Sign in to follow this  
Followers 0
neno_kov

Монитор като телевизор

12 posts in this topic

Така... Здравейте преди месец си взех лаптоп и вече не ползвам настолния компютър както и монитора. Вчера се чудех какво да го правя този монитор и се замислих дали не може да си го ползвам като телевизор (понеже сега в моята стая съм с един кинескопен 15 инчов NEO на 7,8 години. И така съществената част е как може да стане тая работа да ползвам монитора като телевизор. Монитора е samsung syncmaster 943nw има само VGA букса такава, на булсатком съм и не знам дали дори е възможно да стане но просто искам да попитам.

Благодаря предварително !!!!!

Edited by neno_kov

Трябва ти тунер. Само че самостоятелни тунери с D-sub 15 извод - няма. И ще ти се наложи да сложиш платков тунер в настолния компютър, а монитора ще взема сигнал от него.

.

Edited by gguest

ааа няма ли начин без компа да участва в схемата ако трябжа да ползвам компа по добре да си пусна тележизия по нета и така да си гледам или да продам компа и монитора и да си купя нов телевизор. Нали ако може само монитора примерно с кабел VGA - чинчове дето влизат в на булсат приемника и по някакъв начин и звук да подкарам.

TV BOX

6241a214-bd27-11e2-9c59-12313b05ca02.jpg

Нещо подобно съм закачил камера за видеонаблюдение към LCD монитор

Edited by Mihal

Добре де колко пари е това нещо и от къде мога да си го взема. И как точно си го свързал и дали ще стани за сателитна телевизия.

Това "нещо" няма тунер.

Добре де,защо му е тунер след като от цифровия приемник идва само видео и звуков сигнал?

Да и аз така мисля нали устройството на булсатком си е вид тунер.

Защото на входа на сигнала има декодер. След това трябва да има тунер, който селектира от декодирания сигнал конкретна програма. Може да има декодер и тунер в едно устройство, но аз съм виждал само със SCART изход. Е, теоретично след това пък може да се сложи конвертор SCART - Analog VGA, но конверсията губи част от качеството на картината.

Абееее общо взето да несе занимавам няма смисъл :D не искам да купувам никакви тунери нищо просто исках да зная дали може да стане само ако по някакъв начин се вържат монитора и приемника на булсат.

Здравейте. Искам да свържа компа с монитора на  лаптоп-а.Той е dell xpsm2010,има  тв тунер  и DVI-I вход,само с някакъв кабел става ли или трябват др. по сложни процедури 

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0