Sign in to follow this  
Followers 0
Dandy_vg

Проблем с светлината на матрицата Benq R55E

5 posts in this topic

Здравейте приятели, проблема е следният както си стоях на лаптопа и нещо "плякна" като конфета и черен екран, казах си край матрицата отиде... да ама след като се консултирах с приятел ми каза да светна с фенерче да видя дали се вижда, виждаше се но много тъмно.Смених инвентора-няма разлика,смених матрицата-няма разлика, смених лентовия кабел-няма разлика! Един приятел ми каза че е вероятно да е някакъв контролер за светлина към дъното.Иначе го пускам на външен монитор работи без проблем, дори в момента пиша от него!Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и помогне ще съм благодарен.

Няма контролери за светлина, тази функция се върши от инвертора. Само специализиран сервиз може да ти помогне. Явно захранването на инвертора е нарушено, но това се вижда само с осцилоскоп. "Конфетата" обикновено е шум от късо съединение, получава се искра и вероятно тогава е изгорял някой активен елемент.

Това,че ти работи на външен монитор,нищо не значи!Видеото може да си е заминало безвъзвратно и пак да ти работи на външен панел!Послушай qquest,в домашни условия проблема е нерешим!

Ако се смени дъното дали ще се оправи?

При смяна на дъно се оправя всичко,това всъщност ти е машината,проблема може да не е толкова радикален като повредено видео.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0