Sign in to follow this  
Followers 0
Guest petrov

не мога да си инсталирам уиндоус

10 posts in this topic

Здравейте,имам acer aspire 5741 zg и изведнъж ми изчезна оригиналният уиндоус като ми изписа на черен екран че няма нищо за буутване в компа.Пробвах да го инсталирам през флашка и през диск.Стигам до момента "инсталационната програма се инсталира" и остава така с часове без никаква реакция.Уиндоса ми е оригинален,7хп и разбрах че има начин за възцтановяване от рековъри диска.Въпросът ми е как да го направя.Поздрави!

Може харда ти ти е заминал. Свали от друг комп Hiren's BootCD и тествай харда на лаптопа.

Относно рековерито - то се пази на хард диска, при стартиране на лаптопа някъде трябва да ти изпише "натиснете еди-кой-си клавиш за да влезнете в recovery mod", обикновено се натиска F9, F10, F11 или някой от другите F-ове

Edited by vinse

Програмата не разпознава твърдия ми диск,май е заминал наистина.Въпреки че в началото като се опитвах да преинсталирам компа ми показваше дяловете,рестартирах го и вече не ги показваше.Има ли начин да се закачи на друго устройство което да го фрагментира ,все пак не е видял никакъв зор.

Провери си в BIOS-a да не си превключил от Legacy на UEFI в Boot секцията. Върни го на Legacy и ще се появи харда.

По-горе ти дадоха добър съвет- със Хиренс.С него имаш шанс да запечаташ лошите сектори/ако са малко/.Дефрагментирането и "зора" нямат много общо със "отпътуването" на харда ти.Нова машина Самсунг,750 Gb хард WestDigital,със Осмица-5 дена живот/над 8000 лошисектора/.Палиш лаптопа,решаваш да го изместиш на леглото/или на масата/,че по-удобно,по-силна вибрация и едната глава се откъсва/или наранява плочата/.Ако изобщо не вижда машината харда,най-вероятно електрониката е сдала багажа.

Не намирам опцията за Legacy и UEFI ,има ли някаква комбинация за нея,а иначе за програмата за Хиренс,само да ми разпознае диска и веднага я почвам.

Не намирам опцията за Legacy и UEFI ,има ли някаква комбинация за нея,а иначе за програмата за Хиренс,само да ми разпознае диска и веднага я почвам.

По коментара ти съдя,че дори не си проучил съвета,който получи :) Хиренс не е програма,а диск-компилация,във който има десетки програми,които служат за тестване и "поправяне"на десетки "работи" по PC.А колкото до опциите на биоса,може и да не я търсиш,на каквато и от опциите да ти е биоса,харда се ВИЖДА от машината.

Казах "програма",метафорично,нищо лично.Биоса ми е настроен на Legacy,забелязах го в буут менюто от F12.Нищо не стана отново.Свалих харда и го сложих да друг лаптоп,там ми го разпозна като HDD,опитах да преинсталирам лаптопа но инсталационната програма отново не го откри.Може би съм ви заблудил малко,за което се извинявам-харда е разпознат като устройство за буутване от биоса на моя и другия лаптоп,но Hiren's BootCD и инсталационната програма на Уйндоус не го разпознават,както и още една програма с облика на Уиндоус с която се ровя все още в компа във менюто устройства.Чувам моторчето на харда,чувам и едно леко цъкане вътре съвсем леко.Искам и да отбележа че при първият ми опит за преинсталация на лаптопа дяловете на харда ги имаше,но не ми даде да инсталирам Уиндоус на тях.Пестартирах компа,на ново стартир инсталацията и вече нямаше дялове нямаше нищо.Може би наистина е заминал харда,не ми се иска да го призная но май е така.Поздрави на всички които се отзоваха!

Не знам защо но ми се струва че сякаш са те пуснали на тъмно в някой мол и трябва да намериш конкретен човек....

Не се обиждай но си личи че не разбираш в което няма нищо лошо, ние сме тук за да помогнем...

Като миналия път си изтрил партишъните е нормално да не ги виждаш...виж темите във форума за инсталирането на уиндолс има доста по - въпроса

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0