Sign in to follow this  
Followers 0
Guest arhangel

Няколко въпроса относно лаптоп Асус

7 posts in this topic

Здравейте, това ми е първият лаптоп и не съм много запознат за това имам няколко въпроса. Лаптопът е ASUS X550CC-XX011. Първият ми въпрос е дали мога да го слагам на меки повърхности, примерно на дивана, в мен защото си нямам никаква идея от къде се охлажда. (мисля, че е отстрани откъдето излиза топлина, но както казах не съм запознат). Вторият ми въпрос е дали е нормално лаптопът да е доста топъл (горещ силно казано) в областта отдясно на вградената мишка която е. Другото място на което се награвя е там където споменах отстрани в ляво, явно от там се охлажда. Това със стоплянето в тази област е когато е включен да се зарежда в режим на балансиране. Моля не ме нападайте защото въобще не съм запознат със лаптопите.

Не го слагай на меки повърхности. Отдолу има вентилационни отвори, които трябва да са непокрити.

Нормално е лаптопът да загрява, особено през лятото. Корпусът се загрява неравномерно, защото на определени места вътре има части, които отделят повече топлина. Ползвай си го със здраве и без притеснения.

Днес ми направи впечатление, може и преди да го е имало, но самият лаптоп издава един звук като стържене. Не е много шумен но достатъчен за да дразни. Не е от вентилатора. Шумът е подобен на този когато започне да се натоварва един настолен компютър и започне да "мисли". Звукът го има почти постоянно, дори без да съм отворил нищо и си стоя само на десктоп-а. Трябва ли да се притеснявам, защото на друг лаптоп в пъти по слаб го няма този дразнещ звук.

Днес ми направи впечатление, може и преди да го е имало, но самият лаптоп издава един звук като стържене. Не е много шумен но достатъчен за да дразни. Не е от вентилатора. Шумът е подобен на този когато започне да се натоварва един настолен компютър и започне да "мисли". Звукът го има почти постоянно, дори без да съм отворил нищо и си стоя само на десктоп-а. Трябва ли да се притеснявам, защото на друг лаптоп в пъти по слаб го няма този дразнещ звук.

Звукът идва от хард диска най-вероятно щом не е от охлаждането.

Най-вероятно хард диска е western digital, обикновено при тях се чува такъв звук

да при настолните на старите western digital се оправяше шума като се сложи диска на обратно с електрониката на горе в кутията

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0