Sign in to follow this  
Followers 0
Smiche

Въпроси за HP Pavilion G6-2302EU

11 posts in this topic

Според дадените характеристики би трябвало да му вървят DOTA2, LoL, WoW и Assassins Creed:III, но навсякъде където погледна пишат за него, че не е за натоварващи 3D игри. Та се питам тези ще ги подкара ли поне на минимално качество? Благодаря предварително за отговора.

Здравей, моят лаптоп е със същата видео карта и ЛОЛ-а върви без проблеми на Very High(със сенки и всичко) с 60FPS. За другите игри не мога да изкажа мнение как вървят, тъй като не съм ги пробвал, но и на мен ми казаха, че на по-тежките 3D игри щяло да се забележи слабата страна на видео картата, но се съмнявам ако наистина дадената игра е на минимални настройки.

Поздрави!

Още не съм го купил на явно това ще е лаптопа. За тази цена по-добро не намирам. Благодаря за отговора.

Още не съм го купил на явно това ще е лаптопа. За тази цена по-добро не намирам. Благодаря за отговора.

Да, сега като разгледах лаптопите на тази цена, този е с най-добри параметри. Единственото е че при AMD панела за смяна на видео картите/настройките и драйвърите, както и ъпдейта за тях, са малко глупави, за разлика от Nvidia-та, но с това се свиква.

Успех с избора! Надявам се да попаднеш на лаптоп, който ще ти върши работа :thumbsup:

По нета пише, че HP имат проблем с охлаждането, а и повечето лаптопи на тези цени след продължително игране се скапват. Това така ли е? И ако е така, ако си купя подложка за охлаждане това ще спаси ли някак си лаптопа от бързо разваляне?

Здравейте

Лаптопите от ниския и среден клас, не са много за игри. Каквото и да вземете, ако не полагате грижи, то ще се скапе по-бързо. В момента най-доброто като параметри е въпросното HP. Аз съм правил температурни тестове и се справи учудващо добре. Все пак, бих имал едно на ум, че е част от злощастната G серия и бих взел подложка, за да може по добре да "диша" лаптопа, когато се играят игри на него. (за тези пари може да сглобите нелош настолен компютър, който ще е по-сигурен за игри) Също така, ще е хубаво да се носи за профилактика на охлаждането на всеки 6-8 месеца, за да се почистят вентилатора и радиатора, и да се сменят термалните пасти/лепенки.

Дано съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

Настолен компютър имам и при това си го сглобих сам, но ми трябва и лаптоп. Работата е че много не разбирам от лаптопи. А за подложка, какво точно да взема има ли значение или каквото и да е все ще става? И ще отпадне ли гаранцията, ако сам отворя лаптопа да го почистя от праха? А за тези пари предполагам няма нищо, което би издържало например на 2 часа LoL дневно? И в какъв смисъл е злощастна серията? Все излизат някакви проблеми по лаптопите от нея? Благодаря за бързите отговори, не очаквах толкова помощ.

Edited by Smiche

По-старите G6 често имаха проблем с охлаждането. Иначе няма да има проблем, да се играе League of Legends на този лаптоп. Но по-тежки игри като Crysis 3 и Metro Last Light, ще са доста натоварващи за него. Както Гост_Teodor_* спомена, нека подложката да е с минимум 50 CFM въздушен поток. За гаранцията в момента не мога да спомена нищо, но ако се обадите утре на колегите, те ще могат със сигурнст да Ви кажат как стоят нещата. При Lenovo доколкото знам, това е възможно.

Много добре. Благодаря пак за помощта! Чакам края на месеца да дойде заплатата и ще го взимам, дано не го изкупят до тогава. А предполагам среди за програмиране, като Eclipse или Visual Studo няма да го товарят?

CAD програмите товарят само процесора.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0