Sign in to follow this  
Followers 0
Guest deni

Въпроси за охлаждане на лаптоп

3 posts in this topic

Здравейте. Имам лаптоп Asus K52D от около 2,5-3 години и преди 3 месеца започна да ми създава проблеми с охлаждането. Когато го включа работи 5 минути без проблеми, но после започва да бръмчи. Реших да купя нов вентилатор, предполагам, че проблемът е в него, защото когато задържа перката шумът спира. Един познат ми каза освен, че трябва да се чисти, термопастата трябвала да се сменя през година. Но аз никога не съм го чистила или сменяла термопастата и без това и не разбирам много от лаптопи. Та въпросът ми е - стига ли само смяна на вентилатора или трябва и смяна на пастата? Също така какво може да се направи, за да се намали температурата на лаптопа? Благодаря предварително, ако някой ми отговори. :)

Здравейте. Имам лаптоп Asus K52D от около 2,5-3 години и преди 3 месеца започна да ми създава проблеми с охлаждането. Когато го включа работи 5 минути без проблеми, но после започва да бръмчи. Реших да купя нов вентилатор, предполагам, че проблемът е в него, защото когато задържа перката шумът спира. Един познат ми каза освен, че трябва да се чисти, термопастата трябвала да се сменя през година. Но аз никога не съм го чистила или сменяла термопастата и без това и не разбирам много от лаптопи. Та въпросът ми е - стига ли само смяна на вентилатора или трябва и смяна на пастата? Също така какво може да се направи, за да се намали температурата на лаптопа? Благодаря предварително, ако някой ми отговори. :)

Какво значи нов вентилатор? Иначе е добре да се отвори лаптопа и да се почисти (смяна на термопастата на CPU и GPU, почистване на вентилаторите, почистване на изходите за въздух от праха а прах определено ще има и т.н.).

Здравейте

Най-добре го занесете на оторизиран сервиз на ASUS. Там го оставете за почистване и помолете да Ви смажат вентилатора с машинно масло. Това ще оправи бръмченето на вентилатора и ще намали температурите. Обадете се на този телефон 0700 144 11 всеки работен ден 10:00-18:00ч и ги попитайте за най-близкия оторизиран сервиз.

Дано съм помогнал!

Поздрави

Богдан

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0