Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Петър

Съвет за Асус

16 posts in this topic

Здравейте на всички,

интересува ме дали се очаква този месец да излезе нов модел от N серията понеже съм се ориентирал към тях. За момента съм се спрял на http://laptop.bg/laptops-asus-N750-asus_n750jv_t4055 . Ще има ли по-нов?

Поздрави.

Здравей ще ти дам съвет, явно ще вземаш лаптоп за сериозна работа и този на който си се спрял е много хубав но според мен това е по добро решение заради по доброто охлаждане и по добрата видео карта, иначе изработката им е едентична както и красивия дизайн.

Здравейте

От N серията на Asus, няма да има повече предложения, като до Коледа най-много N550 и N750 да се появят в други разновидности на дисплея. (IPS, мат, гланц) Новата N серия според мен е крачка назад в някои отношения. Ето едно любопитно видео ревю:

Ако желаете да Ви ориентирам, какво е подходящо да вземете, напишете ми за какво точно ще се използва лаптопа, какви са Ви изискванията и какъв е бюджета.

Поздрави

Богдан

Искам да взема нещо до 2500 лв. Нещата, които търся са:

1. новия процесор на интел

2. минимум 12 гб рам

3. 1 тб хард като наличието на ССД е плюс, но не напълно задължително

4. метален корпус за по-красив вид и добро охлаждане (гледах и новия Acer Aspire, но това липсва при него)

5. добра видео карта като не смятам да наблягам на игрите, че да са някаква свръх идея и да се съобразявам какво да взимам

6. задължително подсветка на клавиатурата

7. минимум 17 инча дисплей, фул ХД

8. наличието на оптично устройство също е плюс

Леновото не ми допада поради критериите, които търся в един лаптоп, а някои от тях липсват там. Като цяло този Асус ми се вписва най-пълно в това, което търся.

В момента няма голям избор на 17 инчови лаптопи. Ако почакате още месец-два, би трябвало Dell също да пуснат свое мултимедийно предложение с Haswell. N750 е най-доброто за момента, но не ми хареса, че охлаждането загрява корпуса над клавиатурата и колонките не са на обичайното място, а отпред, което разваля качеството на звука. Голям плюс е, че вече има горе-долу лесен достъп до охлаждането и всички съставни компоненти, което го прави лесен за ъпгрейд и поддръжка. Модела има mSATA слот, но за съжаление само за Half size PCI-E SSD, които се използват само за кеширане, но това не е чак толкова голям проблем, защото има слот за втори 2.5 инчов драйв.

Друг интересен модел с Haswell в момента, който надхвърля бюджета е Asus RoG G750. Той си е основно геймърски насочен, но със сигурност изработката е много по-добра от на N750. Голям минус е, че тежи близо 5 килограма, но ако няма да се разнася често, не е такъв проблем. Охлаждането е на много високо ниво. То се състои от два вентилатора, които работят независимо един от друг. Единият отговаря за процесора, а другият за видеокартата. Но предполагам, че няма да имате интерес към него.
Ето едно видео ревю:

Ако си търсех лаптоп и имах парите бих си взел Asus Rog това е най добрия избор просто е перфектен лаптоп освен че е тежък но пък с тези характеристики няма как да е 2 кг.

Като цяло не ми се иска да взимам от Г серията понеже не държа чак до такава степен на игрите. Сегашният ми лаптоп (4 годишно МСИ) е изцяло пластмасов, охлаждането му и звука са под всякаква критика. Рог-а ми се вижда твърде груб като дизайн и натрапчив. По принцип ми се налага сега да купувам, тъй като съм студент в Германия и началото на октомври заминавам натам, така че най-вероятно ще е новата Н серия.

Ако не държите много на Haswell процесор, то бих препоръчал тази конфигурация на N76. Има по-добър звук и е със SSD.

Като цяло не ми е чак такъв голям приоритет, но този модел пък няма подсветка, а на това държа. :D

Наскоро наш клиент искаше да разгледа N76 и той беше с подсветка. В понеделник ще се консултирам с колегите, дали не е грешка в описанието или са останали бройки без подсветка.

Здравейте отново! Извинете ме за закъснението с отговора. N76VB има подсветка на клавиатурата.

Благодаря много за отговора! Интересува ме като цяло, понеже не съм много вещ из компютърния хардуер, има ли осезаема разлика между и7-3630 и и7-4000 ? Ако не е чак толкова важна част, тогава не би бил и от такава важност за мен да взимам най-новата серия след като има и някои недостатъци спрямо предните модели, респективно Н76.

В крайна сметка купих Asus N76VB и от вчера е при мен. Днес му инсталирах Windows 7 64bit , но не мога да разбера кой драйвъри са нужни за инсталация http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/N76VZ/#support_Download_30 понеже са прекалено много. Другият проблем е, че функциите не работят, предполагам и те са в комплект с някой от драйвърите. Някой запознат?

Пробвайте с Keyboard Device Filter Utility или с ATKACPI driver and hotkey-related utilities. А за да разберете, дали има липсващи драйвери, трябва да прегледате в Device Manager, дали има устройства с удивителна. Ето една полезна тема - http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=46100 .

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0