Sign in to follow this  
Followers 0
nightwish

Проблем със звука

11 posts in this topic

Здравейте!

Скоро си купих лаптоп HP Pro Book 4515s, но още със пускането на 2-3-тата песен ме подразни, че издава един звук като препукване, завлачване, направо кривене на песента и звука в нея. В смисъл това става за около 1 максимум 2 секунди, но в порядака на една песен 3мин да речем това става 8-10 пъти и представете си, че 80% съм на слушалки какво е изнервящо.

Първоначално реших, че може нещо драйверите да правят проблем, преинсталирах ги ... но ефекта е нула. Смених с по-стара версия на Winamp-а пак нищо. Прави ми впечетление като отворя Task Manager и гледам CPU Usage при пусната песен, точно като завлачва процентите се дигат с около 3 до 5%. Според мен има някой процес, който го смущава, защото някой път при пускането завлачва повече, др път по-малко. С Windows 7 съм.

Пробвай с foobar. Някои прейъри като winamp имат някаква "джунджурийка" за по-добро качество на песента.

А става ли нещо със звук, пуснат чрез браузър, например песен от youtube?

Добре ще пробвам този прейър. Не, нямам такива проблеми като слушам и гледам клипчета в youtube , vbox7 или където и да било в нета. Но като слушам online радио през winamp пак ми препуква :unsure: Дано да е таква причината, че няма тези "джаджи". Веднага ще го потърся и ще видя дали пак го има този проблем! Ако някой има други мнения по въпроса, нека да пише! Благодаря Ви!

Качих си този прейър. Като цяло е по-добре, но пак се издават тези "приятни" забавяния и пукания като в winamp. Пробвах дали ще има промяна в Windows Media Player и там всичко си е наред. Тези проблеми ги няма, но като цяло не ми е удобен за работа с него. Ако знаете нещо повече, моля пишете за да го отстраня този проблем!

Ми ... много странен проблем. Не знам дали ще проработи, но можеш да пробваш следното.

Десен клик на иконката за звука до часовника отдолу >> Playback devices >> избираш speakers или това, което използваш за слушане >> properties

И таб човъркаш разни неща. При speakers при мен има system effects. Ще е полезно ако човъркаш това и advenced. Може би ще се справиш :)

Здравейте!

Скоро си купих лаптоп HP Pro Book 4515s, но още със пускането на 2-3-тата песен ме подразни, че издава един звук като препукване, завлачване, направо кривене на песента и звука в нея. В смисъл това става за около 1 максимум 2 секунди, но в порядака на една песен 3мин да речем това става 8-10 пъти и представете си, че 80% съм на слушалки какво е изнервящо.

Първоначално реших, че може нещо драйверите да правят проблем, преинсталирах ги ... но ефекта е нула. Смених с по-стара версия на Winamp-а пак нищо. Прави ми впечетление като отворя Task Manager и гледам CPU Usage при пусната песен, точно като завлачва процентите се дигат с около 3 до 5%. Според мен има някой процес, който го смущава, защото някой път при пускането завлачва повече, др път по-малко. С Windows 7 съм.

Аз съм с dell inspiron 1525 и при мен има такова припукване докато слушам музика и като се порових из нета за този проблем разбрах че идва от wlan картата ,като изключа wi-fi -то и спира това припукване ,от форумите за този проблем доколкото разбрах че при някой модели лаптопи честотата на wlan смущава саунд картата и затова стават тези припуквания ,изключи wi-fi -то и виж дали ще изчезне пукането, при мен изчезва.

мом4ета това е от windowsa и аз имам тоя проблем ! сваяите AIMP2 i se radvaite ;)

Същият проблем, на същият лаптопа! С всеки изминал ден, установявам, че тази кочина е загуба на пари! По добре да си бях взел toshiba ! Същите симптоми - какво ли не проблах - влаченето си продължава, процесора си се натоварва и нищо не помага!

Същият проблем, на същият лаптопа! С всеки изминал ден, установявам, че тази кочина е загуба на пари! По добре да си бях взел toshiba ! Същите симптоми - какво ли не проблах - влаченето си продължава, процесора си се натоварва и нищо не помага!

Имаш ли някоя дистрибуция на Linux? Ако имаш, пробвай през нея да пуснеш звук. Ако и през нея се случва същото, може би имаш дефектни кондензатори по дъното. Ако не се случва, обаче, със сигурност проблемът е софтуерен.

А, то па Тошибата голям келепир..

Установи ли, че проблема не е софтуерен?

Predpolaga se,4e problema e stoftweren,za6toto tova pukane e i vla4ene e samo pri winamp-a... pri WMP nqma kakto i v youtube ..... probva li da razbazikash malko nastroikite na winampa ako si i ne se e opravilo,togava e vuzmojno da lipsva nqkakuv plugin... I da se tormozi procesora... Ako i taka nestane .... pitai v serviza :)

Pozdravi!

Edited by hristian

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0