Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Vladi

HP pavilion G6 2213 или 2301

4 posts in this topic

Здравеите

Искам да попитам кой от двата лаптопа по си заслужава защото ми предложиха и двата на много добра цена единия е HP Pavilion G6 2213 a другия HP Pavilion G6 2301 и съм малко раздвоен. :)

Дай точни конфигурации и напиши за какво ще се използва новия лаптоп.

Ок значи

HP Pavilion G6 2213

Product Name g6-2213sa Product Number C6M50EA Microprocessor 1.9 GHz AMD Quad-Core A8-4500M APU with Radeon HD 7640G Discrete-Class Graphics Chipset AMD A70M FCH Microprocessor Cache 4 MB L2 cache Memory 8 GB DDR3 Memory Max Upgradeable to 8 GB DDR3 (2 DIMM) Video Graphics AMD Radeon HD 7640G Discrete-Class (up to 4.98 GB) Hard Drive 1 TB SATA (5400 rpm)
Up to 24 GB partition for system recovery Multimedia Drive SuperMulti DVD±R/RW with double layer support Display 39.6 cm (15.6") HD BrightView LED-backlit (1366 x 768)

Hp Pavilion G6 2301

Серия Pavilion g6 Софтуер Free DOS Процесор, серия Intel Pentium Процесор Intel Pentium 2020M 2.40 GHz, 2 MB cache Чипсет Intel HM76 Express Памет, MB 6144MB 1600MHz Памет, слотове 2 DIMM, up to 8GB Памет, тип DDR3 Твърд диск, GB 750GB 5.4krpm Твърд диск, тип SATA Оптично устройство DVD RW Дисплей, inch 15.6" (39.62 cm) Дисплей, резолюция 1366x768 Дисплей, тип HD BV LED Сензорен дисплей - Видео карта AMD Radeon HD 7670M Видео карта, МВ 1024MB DDR3 TV тунер -

Ще го използвам за музика интернет и от време на време за някоя игра като League of legends

Двуядрения Penium 2020M е малко по-слаб от четириядрения А8-4500M, но предразполага ъпгрейд към далеч по-мощните Core i процесори от Ivy Bridge архитектура. Вградената AMD процесора Radeon HD 7640G е слаб графичен ускорител, но ще предостави плавна игра на средни графични настройки в League of Legends и добро FPS при по-тежките игри на ниски настройки. Понеже е вградена в A8-4500M, тя няма да натоварва допълнително охлаждането. Дискретната Radeon HD 7670M е графичен чип снабден с 1GB собствена памет и може да предостави по-добра графична производителност. League of Legends ще върви на високи настройки, а по-тежките игри ще вървят гладко на средни и някой задоволително дори и на високи настройки. Аз имам за тест подобен на втория, но с Core i3-3230M процесор и се справи доста добре с температурните стрес тестове. Останалите ми впечатления за този модел може да прочетете тук - http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=45333&hl=Pavilion#entry175542

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0