Sign in to follow this  
Followers 0
smokie

Проблем с Maxxaudio на Asus n56vv 4020d

5 posts in this topic

Преди няколко дни се сдобих с тази машинка Asus n56vv 4020d. Първо инсталирах Windows , за да я тествам. Свалих всички драйвери, инсталирах всичко и Maxxaudio програмката си излизаше, бачкаше си, беше интегрирана в realtek менюто и честно казано много ме изкефи звука с нея. След това реших да пробвам ка ще върви с Windows 8. Инсталирах го, инсталирах пак всички драйвери, но Maxxaudio не ми се появява и много се дразня. Преинсталирах драйвера на Realtek-a, но не се оправя. Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и е намерил решение да сподели. Благодаря предварително.

Просто нямаш сиответния драйвер за съответната OS.Когато приложението си работеше,при първият инстал,най-вероятно си бил на седмицата,сега сменяш OS и е нормално драйверът за седмица да не запали под 8!Решението е да започнеш да ровиш в нета за драйвер или да го напишеш ;) .

Edited by vertexe

Драйвера по принцип е за осмица. Свалял съм драйверите от сайта, за да са последните. Дори не съм пускал диска, който върви с лаптопа. Странното е, че на седмицата вървяха повече неща. Освен maxxaudioto на дисплея като усилваш звука, подсветката на клавиатурата, brightness-a излизаха едни анимацийки, които сега на осмицата ги няма. То драйвера си е качен, realtek приложението си бачка, обаче maxxaudioto изобщо го няма. На седмицата си излезе директно на shortcut на desktopa, а тука все едно няма такова нещо въобще. Драйверите в сайта са само за осмица, но стават и за 7, затова ми е странно как може да не работят там.

Хм...ми странно си е?Да не е липса на нещо...Net Framework,ниска версия или липса на DirectX или нещо подобно?

Преинсталирах осмицата, инсталирах всички двайвери наново и се оправи. Чудя се дали да флашна bios-a, защото има един флаш ютилити, който свалих от сайта. На старото ми Hp съм го правил, но незнам тука да не се бъгне нещо :D Единственото, което неможах да оправя са анимацийките при натискане на бутоните от клавиатурата. След като инсталирах всички драйвери, за малко работеха и после явно осмицата си ги замени с нейните, които са много по грозни. Ако някой може да помогне по този въпрос моля да каже.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0