diomi

Некоректен търговец xektop

45 мнения в тази тема

Благодаря на потребителя xektop за дефектната матрица която ми продаде. Ще се радвам да съм последния излъган. Не купувайте от този търговец. Матрицата, която ми продаде не светва, а само е затъмнена, не е от lcd инвертора, тествана в сервиз 100 % дефектна. Ако си купите нещо от него уж има гаранция, а гаранцията свършва до офиса на куриерската фирма, а в сервиз ако се монтира негова матрица не се признава, защото в еконт има камери и там само можел да види за да признае гаранцията (сигурно има достъп до камерите им :). Матрицата преди това имаше следи от оваряне като изкривени метални рамки.

ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!
Няма да търпя подобни недопустими обвинения!

Матрицата бе изпратена по Еконт експрес с опция за ПРЕГЛЕД и ТЕСТ в офисът на Еконт!

Единственият допустим вариант е лампата й да е изгоряла, или Инверторът или Лентовият кабел да са дефектни!

Матрицата бе леко прашна признавам, нямаше време за почистване, но въпреки това я тествах! Свалена от ASUS F5z - Работеща тестова конфигурация - екранът е ПЕРФЕКТЕН!
ЩО ЗА ПРОСТОТИЯ!

Edited by xektop

ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!

Няма да търпя подобни недопустими обвинения!

Матрицата бе изпратена по Еконт експрес с опция за ПРЕГЛЕД и ТЕСТ в офисът на Еконт!

Единственият допустим вариант е лампата й да е изгоряла, или Инверторът или Лентовият кабел да са дефектни!

Матрицата бе леко прашна признавам, нямаше време за почистване, но въпреки това я тествах! Свалена от ASUS F5z - Работеща тестова конфигурация - екранът е ПЕРФЕКТЕН!

ЩО ЗА ПРОСТОТИЯ!

За първото си прав че лампата е изгоряла, иначе инвертора и лентовия кабел работят със старата матрица. Е ако е изгоряла лампата на матрицата е ПЕРФЕКТНА според теб. Оригиналната е 15.4" LP154W01, а ти ми изпращаш 15.4" LP154WX5. Вчера каза че има и 3 месеца гаранция, но така и не си я изпратил. А в еконт при 10 човека опашка ще ме чака някой да я пробвам.

ХИЛЯДА ПЪТИ НЯМА ДА ПОВТАРЯМ - МАТРИЦАТА Я ТЕСТВАХ ПРЕДВАРИТЕЛНО - РАБОТЕШЕ ОТЛИЧНО, Затова я и пратих!
Разликата между двата модела е минималистична и моделът лаптоп е сравнително масов така че съмнявам се да има разлика във волтажите или нещо подобно.
30 пиновите ccfl матрици от тази категория са универсални и заменими!

Нямам представа кое-къде-как се е объркало, но е абсолютно невъзможно матрицата да е била с повредена лампа при положение че си вадеше нормални цветове! Тествах и яркостта - увеличаваше и намаляше нормално. НЕВЪЗМОЖНО е да е повредена по време на транспорта, затова допускам единствено, че лампата ти СЕ Е ПОВРЕДИЛА по ВРЕМЕ НА ТЕСТА ПРИ ТЕБ!

НЯМА ДА ПРАЩАМ НЕТЕСТВАНА, дори ДЕФЕКТНА Стока бе, За какъв ме мислиш!
Ако ти е изгоряла лампата - уреди си нова, НО ДА НЕ ЧУВАМ, че аз съм бил некоректен!
А това колко хора има в еконт изобщо не ме вълнува!

П.с
По този глупав казус приключвам всякаква комуникация от моя страна !

Edited by xektop

Ако Хектор си е снимал серийният номер на матрицата, я авторът да качи снимка тук на матрицата, за която твърди, че има и следи от отваряне.

Матрицата не е отваряна! Направо е свалена от asus лаптоп.
По този глупав казус приключих всякаква комуникация от моя страна!

