digitalis

Acer Aspire S3 - Deep Sleep не работи

5 posts in this topic

Здравейте,

Имам от малко по-малко от 2 години ултрабук Acer Apire S3-951. Наскоро използвах опцията за възстановяване към фабрично състояние (Alt+F10 при зареждане), така че може да се каже, че от софтуерна гледна точка компютърът е точно в състоянието, в което го купих.

Проблемът, обаче, е в това, че Deep Sleep по някаква причина не работи. В БИОС (който е обновен до най-новата версия, налична на сайта на Acer - 1.18) е зададено да заспива дълбоко след 120 мин. Това не само, че не се случва, но и компютърът се самосъбужда след като съм го приспал.

Моля някой, който има идея, да ми помогне. Това е много неудобна ситуация от гледна точка икономията на енергия.

Благодаря!

но и компютърът се самосъбужда след като съм го приспал.

А пазиш ли му тишина :)

ако е много шумно може да не заспи :) :) : )

http://static.highspeedbackbone.net/pdf/Acer%20Aspire%20S3%20Series%20Notebook%20PC%20Manual.pdf

f the system has the UEFI BIOS make sure the unit is not runing the legacy BIOS

Download and install the following:

1. IRST (Intel® Rapid Start Technology) Driver

2. Sleep Memory Optimizer

3. Deep Sleep Settings

1 person likes this

Много съм тих ;) Проблеми със заспиването няма, а със събуждането.

Шегата настрана, както писах по-горе, всичко е възстановено в състоянието, в което компютърът е дошъл от завода - и драйвери, и Уиндоус, всичкото му е фабрично. И тези трите неща, които ми предложи, ги имам инсталирани.

Относно БИОС-а, мисля, че не съм с UEFI, но не знам как да проверя.

Преди зареждането на OS помпай F2.

Преди зареждането на OS помпай F2.

И като го напомня...? Влизал съм си в настройките на БИОС-а, зададен е 120 мин. Intel Rapid Sleep.

Току-що (18:20) пак ми го направи същият номер: от 11 ч. на обяд е приспан, но първо не е заспал дълбоко и второ се самосъбуди без никаква причина.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...