diomi

Некоректен търговец xektop

45 posts in this topic

Няма подутини като кондензатор, има 3 мини бели петънца които се виждат много трудно с просто око. Хектор не иска да ми върне парите а иска да го обслужва; гаранционно хахах голям майтап, като му го пратя повече изобщо няма да го видя и до там с нещата. Но лично ще се видим обещавам!

Окей,

както е написал тук, че ще ти върне парите - този вариант пробвахте ли го? Пращаш по Еконт с наложен платеж и ако процесора е същия, ти връща парите чрез наложения платеж...

Окей,

както е написал тук, че ще ти върне парите - този вариант пробвахте ли го? Пращаш по Еконт с наложен платеж и ако процесора е същия, ти връща парите чрез наложения платеж...

Колега ти адвокат ли си му ?

Колега ти адвокат ли си му ?

Не, дори и не го познавам. Фактът, че има много теми във форума, предполага, че има и купувачи, които пазаруват от него..

Във форума е от над 3 години, има над 1000 поста (което не е определящо в случая), та мисълта ми е, че ако имаше повтаряемост в това, за което спорите, нямаше да е тук много отдавна.

Не взимам страна по случая, просто отношение по темата. Това е.

Кратко и максимално ясно:
- ВЪРНЕТЕ ПРОЦЕСОРА, ЗА ДА ВИ СЕ ВЪЗСТАНОВИ СУМАТА!
- ДОСТАВКА ЕКОНТ.
- НАЛОЖЕН Платеж.

- ОПЦИЯ ПРЕГЛЕД - АКО Е СЪЩИЯТ - КАЗУСЪТ ПРИКЛЮЧВА.

Ако отказвате да се направи така - напишете го в пост.
ОЧАКВАМ Отговор.

xektop, поради многото недоброжелатели, ще те помоля да снимаш състоянието и серийните номера на стоките, които пращаш за напред, за да са доказателство какво си изпратил в такива случаи.

А на този потребител : http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=48160

Ще му върнеш ли парите за процесора ?
Просто питам ...

Боги, време е да се предприеме нещо относно "коректния" Xektop не смятате ли ?

Edited by Sawyer_GPService

В момента разглеждаме точно неговият случай. Както съм написал - нека се докаже вината и предприемам мерки. За момента нищо не ми е представено и от двете страни. Може да съм либерален и да давам възможност човека да се поправи, но това е 1-2 пъти максимум. Каквото се случи с "металния", ще последва всеки, който не си взима бележка. :)

Тук е момента да благодаря на всички, които ми помагат със задачата да съм модератор, като ми пращат доклади за остарели теми, нецензурни постове и така нататък! Наистина много съм Ви признателен! :)

1 person likes this

xektop, поради многото недоброжелатели, ще те помоля да снимаш състоянието и серийните номера на стоките, които пращаш за напред, за да са доказателство какво си изпратил в такива случаи.

Не представлява проблем.

П.с

Относно въпросния казус - моля да не се спекулира излишно. Момчето склони да го върне, очакваме ако всичко е коректно от негова страна и това наистина е същият процесор да се възставнови сумата. Информация утре.

Edited by xektop

5 дена ме въртя за половин кутия за паптоп. Първо каза че я има 15лв. Дадах си данните. 2 3 дена няма я. Реших да звънна. Каза че ще провери и ще се обади. Казах му че преди няколко дена каза че я имал, аз дори и чакам да пристигне при мен. Каза ще звънна. След час званя отново. Каза обади се след 10 мин. Звъня след 30. Каза обади се след 10 мин. Звъня след 40мин. После каза ще се обадя в 4 часа. Както се сещате не се обади. Звъня в 5 тий казва ние така работим и ми затвори. Та клиента ми дойде и си взе лаптопа. Каза че го въртим, То найстина за 1 панел 1 седмица. Загубих си клиента, изложих се. МИШКА. Всъщнос не ПЛЪХ......КАНАЛЕН ПЛЪХ.....