Качи снимка на инвертора на който си я пробвал, защото при мен и на инвертор на Asus пак не светеше. Не те знам къде ги тестваш. На 5 различни модела лаптопи с 5 различни инвертора не светва. Ти знаеш че матрица при закачане на инвертор трябва да светне, а твоята си стои тъмна и при 5 теста или сигурно сега ще кажеш отново от неща сорта провери си работещите инвертори може и да не работят. Ти сам каза че лампата може и да не свети, е това ако не е дефект. И спри да се изказваш че си приключил с ,,този глупав казус", защо отговаряш тогова.

Поне можеш да се извиниш, защото аз съм ощетения, а не да продължаш с твоите необосновани оправдания.

diomi, качи снимка на матрицата отзад снимана. Почти е невъзможно да се затвори (както в завода) след отваряне.

Каквато и да е случката, всеки себеуважаващ се "продавач" е редно да приеме връщане на стоката в едноседмичен срок. Такива са и законите.

Добрите търговци плащат доста пари за реклама и е глупаво, когато заради една матрица, някой си "купи" солидна доза антиреклама ;-)

Edited by kontev
1 person likes this

Преди повече от месец ми се наложи да купя една матрица от същия продавач. Казах му модела на лаптопа и той каза, че има същата, беше петък следобяд и го попитах къде се намира а той ми отговори, че е в Благоевград. Аз съм от София, но често пътувам по страната и му казах, че в понеделник съм в Благоевград и ще мина да я взема. В понеделник му се обадих и го попитах къде да дойда да я взема, защото съм в Благоевград, той ми каза, че матрицата била в Банско и тъй като е на лаптоп му трябва време да я свали. Съгласих се и го попитах дали може да я изпрати същия ден, той каза, че може. На другия ден нищо не дойде, обадих му се и го попитах дали я е изпратил, а той обясни, че имал много работа и не е успял да я свали и прати. Ок, попитах го отново дали може да я изпрати същия ден, че ми е спешно или да си търся на друго място. Той отговори че ще я изпрати, като преди това ще ми се обади да ми потварди. Е нито се обади, нито матрицата беше изпратена. Сега като чета поста на другия колега се радвам, че не получих нeщо.

Edited by Marto983

Сега виждам темата. Казуса на първия господин е прикючен.
На вас MARTO98 нищо не съм ви обещавал или сте разговаряли с друг човек! Ако съм имал в наличност въпросната матрица защо ще поемам ангажимент да ви я пращам и след това да се отказвам?! Що за простотия! Всяка пратка се праща с Преглед и Тест преди плащане! Разисквайте си въпросите за коректност и некоректност в подходящите части на форума, но не индиректно с импликации към мен. Хиляди доволни потребители и един-двама подбрани субекти тук направихте казус неописуем.

Колега xektop !
Не станаха ли много недоволните ? :scare:
Каквито и обяснения да има все пак тези теми не са добра реклама за Вас ... <_<

ПОРЕДЕН ИЗМАМЕН ОТ Xektor моя милост!

Изпрати ти ми процесор i5-2450m по еконт и гарантираше, че работи. Пробвах го на 3 машини и се оказа, че не работи!

След като му се обадих да му кажа, че бих искал да му върна процесора а той парите, започна да се оправдава по същия лукав и смешен начин както го прави тук във форума!

Доста хора продължава да лъже и в продавалника и тук! Смятам лично да се заема със случея защото не може някакъв провинциалист да седи в мишата си дупка и да дебелее с НАШИТЕ ПАРИ НА НАШ ГРЪБ! Очаквайте скоро развръзката!

ПРЕГЛЕД и ТЕСТ преди плащане!
Обажда ми се да ми потвърди, че не станал. Съветвам го да тества на друга машина. Тества и се обажда, че не става с коментар: "Прегледах го на микроскоп и чипа на процесора има подутини. Ами значи ще пия една студена вода...?."
КОЛЕГА! ВЗЕМИ СИ ИНСПЕКТИРАЙ НЕЩАТА! На Видекамерите се вижда как отваряш Пратката В офиса на Еконт!
Ако е имало ПОДУТИНИ в Кристала на Процесора дали щеше да го вземеш от офиса?!
КАКВА ИГРА ИГРАЕТЕ БЕ МОМЧЕТА! И как е възможно процесор от тази серия да дефектира след Един тест?

