Sign in to follow this  
Followers 0
Featris

Проблем с "Lenovo Ideapad Y500"

10 posts in this topic

(Не съм сигурен дали тук е мястото да пиша!Извинявам се предварително ако съм сгрешил) Преди няколко дни закупих продукта и съм доволен от него.Проблема се състои в това, че на няколко пъти опитах да изтегля нещо през "Уторент", но всеки път се получава следната ситуация- Намирам желаното за мен приложение което искам да изтегля,пускам го и след няма и 5 мин просто "Wifi" връзката се разпада водейки до спиране на рутера (LevelOne WBR -6005 150M N Wireless Router). Получава се така, че не мога да се свържа нито от настолния ,нито от лаптопа на сестра ми.Забелязах че през малкото време в което тегли,скоростта рязко се понижава и покачва докато не спре изцяло(при онлайн игри или браузване из нета няма никакви проблеми).Опитах с директна връзка, но там нямам проблем(стабилна скорост без резки спадове).Опитах да ресетна настройките на рутера, но не мога да вляза в адреса(192.168.0.1).Свързах се с интернет доставчика си и изяснихме,че проблемът не е в лоша връзка или прекъсване на интернета. Не съм имал никакви подобни проблеми преди закупуването на лаптопа и нямам представа какво ги поражда.Машината наистина впечатлява с производителността си, но този проблем просто ме унищожава.Не съм опитвал да инслирам Windows 8 и драйверите от Двд-то вместо това съм с Win 7 и драйвери свалени от официалният сайт на "Lenovo".Въпросите ми са следните:
1.Ако има възможност някои да ми обясни какво поражда този проблем.
2.Някои да предложи смислено решение на въпроса ми.
3.Нужна ли е смяна на рутера...

Предполагам, че рутера не смогва на входящите и изходящите връзки. От настройките на uTorrent нагласи halfopen connections на максимум 50 и Enable Bandwidth Management(uTP) да не е чекнато. Рестартираш uTorrent и може и да работи.

Добро утро!"Halfopen Connections" ги направих на 50 (бяха на 100) и махнах отметката от "Enable Bandwidth Management".До момента не виждам почти никаква промяна.Благодаря.
Edit.Виждам,че сега крепи една скорост около 15с и тогава започва да дропва.

Пробвал ли си през друг рутер/интернет дали ти ги прави същите въртели? Проблема може да е в лаптопа или в рутера (ако на друг интернет/рутер нета е добър постоянно, значи рутера ти е проблемен).

Не съм опитвал с друг интернет или рутер.Преинсталирах "Wifi" драйверите и успях да настроя рутера.Сега забелязах, че след като тегленето прекъсне "WLAN" лампичката на рутера изгасва по което съответно съдя,че е спрял работата си.След рестарт на рутера всичко си е точно до момента в който реша да изтегля нещо.

Пробвай да се хванеш към друг WiFi, например в някое заведение за обществено хранене или кафене и от там пробвай да теглиш, ако не излезе проблем значи е рутера. Някои рутери не смогват особено D-Link. Моя вкъщи например се справя с 2 компютъра най-много и ако вържа и телефона и таблета и забива, а го дават че може поне 20 устройства да се свържат към него. Я дай и модела и марката на рутера да му видим характеристиките.

Edited by Smiche

LevelOne WBR -6005 150M N Wireless Router е модела на рутера. Опитах да тегля от лаптопа на сестрата, но там няма проблем.

Пробвай да преинсталираш от intel драйвери за wi-fi и лан. Влез в сайта на intel и от там изтегли, а не от официалният сайт на Леново. Редица други хора се оплакват в официалният форум на леново от този проблем и са го решили по този начин.
Надявам се, че съм ти помогнал. И пиши пак какво е станало.

Edited by osi19

Опитай да ограничиш скоростта на upload от настройките на uторент.Ясно е че просто рутера ти забива.В краен случай ще инвестираш в друг рутер.

Щом рутера ти светва изгасва проблема не би трябвало да е в лаптопа....

имах cisco за 200 лв и като се качихме с жената на торенти през лаптопите и двата настолни пц та дропеше яко.

Ядосах се взех си тенда n за 40 лева и ще им запаля оптиката на доставчика държи никакъв проблем.

Опитай да си смениш фримуеъра на рутера и ако не помогне нов

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0