Sign in to follow this  
Followers 0
firefighter

Лаптоп до 1000 лв.

8 posts in this topic

Здравейте, разгледах всички лаптопи и ревюта в този ценови клас и съм много объркан. Търся възможно най-добрия и производителен лаптоп на цена около 1000 лв. Ще се ползва главно за интернет, филми, музика, писане на документи и някоя и друга по-слаба игрица.

Най-вече искам като пусна филм поне 1080р да не го гледам на картинки, както и HD клипове в сайтовете.

Очаквам мнения от хора имащи допир до машината която предлагат, а не да пишат съчинения по картинки.

Благодаря предварително.

Samsung ATIV Book 2 - предостатъчен за FHD филми на външен монитор и някоя по-слаба игрица от сорта на FIFA 13. Вградената в Core i3-3110M - HD 4000 поддържа до 4K резолюция и е способна да подкара Battlefield 3 на Low детайли:

Основното предимство е в SSD-то, което е вложено в него:

Какво ще кажете за Probook 450 , изглежда също много добре?

Edited by firefighter

HP ProBook e добър модел. В изработката на зоната около клавиатурата и palmrest-a (там където ни отпочиват китките на ръцете) е използван алуминий, а капакът е с доста приятно гумирано покритие. Дисплеят отново е матов и с прилични ъгли на виждане, звукът не съм го тествал до сега и не мога да дам мнение. Моделът има доста лесен за премахване сервизен капак, както в предходния модел 4540s. Под него има достъп до всичко, дори и BIOS батерията, но за съжаление няма същия лесен достъп до охлаждането. Този модел има същия проблем, както 4540s, при по-голямо натоварване palmrest-a вляво от тъчпада се загрява доста, защото графичния чип се намира доста близо до него и предава топлината си. Затова бих го препоръчал в тази конфигурация. Клавиатурата мен не ме очарова особено и мисля, че е на по-лошо ниво от тази в предходния модел, но това по-скоро е въпрос на лични предпочитания.

Ето едно наше ревю на моделът - http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-hp-probook-450-gla-tka-svezhest-za-biznesa/

И едно ревю на наш клиент - http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=45993

Друг добър модел е ThinkPad Edge E530c. Той е изработен отново изцяло от пластмаса, която отново се зацапва трудно, както при Samsung-a и е здрава. Моделът е почти напълно изчистен от диоди, като единствено има два диода за индикация, че машината работи в двата надписа ThinkPad на palmrest-a и капакът. Моделът има лесен достъп до основните компоненти и охлаждането, което го прави лесен за ъпгрейд и почистване. Предимството на този модел пред другите два модела е, че има наличие на mSATA слот, който е предназначен за PCI-E SSD-та и за ъпгрейд със SSD не е нужно да се премахне DVD-то, както при другите два. Към Е530c също може да се добави и 3G. Впечатление прави, че охлаждането е изнесено максимално назад, за да загрява по-малко предната лява част на корпуса, включително и palmrest-a. Този модел е идентичен с Е530, който излезе от производство преди няколко месеца. За разлика от него обаче E530c няма сребристия кант на капакът, няма четец за пръстови отпечатъци и няма гумираното му покритие, но за сметка на това mSATA слотът вече поддържа SATA 3 скорости. Клавиатурата на този модел за мен е една от най-добрите и определено бих го препоръчвал за работа.

Ето нашето ревю на ThinkPad Edge E530 - http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-lenovo-thinkpad-edge-e530-stilen-laptop-za-biznesa-vi/

Благодаря за изчерпателните отговори. Забелязах, че лаптопите които предложихте са с вградено видео. Това ще е проблем ли при възпроизвеждането на филми и клипове от интернет с 1080p FULL HD?

За сега най-много ми харесва Ativ Book 2.

Не, няма да е проблем за HD 4000 да възпроизведе и 4K (QHD) видео. ATIV Book 2 има един минус, че няма USB 3.0 и няма да може да се възползвате от по-добрата скорост на пренос на данни при новия стандарт преносими памети. Понеже лаптопът е с SSD, то той има 30 дни money back период. Тоест, ако не Ви хареса нещо по него, ще може да ни го върнете или замените за друг модел.

Здравейте отново,

понеже се забавих с купуването на Ativ Book 2, вече не мога да го намеря никъде.

Намерих единствено този с Nvidia GT 710m , но аз искам да е с вграденото видео. Някой знае ли от къде мога да си го поръчам ?

Сега съм пред последна дилема.
Остана избора между тези двата:
Самсунга казват, че бил много добър и надежден от към материяли, сглобка, батерия и т.н
Преди това се бях спрял на подобен, но със вградено видео и беше около 750 лв. , но вече не го откривам никъде с тези параметри.
HP-то гледам, че е със същия процесор, но вградено видео (което не ми е проблем), но пък към него има подарък чанта и принтер/скенер/копит + това е и по-евтин.
Та някой може ли да сподели мнение и да ме насочи към правилната покупка.
Благодаря предварително за отделеното време.
Поздрави!
Edited by firefighter

Ето този Pavilion 15 според мен е най-добрия избор в момента. Корпусът е изцяло от пластмаса, но изработката е сравнително добра. Самият модел не е много лесен за отваряне и ъпгрейди. Има лесен достъп единствено до оперативната памет и WLAN модула, но пък за сметка на това е с доста добре осигурено охлаждане, което не позволява на корпуса да загрява прекомерно.

post-9038-0-80098900-1383505332_thumb.jp

Процесорът е от последното четвърто (Haswell) поколение Core i. Графичния чип е на нивото на GT 720M и предоставя сносна производителност. Единствено тъчпада ми се стори малко по-неприятен като повърхност, но според мен е въпрос на свикване.

Друг вариант е Samsung NP370 -http://laptop.bg/laptops-samsung-Series_3_370-samsung_np370r5e_a01bg Предимството му е, че идва с лиценз за Windows 8 и че има USB 3.0, което ATIV Book 2 няма. Той също не е много удобен за поддръжка и ъпгрейди, но има достъп и до харддиска, през сервизния капак.

Както вече споменах ThinkPad Edge E530c в момента има доста добри конфигурации - http://laptop.bg/laptops/compare?ids[]=3109&ids[]=3223 Аз в момента пиша от такъв и съм доста доволен. Доста е лесен за ъпгрейд, като може да му се добави mSATA SSD и има лесен достъп до охлаждането.

post-9038-0-26361900-1383506436_thumb.jp

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0