Без коментар. За това се слага този Преглед и Тест. Какво е станало СЛЕД като е излязал от офиса на еконт изобщо не ми е ясно. Или дали е бил разменен с друг подобен... Изобщо няма да коментирам.

Доста станаха оплакванията, ако наистина xektop се окаже виновен, ще го банна от фоума. На лаптопи с какъв чипсет искахте да сложите процесора?

Процесорът е гаранционен и с остатъчна гаранция!!!

Изпратено е известие до въпросния Нов потребител с ник ROGER. Предложена му е опция за съдействие.

АКО ПРОЦЕСОРЪТ НАИСТИНА Е СЪЩИЯТ и СЪС СЪЩИЯТ НОМЕР ще се приеме Като рекламация с опция за гар. обслужване.
Ако всичко е коректно от негова страна, не виждам какво има да го притеснява.
П.с
Очаквам отговор и потвърждение.

Edited by xektop

ПРЕГЛЕД и ТЕСТ преди плащане!

Обажда ми се да ми потвърди, че не станал. Съветвам го да тества на друга машина. Тества и се обажда, че не става с коментар: "Прегледах го на микроскоп и чипа на процесора има подутини. Ами значи ще пия една студена вода...?."

КОЛЕГА! ВЗЕМИ СИ ИНСПЕКТИРАЙ НЕЩАТА! На Видекамерите се вижда как отваряш Пратката В офиса на Еконт!

Ако е имало ПОДУТИНИ в Кристала на Процесора дали щеше да го вземеш от офиса?!

КАКВА ИГРА ИГРАЕТЕ БЕ МОМЧЕТА! И как е възможно процесор от тази серия да дефектира след Един тест?

Без коментар. За това се слага този Преглед и Тест. Какво е станало СЛЕД като е излязал от офиса на еконт изобщо не ми е ясно. Или дали е бил разменен с друг подобен... Изобщо няма да коментирам.

НЕ СЕ ОПРАВДАВАЙ! КАК НЕ ТЕ Е СРАМ ТАКА МАЗНО ДА СЕ ОПРАВДАВАШ? ЩЕ ТЕ НАМЕРИМ СКОРО ДА ЗНАЕШ! НЯМА ДА ТИ СЕ РАЗМИНЕ ТОЗИ ПЪТ!

Доста станаха оплакванията, ако наистина xektop се окаже виновен, ще го банна от фоума. На лаптопи с какъв чипсет искахте да сложите процесора?

Здравейте уважаеми Админ! Чипсета който ползвах за тест на процесора е Intel HM65 и Intel HM67. На Общо 4 работещи лаптопа го изпробвах процесора DELL Inspiron N5110 Всички знаем, че именно той се продава с i5-2450m, пробвах на Toshiba L855 отново с оригинален i5-2450m, HP Probook 4535S както и на Sony Vaio. Никъде не тръгна. Така, че помогнете на хората които тепърва ще се опарят и Xectop заслужава БАН определено. В преговори съм да получи и Бан от Продавалник. Също така се обърнах и към властите, така, че скоро ще има възмездие.

Процесорът е гаранционен и с остатъчна гаранция!!!

Изпратено е известие до въпросния Нов потребител с ник ROGER. Предложена му е опция за съдействие.

АКО ПРОЦЕСОРЪТ НАИСТИНА Е СЪЩИЯТ и СЪС СЪЩИЯТ НОМЕР ще се приеме Като рекламация с опция за гар. обслужване.

Ако всичко е коректно от негова страна, не виждам какво има да го притеснява.

П.с

Очаквам отговор и потвърждение.

