Sign in to follow this  
Followers 0
shishkov12@abv.bg

Проблем!

5 posts in this topic

Здравейте знам, че форумът е за лаптопи, но имам въпрос към вас!

Като играя игри или сърфирам из интернет от време на време компютърът забива, а в игрите пада рязко фпс-то!

Значи казаха ми, че може да е от охлаждането или от прегряване на видео картата!

Видеото ми е nvidia gt 220, a дъното ми е ASrock G41M-VS3! :)

Благодаря ви предварително! :)

Edited by shishkov12

Виж си температурите със SpeedFan. Профилактично може да си минеш регистрите и с Cclenaer.post-9038-0-68710100-1375315605_thumb.pn

Температурите си изглеждат добре, но все пак имай предвид, че трябва да поиграеш известно време, че да ти се покачи температурата на лаптопа. Примерно 30-60мин, някъде... На мен това ми беше главната причина да ми забива преди, много загряваше и се получава неприятно зацепване от време на време.

Но, щом и като сърфираш из нета ти забива нз... аз от известно време също забелязвам, че моя лаптоп, туко няма няма и много грубо зацепва... лампичката за харда ми се струва, че мига повече от колкото трябва. Та може би и аз да попитам тука направо от какво може да е... преди леко го изпуснах лаптопа (беше изключен) възможно ли е нещо харда да ми дава проблеми и за това да се получава това бавене... говорим за току що преинсталиран лаптоп.
Това е лаптопа:
http://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_M7DEX_001

Температурите си изглеждат добре, но все пак имай предвид, че трябва да поиграеш известно време, че да ти се покачи температурата на лаптопа. Примерно 30-60мин, някъде... На мен това ми беше главната причина да ми забива преди, много загряваше и се получава неприятно зацепване от време на време.

Но, щом и като сърфираш из нета ти забива нз... аз от известно време също забелязвам, че моя лаптоп, туко няма няма и много грубо зацепва... лампичката за харда ми се струва, че мига повече от колкото трябва. Та може би и аз да попитам тука направо от какво може да е... преди леко го изпуснах лаптопа (беше изключен) възможно ли е нещо харда да ми дава проблеми и за това да се получава това бавене... говорим за току що преинсталиран лаптоп.

Това е лаптопа:

http://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_M7DEX_001

Причини за въртене на харддиск са:

1. Вирус (пише и чете нещо, може и keyloger)

2. Програма (има програми, например Skype които нон стоп правят конекции без ваше позволение и свалят някакви шитни и за това избягвам да ползвам skype)

3. Прецакан харддиск (пусни му chkdsk c /r в команд промп и ще си покаже)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0