Sign in to follow this  
Followers 0
Xs3X

Lenovo Y510p

39 posts in this topic

Наскоро реших да си купувам нов лаптоп и се спрях на http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y510p-lenovo_ideapad_y510p_SLI. Имам въпрос относно видеокартата и оптичното устройство. В характеристиките не пише, че са две видеокарти и искам да попитам дали втората трябва да се закупи отделно или съм в грешка?
Другия ми въпрос е дали оптичното устройство, което се предлага заедно с лаптопа се използва както това при y500(слага се в ultrabay слота в дясно).

Трябват ми спешни отговори.

Благодаря предварително!

Щом пише, че е SLI и че няма оптично устройство това означава, че е с две видеокарти. Оптичното устройство, което се закупува допълнително, се ползва през USB интерфейс.

Много благодаря за бързия отговор. :)

Здравейте

Лоша новина!

Първата партида на Y510p се оказа без М.2 слот. Все още изясняваме подробностите. Очаквайте да излезе новина по въпроса.

Поздрави

Богдан

Извинявам се за сигурно малоумния въпрос, но какво е M.2 слот?

В гугъл ми излизат резултати за мемори карти. Т.е. липсва такъв слот на кард рийдъра или...?

Има ли развитие с нови партиди на модела ? Или все още изчаквате изчерпването на наличните?

Здравейте

Очакваме нова партида с хибриден харддиск на 15-ти този месец. http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y510p-lenovo_ideapad_y510p_59390541 Тогава ще проверим дали са сложили M.2 слота.

Поздрави

Богдан

Супер, ако може като ги получите и проверите да драснете няколко реда тук за да знаем дали вече можем да си поръчваме,а и да не питаме само да спамим. :)
Благодаря !

Здравейте

Вече имаме бройки с хибриден харддиск. Освен, че харддиска е хибриден, бройката притежава и въпросния M.2 слот и след време ще може да се възползвате от NGFF SSD-тата, щом се появят на пазара. За момента само тези които притежават хибриден диск имат такъв слот.

Поздрави

Богдан

Здравейте, някой от тука може ли да сподели gaming experiences, които е имал с този лаптоп?

Щото сериозно обмислям да "цакам 2 палки" за тази машина(although it's 15'6 дисплей :( , но за този ми бюджет - толкова) и искам да знам какво всъщност взимам.

П.С.: Конкретно искам да чуя за игрите:
Far Cry 3, Ass. Creed 3, Tomb Raider.

П.С.2: Знайте за напред едно : по default Crysis 3 е като GTA 4 за PC - а.к.а МНОГО ЛОША ОПТИМИЗАЦИЯ ЗА PC-та.

Категорично не! В момента съм със старата версия Y500 SLI (650m). Поддръжката от страна на Nvidia е отврат, вески нов драйвер с проблеми, крашове, досега само един стабилен драйвер (310.90) съм намерил, но той е стар и ползата е малка като няма SLI профили за по-новите заглавия. Та ще имаш доста ядове с игрите, около 50 от 100 ще вървят нормално а за останалите, минаваш на сингъл режим и играеш на ниски настройки. Конкретно за игрите ти: Farcry 3 Steam - много стътер в SLI, за нормална игра в сингъл режим на ниски настройки, Tomb Raider Steam - една от малкото игри, който вървят перфектно High preset/ 1080p/ exclusive fullscreen - за да се активира SLI-то, Асасина 3-ката го нямам, имам Revelations Steam и той върви нормално. Относно самия лаптоп, шасито е стабилно няма да се огъва, работи относително пъргаво, температурите варират в нормален диапазон (по време на игра, зависи от заглавието) от 83,84 до 94, 95 - cpu, тогава се намесва защитата и го даунклоква на 2.4гхз, нормални температури за и7 в 15 инчово шаси, картите също са добре най-много съм виждал към 80c на вътрешната а тази в слота не повече от 70c. От дисплея лично не съм много доволен 59hz е и се забелязва тиъринг дори с включен v-sync, но горе-долу става, след 3тия месец ми се появи заседнал пиксел, който свети само в синьо.

Личният ми съвет: Не, не и не, много пари за безполезно SLI, страшно много съм разочарован. Един ден ако Lenovo натисне Nvidia да пуснат наистина читав драйвер, тогава да.

И сега малко за laptop.bg - когато си избрах леновото и реших от тях да поръчам, като се обадих по телефона да ги поразпитам подробно толкова лошо се отнесоха с мен все едно правя престъпление като се интересувам, иначе сайта и форума са готино направени, затворих им и си поръчах от официалния сайт на леново.

Ако не ти се чете този wall of text, на кратко: приемливо добра изработка и хардуер с лоша софтуерна поддръжка от към Nvidia.

^ Тоест, да разбирам, че си се минал здраво с тази машина и, че доста малко игри ше ми вървят с адекватен FPS rate и още по-малко и с добър FPS, и на High/Very High settings, и че пичовете от Laptop.bg са яко тегави типове, по отношение на customer support?

Ами да общо взето можеш да забравиш за 60фпс/1080п/high, за последно излезналите заглавия се сещам за следните игри, които вървят нормално в SLI: GRID2 1080p/high preset/60 fps - Steam, Tomb Raider 1080p/high preset/40 fps - Steam и близзардските игри също горе-долу са добре. Относно Laptop.bg това ми беше първото и последното обаждане и няма как да дам повече инфо за тях.

Ами да общо взето можеш да забравиш за 60фпс/1080п/high, за последно излезналите заглавия се сещам за следните игри, които вървят нормално в SLI: GRID2 1080p/high preset/60 fps - Steam, Tomb Raider 1080p/high preset/40 fps - Steam и близзардските игри също горе-долу са добре. Относно Laptop.bg това ми беше първото и последното обаждане и няма как да дам повече инфо за тях.

