, и него го преинсталирай.

Направо ти се чудя?На нов акаунт всичко ти е ок-значи системата хардуерно си е в ред.Изтривай повредения акаунт и карай с новия или търкай всичко и мятай фреш инстал.10 дена въртиш акробатики...щом така си заварил машината,не се знае какво е правено по нея,може и да е скъсан нещо джама,едва ли ще го подкараш нормално повредения акаунт!?

Еми че хардуерно всичко е ок е пределно ясно, затова и аз се чудя как се получава тоя проблем. На този акаунт и като цяло на лаптопа има ценни програми, които не ми се иска да изгубя. Което прави опцията за преинсталиране и изтриване на акаунта не желателна !

Провери дали не можеш да си върнеш системата със system restore, до период когато си нямал този проблем. Също преинсталирай драйвера за тъчпада, често пъти е обвързан с този за клавиатурата. Ако имаш драйвер за FN бутоните, и него го преинсталирай.

За съжаление не мога да кажа кога се е получил този номер, когато го получих лаптопа беше в това състояние. Лошото е, че драйвери нямам никакви !

Влизаш в сайта на Dell (ако е от тази марка) и пишеш sevice tag-a който е на лепенка от долната страна на лаптопа. Директно ще те препрати към драйверите.

Влизаш в сайта на Dell (ако е от тази марка) и пишеш sevice tag-a който е на лепенка от долната страна на лаптопа. Директно ще те препрати към драйверите.

Да за драйвърите не е проблем ще ги намеря в нета, но не мисля, че като ги сложа тях ще се оправи. Но все пак ще опитам.

Open control panel > Date, Time, Language, and Regional Options > Regional and Language options.
Then make sure ALL the drop downs are correct for your country
1/Standards and Format - Regional options tab
2/location - Regional options tab
3/Languages tab > Details Button > settings tab > Default input language
4/Advanced tab top drop down.

OR

Click on Start >> Control Panel
Double click on System (may need to be in classic view)
Switch to the hardware tab
Click the device manager button
Expand the keyboard tree by clicking the next to "Keyboards".
This should show all your keyboards install.
Double click on the appropriate one (possibly "HID Keyboard Device")
On this general tab check to see if it reports any errors.
Switch to the driver tab
Press the update driver button
Let the wizard automatically search for a driver for you.

Такааааа,реших си проблема с фонетичния "languge bar" но като цяло подредбата на бутоните няма нищо общо с това но кето съм свикнал. Като пример: Буквите "Ж", "Ч" и някои други са с разменени места. Някой ако може да помогне, като сподели на какво се дължи това и как евентуално мога да го оправя/настроя.

Публикувал съм го в друга тема но виждам, че в тази има развите.

Някой ако може да помогне.

Да аз съм го решил с друга фонетична клавиатура

Благодаря за помощта, която ми оказахте, успях да стигна до решение на проблема, макар и да беше различно от тези които ми предложихте, но пък ми помогнахте да се замисля и да отстраня проблема !

Такааааа,реших си проблема с фонетичния "languge bar" но като цяло подредбата на бутоните няма нищо общо с това но кето съм свикнал. Като пример: Буквите "Ж", "Ч" и някои други са с разменени места. Някой ако може да помогне, като сподели на какво се дължи това и как евентуално мога да го оправя/настроя.

Публикувал съм го в друга тема но виждам, че в тази има развите.

Някой ако може да помогне.

Не знам как по принцип си свикнал да пишеш, но в Win 8 има 4 различни метода на българския език пробвал ли си всичките ?

Не съм ги пробвал всички.Имаш ли конкретна идея? (Като пример мога да ти дам фонетичната подредба на бутоните при XP или Win. 7....W си е В..Q е Я ` e Ч и т.н.) При мен няма нищо общо!

Не съм ги пробвал всички.Имаш ли конкретна идея? (Като пример мога да ти дам фонетичната подредба на бутоните при XP или Win. 7....W си е В..Q е Я ` e Ч и т.н.) При мен няма нищо общо!

Еми това си е Phonetic Traditional, такъв метод ли си му задал в language bar ?

Edited by DeadFlesh
1 person likes this

По спомен му зададох първия фонетик който излезе от option! Сега ще го изръчкам пак.

Да сега се получи. Перфектно (BGTR)! Много благодаря за съвета!

По спомен му зададох първия фонетик който излезе от option! Сега ще го изръчкам пак.

Да сега се получи. Перфектно (BGTR)! Много благодаря за съвета!

Радвам се, че съм бил полезен !

здравейте,сигурно питам нещо елементарно ,но вече няколко дена се мъча с този проблем.Имам лаптоп ASUS G551JM с уиндолс 8 и искам да си светна клавиатурата това по принцип става с комбинация от бутона fn + F4 но не става пробвах какво ли не но не става ако някой може да помогне нека да ми пише на email drago83[email protected] благодаря

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...