Dark_Red_Rose

Асус К55А син екран

9 мнения в тази тема

Получавам син екран всеки път щом тръгна да го изключвам... И за да го спра нацяло натискам Power бутона за 3-4 секунди... Конфигурацията е

i5-3230

2x4GB-1600 ddr3 ram

500+640 HDD (вторият е на кади)

HD 4000 вградената графика....

За друго не се сещам.

Код на грешката:

BCCode: f4
BCP1: 0000000000000003
BCP2: FFFFFA800BB17B30
BCP3: FFFFFA800BB17E10
BCP4: FFFFF800033920D0
При Safe Boot, нямам никакви проблеми.
Edited by Dark_Red_Rose

0x000000F4: CRITICAL_OBJECT_TERMINATION

Това означава, че има процес, който прекъсва внезапно и системата не може да продължи да работи.

Някой sys файл се "дъни".

Съветвам те да деинсталираш антивирусната програма като начало. А може и да е друг сървис, но се пробват един по един.

Мисля че е лош контакта между дъното и кадито със вторият хард. А от него не стартирам никакви процеси... Той ми е само като склад. Извадих си го и пробвах дали ще даде пак син екран... 10 пъти ресках, през различно време, нямаше проблем... В момента съм с реинсталнат Win7 заради скапаният вирус дето се шляе по скайпа, но съм извадил вторият хард. Ще го сложа след малко с кадито в лаптопа и пак ще видя дали ще дава проблем...

Ако caddy-то има прекъсвач вляво от sata слота, където си сложил харддиска, го премести на другата страна и трябва да се оправи проблема, ако пък няма такова, ще е хубаво да се снабдиш със caddy, което има такъв прекъсвач или да отвориш сегашното и да изтъркаш два пина, които правят проблем, но не мога да кажа със сигурност кои са те.

Вътре в кутийката ли е прекъсвача, ако не е, значи нямам... Но не съм сигурен дали наистина е от кадито... Но съм 100% сигурен че него хард не се спира правилно при затваряне на Windows-а.

Нямам такова копченце... Но открих това мнение:

I figured it out!!!!!!!!!! the caddy was for a older model probook. so i had to take it apart and remove the 3rd pin on the motherboard of the caddy! shuts down and restart like normal no more hanging yay me!!!!!!! So if ur looking at the motherboard the sata plug not the plug to hd,the 3rd pin from the right on second plug remove pin and all is well hope this helps anyone with same problem!!!!!headbang.gif

Струва ли си да експериментирам?

Edited by Dark_Red_Rose

Само дето не разбрах кой пин да махна...

Помощ кой може да е, че не го разбрах като го отворим кадито, и като го погледнем отдолу ли, отпреде ни, че на втория конектор 3тият пин от дясно наляво май иска да каже...

На малката снимка пише да махна единият GND пин на платката.

П.П: Както е указано на малката снимка, махнах пинчето на платката! да отбележа на платката не на харда :) и всичко си е наред вече. :)

post-12751-0-34134500-1380186872_thumb.j

Edited by Dark_Red_Rose

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...