smokie

Мнения за Asus N56VV-S4018 и Asus N550JV-CN237D

52 posts in this topic

Здравейте, преди време пуснах тема за избор между няколко модела, но реших, че по-добре да взема нещо по сериозно за малко повече пари:) Разгледах доста модели и много ми харесаха тези два Asus-a. Четох ревютата и видях N56 на живо. Направо много ме грабна като дизайн, клавиатура и дисплей. Предполагам, че N550 е още по добър и затова пускам темата, ако може да ми разясните разликите между двете серии, като цяло.

Прочетох една две теми за N56 и искам да разбера, наистина ли буксата за субуфера дава дефект много често. При положение, че давам 1700 лв за лаптоп, определено последното, което искам е заради тази букса, ако се окаже дефектна е да се дава на ремонт веднага след покупка. Също така дали загрява много в лявата част, както пишат някои хора.

Относно N550 гледах ревюта в youtube и там показваха, че отдолу са му вентилационните отвори. Така ли е наистина, и ако е така, това предполагам значи, че лаптопа може да се ползва само на бюро, тъй като в клипчето казваха, че тези отвори задължително трябвало да са отпушени. Това ако съм го разбрал правилно обезсмисля ползването му като лаптоп след като не можеш да си лежиш с него в скута. Моля дайте мнения относно двете серии, защото наистина много ми харесват, но след тези ревюта и теми почнах лееко да се отказвам. Мерси предварително.

По добре не лежи с лаптопа в скута, защото е вредно за половите органи. На другите въпроси god_15 ще ти даде отговор

С тези Nvidia видео карти няма как да ги препоръчам и двата...

vigo_m, Всъщност nVidia са много по-добри от AMD, хвани прочети малко и ще разбереш, че е така. Иначе защо в Alienware ще сложат nVidia?

vigo_m, Всъщност nVidia са много по-добри от AMD, хвани прочети малко и ще разбереш, че е така. Иначе защо в Alienware ще сложат nVidia?

И аз ги харесвам Nvidia в Alienware, но там говорим наистина за нещо от друга планета, а не за среден клас мултимедиен лаптоп на Asus където има всичко друго, но не и добро охлаждане за винаги прекалено клокнатите карти на Nvidia.

Ta е ясно кой ще се наложи да чете още. ;)

NVIDIA GeForce GT 650M е от Kepler архитектура. Проблем с прекомерно загряване няма да срещне. :)

AMD Radeon в този ценови диапазон с добра производителност, трудно се намира. Единственото предложение в момента е този адски непрактичен Dell Inspiron 5537 с тъч дисплей, като аудиото не може да стъпи на малкият пръст на N56. За ужасният драйвер съпорт да не говорим. :)

Всеки има право на мнение. Хубаво е да стават такива дискусии. Както се казва - "В спора се ражда истината!" :)

Просто не смятам, че дори и с Kepler ядро + i7 може да се охлажда адекватно в това шаси, аз смятам, че в дългосрочен план това не е добър избор, но като погледна останалите алатернативи с тези характеристики в този бюджет с матов екран и наистина нещата не са особено розови...

Добре е авторът да каже точно за какво ще ползва лаптопа - лаптоп се взима за конкретна дейност. ;)

Edited by vigo_m

N56 от година е доста успешен модел на ASUS. Охлаждането според мен е достатъчно добре осигурено:

post-9038-0-18145600-1382274380_thumb.jp

Като оплаквания за високи температури не сме получавали от наши клиенти.

Kepler (28nm) базирана видеокарта от среден клас + Core i7 Ivy Bridge (22nm) държи поне с 5-6 градуса по-ниски температури в сравнение с Fermi (40nm) базирана видеокарта + Core i7 Sandy Bridge (32nm), какъвто е моя лаптоп, който вече навърши две години, а още не съм му сменял термо пастите.

Даммм типично спестяване нискокласна Adda - 1 турбина, два пойпа и то с контакт по между си... Дали ще е дълготрайно решение при гейминг или сериозни натоварвания... въпросът е реторичен... Все пак са два пойпа, можеше и да е един...