Здравейте, Жоро

Първо искам да Ви благодаря за детайлния отзив за Y500, който предоставихте в нашия форум! Това е важно за нас, за да могат клиентите ни и не само, да бъдат максимално информирани, какво са на път да закупят. Извинете ни, че сме се представили на толкова лошо ниво, когато сте се обадил! Ако си спомняте датата и часът на обаждането, с кого сте говорил (мъж или жена), какво точно сте питал и какво Ви е било отговорено, ние непременно ще направим разследване по случая, защото такова отношение към клиентите ни е недопустимо!

Приемете отново нашите извинения!

Поздрави

Богдан

Не си спомням точно разговора, защото беше преди половин година. Но много добре си спомням за: " Бе я си гледай работата, кво само разпитваш? Всичко си е написано. Ще поръчваш или не? "(мъжки глас) . Та може да съм бил досаден, но е нормално да се интересуваш доста при инвестиция от 2 хиляди.

А за бъдещите заинтересовани: Като цяло Y500 е добро изпълнение ако ще се купува без SLI.

"" Бе я си гледай работата, кво само разпитваш? Всичко си е написано. Ще поръчваш или не? "

^ if(aforementioned statement )

echo "Yup... това МНОГО Ви смъкна акциите току-що за един потенциален клиент, Laptop.bg";

Edited by Fegri

Не си спомням точно разговора, защото беше преди половин година. Но много добре си спомням за: " Бе я си гледай работата, кво само разпитваш? Всичко си е написано. Ще поръчваш или не? "(мъжки глас) . Та може да съм бил досаден, но е нормално да се интересуваш доста при инвестиция от 2 хиляди.

А за бъдещите заинтересовани: Като цяло Y500 е добро изпълнение ако ще се купува без SLI.

Здравейте, Жоро

В момента не сме склонни да повярваме, че наш служител би проявил такова отношение. Сигурен ли сте, че сте разговаряли точно с нас? И преди сме получавали такива мнения спрямо копия на нашия сайт/име, но не и спрямо Laptop.bg

Ние държим на коректното обслужване и доброто отношение към клиентите ни и не бихме толерирали грубости от страна на нашите служители. В случай, че наш клиент бъде нагрубен по време на обслужването му и може да докаже чрез снимка на чата или звукозапис на разговора това, то той ще получи нашите извинения и ще бъде обезщетен от наша страна, като му подарим стоката, която е искал да закупи.

И отново категорично заявяваме, че тези думи не присъстват в нашия език.

С уважение

Екипа на Laptop.bg

1 person likes this

Привет на всички :)

Жоро, аз също съм силно изумен от фразите, които цитираш. В никакъв случай не твърдя, че искаш да лъжеш умишлено или нещо такова, но аз имам 100-процентово убеждение, че в речника на нашите служители не присъстват подобни фрази спрямо клиентите ни. Най-малкото, защото те добре осъзнават, че подобно отношение към даден клиент води единствено до негативи, спад на клиенти, а нашите клиенти са тези, които осигуряват заплатите ни. Понякога тук е доста натоварено и е възможно да не сме били твърде изчерпателни или стрикни по отношение на нещо. Възможно ли е някоя реплика да е била интерпретирана по този начин или ти да си останал с подобно впечатление? Искрено съжалявам, че подобно усещане е останало у теб, а и както спонемахме в горния пост, често сайтове, които копират нашия или фирми се представят за него, са склонни да нарушават имиджа ни, за да ни навредят.

Аз също подкрепям това, което каза god_15... Ако такова твърдение за конкретно поведение от нашите служители може да се докаже, по някой от изброените начини, то ще има подаръци.

Поздрав, Георги!

1 person likes this

По принцип не си записвам разговорите... За сайта съм сигурен, защото силно бях привлечен от изгледа му и поради тази причина още го посещавам. Добре подреден с актуални цени. Сега не искам да ви правя лоша реклама и поради тази причина в предишния си пост бях написал, че няма как да дам повече информация. Моя разговор може да е бил единствен случай.

Здравейте! Клиент съм на laptop.bg и от тях си купих именно Lenovo Y500. Преди да направя самата поръчка проведох няколко чата, чрез началната страница с екипа и комуникирах чрез форума с god_15. След като направих заявката в сайта, ми се обади момиче от техния екип за да потвърдя поръчката. И финалната стъпка беше в техния офис за да си взема лаптопа. Всички хора с които комуникирах от началото до края бяха достатъчно любезни и отзивчиви. Обслужването, което получих от тяхна страна беше на доста високо ниво. Въпреки, че нямам голям опит с фирмата, това което Жоро разказва изобщо не прилича на стила им на обслужване. Лично аз не бих се поколебал да си взема отново нещо от тях.

Приятел си купи Y500 преди по-малко от месец от лаптоп.бг. И той проведе 1-2 чата и разговора и всичко беше перфектно. Много е вероятно да не си спомняш точните думи, а да ги пресъздаваш по грешен и преувеличен начин. Скоро ще си взимам нов лаптоп на стойност 2500-3000 лв. и определено ще е от лаптоп.бг

Аз тъкмо стягам пари да вземам втората видеокарта GT 650М и вие ме попарихте, сега не знам какво да правя !!!

За y510p в момента нещата са по добре. В момента сме с 320 (нещо си) драйвери от преди няма и 2 седмици. Почти всичките игри които играя се поддържат от Nvidia Experience (LOL, SC2, Diablo3, Metro 2033) и съм доволен.

1 person likes this

Бихте ли ми дали някаква насока или идея да взимам ли втора видео карта или не. Ако може някаква литература да прочета за да реша или вашите мнения.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0