Хахахах Процесора бил в гаранция Смешник! Да не би да си го закупил от Intel с касова бележка и гаранция? Не се излагай така бе човек, виждаш ли колко си елементарен и как се оправдаваш като малко момиче. Едни и същи оправдания. Но почакай, запази оправданията си когато се видим на живо! Не съм за 100 лева, а затова, че не знаеш на кого ще попаднеш. А тук не уцели балъка! Явно в Еконт всички трябва да ходим с лупа и микроскоп и с разглобени лаптопи за проба на процесорите + комплект отверки.

Edited by roger

Така

- Първо: След като ме помоли за 15лв коментар - Ти го намалих - и ПРИЕХ офертата ти в продавалник! (Защо ще ти приемам оферта ако ЗНАМ че Стоката е дефектна и ще имам НЕГАТИВЕН КОМЕНТАР БЕ МОМЧЕНЦЕ! ЩО ЗА ИДИОТЩИНИ ВЪРТИШ?)

- Второ: В продавалник нямам бан. И независимо колко недобросъвестни купувачи като теб да се пръкнат - няма и да имам. Рейтингът ми е отличен и редовните ми клиенти и колегите от форума знаят от опит защо.
- Трето: Ти отказваш да го върнеш.

Отново - ако Всичко е наред от твоя острана и това Наистина е Процесорът, който съм ти пратил - НЯМА какво да те притеснява.

Това е.

Edited by xektop

Колеги, не, че нещо, но започнаха наистина да стават много оплакванията към Хектор. Не съм търгувал с него, не го познавам, но както писах и по-горе, сложете по една снимка на дефектните компоненти, които ви е изпратил. Защото:

- матрица, която е отваряна в сервиз е почти невъзможно да се затвори пак по начина, по който я събират в завода.

- на кристалът на процесор подутини няма как да има. Може да има подутини на подложката с крачетата, но на кристала - не.

Хубаво е да се виждат и серийните номера на частите...

1 person likes this

Колега, никой нищо не прилага нито като снимки нито като ифнормация ненапразно. Казусът с матрицата на човека отдавна е решен и той самия ще признае, че грешката е била при него.
Оплаквания към мен в това отношение не може и да има, предвид това че всичко е с Преглед и Тест.
Комуникация с това момче няма и отказва да го върне, а настоява да му се върнат парите!
Това няма как да стане. Въпросното подуване и мен ме изненадва, но това е по информация от него. Какво е станало там не знам, но ако всичко е коректно от негова страна защо не го връща? Сумата ще се възстанови ако всичко е наред. Гаранционното обслужване и пращане към сервизния център аз ще си го поема. Необходим ми е единствено процесорът.

П.с

Очаквам съобщение.

Edited by xektop

Комуникация с теб само на живо след като те намеря, а това ще стане много скоро бъди спокоен! Благоевград ще ти стане тесен! Колеги, този Xectop се подвизава с няколко профила в продавалника мами хората, след това сменя града си и телефона си. Защо един толкова миличък и добросъвестен продавач ще има много профили и ще се крие като мишка защо? За да може да мами. Но скоро всичко ще излезе на яве! Трепери МИШОК!

Не виждам къде е проблема-човека казва,че ще върне парите и иска да си прибере стоката.Винаги има риск при купуване на части втора употреба,важното е,че продавача приема,че може да има дефект с процесора и е решил да върне парите.В такъв случай не виждам нищо некоректно.

Процесорът е гаранционен. Но купувача не желае да го върне.

@ /roger/ - Ивайло Георгиев-0886949064
Обади ми се предварително, за да ти дам адрес. Понеделник очаквам визита. Вземи процесора.

Edited by xektop

Колеги, подуване на силициев кристал е невъзможно. Или се пръска и чупи, или спира да работи но без никакви деформации, или работи. Това е кристал, кристална решетка. Все едно да видите подут диамант.

редакция:

С това не вземам страна в спора, не съм запознат със страните и случая.

Edited by gguest
3 people like this

Няма подутини като кондензатор, има 3 мини бели петънца които се виждат много трудно с просто око. Хектор не иска да ми върне парите а иска да го обслужва; гаранционно хахах голям майтап, като му го пратя повече изобщо няма да го видя и до там с нещата. Но лично ще се видим обещавам!