Guest Кристиян

Dell м5010 изключва се след 20-30 секунди!

7 posts in this topic

Здравейте,

Почистих си лаптопа и смених пастата, след това работи 2-3 часа като работи на 60-65 градуса. След като се самоизкючи първия път започна да се изключва 20-30 сек. след като го включа.

Някой може ли да ми каже за какво точно става въпрос и как да го оправя?!

Смени ли термалните пасти/лепенки? Също така духа ли топъл въздух вентилатора? С каква програма отчиташ температурите?

Провери дали си закачил вентилатора!

Вентилатора работи. Отчитам с Everest и CoreTemp. Процесора ми се държи на около 60 гр., а видеото на 90, което ме навежда на мисълта, че не съм сложил термопастата на видеота както трябва и най-вероятно е малко....

Благодаря за бързите отговори!

Да не го пускай така че ще се получи по голям проблем

На скоро имах същият проблем отново с Dell. Видео картата държеше 90 градуса и гаснеше почти веднага след пускането, а процесора си държеше нормални температури. Пробвах няколко пъти със смяна на термопастата, първият път сложих нормално количество, вторият път прекалих, но температурата не се промени. Накрая си купих въпросната термолепенка, която god_15 спомена. Замених термопастата на видеото с термолепенка, след което температурите се нормализираха и до сега не е имало проблеми.

На мястото на термална лепенка, винаги се слага отново термална лепенка или медна пластина намазана с тънък слой термална паста от двете страни.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...