Sign in to follow this  
Followers 0
sashko9403

Преинсталиране на лаптоп ACER , които е със О.С Linux

5 posts in this topic

Здравейте приятели. Преди малко си закупих чисто нов лаптоп ACER , но магазина от които го закупих ми казаха , че предлагат само Linux като фрее операционна система и , че ако искам windows ще трябва да заплатя 200 лв. Аз се отказах от тяхната оферта . Реших сам да опитам да си преинсталирам лаптопа ( Защото в момента е със инсталиран Linux ) гледах теми как се инсталира/преинсталира windows XP , но как да започна самата преинсталация ? Натискам Ф2 влизам в Bios-а на лаптопа , за да търся CD/DVD за автоматично буутване ( това разбрах до колкото четох ) , но ми излиза само това. 031709913.jpg

Ако греша някъде , моля ви поправете ме и ме посъветвайте , как да започна инсталацията на Windows-а . Благодаря Ви много.

Ами излиза точно това, което ти трябва. Виж отдолу, със сигурност пише как се сменя реда на зареждането - 1-во трябва да стане CD-то (то е 2 сега). Или с + и -, или с F5/F6 се променя поредността, като се премества осветения ред. Но то отдолу си пише де. И рестартираш машината - тя ще предаде управлението на записаното на първата пътечка на инсталационния диск.

Подкарах инсталацията , но след като инсталира драйвъри и разни неща ( след натискането на Ф6 ) ми показва този еррор

CTX118263-1.gif

Модела който си купил със сигурност няма да има официална поддръжка на windows XP . Запиши си windows 7 на диск и слагай него.

Благодаря за отговора. След малко ще сложа windows 7 , вчера инсталирах Виста windows , и се досетих , че може от това да е проблема.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0