Sign in to follow this  
Followers 0
Zaprqn

Lenovo ThinkPad T410

5 posts in this topic

Бих искал да попитам ,таи като не мога да намеря като конкретна информация из интернет, дали Lenovo ThinkPad T410 2537-BN8 има слот за mSATA и дали този модел поддържа ram 1600 mhz?

Под капака за RAM-та има mSATA слот, но той най-вероятно е зает с 3G модул. Ако е празен, ще можеш да сложиш на него PCI-E SSD от mSATA тип. lenovo_thinkpad_t410_unten04_sim_01.jpg

Друг вариант е да се сложи на мястото на DVD-то нормално 2.5-инчово SSD.

Ето и едно видео

Бих искал да попитам ,таи като не мога да намеря като конкретна информация из интернет, дали Lenovo ThinkPad T410 2537-BN8 има слот за mSATA и дали този модел поддържа ram 1600 mhz?

Колегата ти е отговорил за mSATA слот-а, а по отношение на паметта - да, можеш да сложиш на 1600, но няма да работи на повече от 1333 - имах такъв, мъчих го всячески - не я подкара :) Независимо от ъпдейти на БИОС и какво ли още не - поддържа си до 8GB ( 2х4 ) на 1333

Да, изпуснал съм въпроса за паметта. Ако конфигурацията е с Core i процесор от Arradndale архитектура, като например Core i5 - 520M, то процесора поддържа памети до 1066MHz, тоест дори да се сложи и по-бърза, тя ще бъде лимитирана до тези 1066MHz.

http://ark.intel.com/products/47341

Няма как да се подкарат на по-висока честота тези памети за съжаление.

Ако пък е със Sandy Bridge процесор, то лимитът е 1333 mhz.

http://ark.intel.com/products/53452/Intel-Core-i5-2450M-Processor-3M-Cache-up-to-3_10-GHz

В момента Ivy Bridge и Haswell процесорите поддържат до 1600MHz DDR3, като Haswell ще имат поддръжка на DDR4, когато се появи края на годината.

Благодаря ви много за информацията. Поне сега знам да не купувам памет, благодарение на вас не направих грешката и с mSATA -та. И все пак много кофти за паметта искаше ми се да го Upgrade на 1600mhz. Но пък си взех SSD и на този етап съм доволен. БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0