Колкото до Y570 - охладителят е по-добре направен - доста по-къс тръбен път, цялостно решена алуминиева турбина, медни ламели, а и лаптопът е по-скоро гейм отколото среден мултимедиен клас. ;) Там проблем са пантите...

y570hddharddiskramssdupgrade.jpg

Edited by vigo_m
1 person likes this

Определено проблемът са пантите. Да чукна на дърво, поне при мен няма проблеми вече втора година. Мисля, че не е толкова зле, колкото го изкарваш. (Както спомена, поне са два пайпа. :D) Според мен, по-ниското загряване на новите чипове компенсира не толкова добре обмисленото охлаждане. А и както споменах вече, до сега не се е оплакал никой, че му е изгорял видео чипа или нещо друго. Ако наистина имаше някакъв изключително сериозен проблем с охлаждането, за толкова време, поне един щеше да се оплаче или най-малкото да нахрани фирмата производител. Единствено съм чел за бройки с доста разхлопан тракпад и дефектен жак за субуфер.

Здравейте,

Очакват ли се още модели N550JV със SSD и евентуално кога? Благодаря за отговора.

Благодаря. А ще получавате ли бройки със подсветка на клавиатурата или на този модел може да се сложи предварително. Благодаря предварително.

Поздрави и Честит Празник.

Здравейте

Предполагам, че е грешно подадена информация. Най-рано понеделник-вторник, ще мога да Ви напиша със сигурност дали има. Вероятността да няма е доста малка. Не е проблем да направите поръчка, като в полето за допълнителна информация, да напишете, че искате проверка за подсветка на клавиатурата, преди да Ви бъде пратен лаптопа. Съответно ако наистина няма, ще Ви се обадим да съобщим.

Поздрави

Богдан

Съжалявам за закъснението! Да има подсветка! Прилагам и снимка:

post-9038-0-66303200-1383767638_thumb.jp

Здравейте,

Наистина изглежда доста добре този Asus. Имам няколко въпроса, обаче:
1. С какво точно SSD е? 120 и 250 само по обема ли са различни?

2. Понеже срещнах на няколко места, че са с IPS матрици искам да попитам това така ли е? Осъзнавам, че е малка вероятността да сте пропуснали тази информация в описанието на лаптопа, но все пак реших да попитам :)

3. Правили ли сте тестове колко време издържа тази 4-клетъчна батерия при различни натоварвания?

Благодаря!

Пропуснах да спомена, че въпросите ми са относно N550JV-CN237D :)

Здравейте

Наистина има модификации с IPS екран, но конкретната е без такъв. Доколкото ми е известно IPS модификациите са единствено с гланцирано покритие при N550.

SSD-то което сме използвали е Samsung 840 EVO, като голяма разлика в производителността между 120 и 250GB няма, основната разлика е в по-големият DRAM кеш.

Поздрави

Богдан

Аз съм с Asus N550JV-CN237D и забелязвам някои странности. Първо - при запуснат компютър, не светва Power Buton-а. Винаги си е черен. Другото което е, че самите USB-та не са със син цвят, както го дава производителя!?! Отделно навсякъде по всички видео ревюта този лаптоп го дават с кръгъл Power бутон, както и този от другата страна ( програмируемият ). Някой има ли идея за какво става въпрос? Благодаря предварително

Здравейте

N550JV-CN237D е с леко изменена визия, това се забелязва в един от предходните ми постове. Наместо сребристият цвят е използван черен. Също така е сменен и дизайнът на копчетата, съответно и на цветът на USB портовете, които пак си остават 3.0, но са направени така, че да си подхождат с цвета на лаптопа. За светлината, не мога да кажа дали е дефект, защото не съм работил с тази модификация до сега, но е много вероятно да е направен, да не свети.

Поздрави

Богдан

NVIDIA GeForce GT 650M е от Kepler архитектура. Проблем с прекомерно загряване няма да срещне. :)

AMD Radeon в този ценови диапазон с добра производителност, трудно се намира. Единственото предложение в момента е този адски непрактичен Dell Inspiron 5537 с тъч дисплей, като аудиото не може да стъпи на малкият пръст на N56. За ужасният драйвер съпорт да не говорим. :)

Имам същия Dell, супер практично е със сензорния дисплей и вин 8! А аудио на лаптоп досега не съм чувал да има добро...

Ето и мнението на Линус Торвелдс за нвидиа : :)

Edited by kepler

Не виждам много смисъл от сензорен екран, който дори не може да се разтвори до 180 градуса. При N56 са доста мощни говорителчетата, като при 100% усилване не се забелязват изкривявания на звукът. Допълнителният субуфер доста допринася за по-добрите баси. Всеки има право на мнение за NVIDIA. Фактите са ясни. Това, че AMD не може да осигури достатъчно конкурентни графични чипове, за да си намалят по-често цената на своите от NVIDIA е друг въпрос.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...