5 дена ме въртя за половин кутия за паптоп. Първо каза че я има 15лв. Дадах си данните. 2 3 дена няма я. Реших да звънна. Каза че ще провери и ще се обади. Казах му че преди няколко дена каза че я имал, аз дори и чакам да пристигне при мен. Каза ще звънна. След час званя отново. Каза обади се след 10 мин. Звъня след 30. Каза обади се след 10 мин. Звъня след 40мин. После каза ще се обадя в 4 часа. Както се сещате не се обади. Звъня в 5 тий казва ние така работим и ми затвори. Та клиента ми дойде и си взе лаптопа. Каза че го въртим, То найстина за 1 панел 1 седмица. Загубих си клиента, изложих се. МИШКА. Всъщнос не ПЛЪХ......КАНАЛЕН ПЛЪХ.....

6 ПЪТИ СЕ ОБАДИ и 6-те ти казах - ЩЕ ТИ ПОЗВЪНЯ АЗ КОГАТО ИМАМ СИГУРНО ПОТВЪРЖДЕНИЕ ЧЕ Я ИМА.

А когато ти записах заявката ИЗРИЧНО ТИ КАЗАХ - ЩЕ ТИ ПОЗВЪНЯ ПОНЕДЕЛНИК. Ти се обади СЪБОТА.

АКО СИ НА ЗОР - ТЪРСИ ДРУГАДЕ, колко пъти ти го повторих?

Колко пъти ми се е случвало и с колеги от форума да се мотаят със седмица и отгоре и никога не съм го обръщал на спор. Така не се работи. Недей да го караш на инат, така не се работи с тези неща.

абе много си точен... чак тиктакаш от точност.

Клиента си взе лаптопа и замина другаде да го прави. Кажи нямам или не ми се занимава за 15 лева. Щях да търся човек на който му се занимава.

Като не мога да поема ангажимент със сигурност го казвам. Неприятно е, но има и такива случаи. Година и половина търсех клавиатура за вайо sz серия, накрая я поръчах на колега от форума. Мота ме над месец, накрая се организира и я прати. Доволен съм. Затова поддържаме бърза връзка всички в Skype и тук, но не се обиждай за такива неща, нищо лично не е.

Пак оправдания ?
Колега Xektop ... или бъди бърз, точен и коректен или се покрий някъде, защото се излагаш с всеки изминал ден !!! Личен съвет, а ти ако щеш го приеми ...
Аз лично се чудя, как имаш клиенти още ? Честно !

2 people like this

Не си търсил качествено, там е проблема!

http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=42606&hl=

Ти ги обяви в последствие, аз търсех но не намерих.

Казусът на Ивайло е приключен и сумата възстановена. Да се спре със спекулациите по темата.

Проблемът вече е решен. Ако няма основателна причина, нека да не се пише повече в тази тема. Тя остава отворена, ако пак се появи някой с оплакване, че е бил ощетен от xektop.

Поздрави

Богдан

1 person likes this

Проблема с процесора е решен. Xectop бе така добър да си вземе обратно неработещия процесор и да ми върне сумата. Благодаря за вниманието!

1 person likes this

Добрe, че раздухахме нещата ... щеше да ти ги върне - ама друг път ! B)

Както вече написах - проблемът е решен и помолих да не се пише повече в дискусията, ако няма причина. Мисля, че xektop си взе бележка и се надявам повече основателни оплаквания да няма за напред. Както съм заръчал, нека си прави снимки на стоките, които праща така, че да се вижда серийният номер и в какво състояние са по време на тестовете, които твърди, че прави. Така хем ще има доказателство какво е пратил, хем ще си подобри и контрола на качеството. :)

1 person likes this

Аз някак си само да отбележа че 2 пъти съм вземал компове от xektop, и кога съм искал сними е пращал. И даже реално втория комп беше по-добро от това което виждах на снимката /може би щот снимката беше кофти/.