terminator7

Всичко свързано с Lenovo Y510p

102 posts in this topic

С DDR3 на 1600MH/z, но това няма да има ефект върху производителността. DDR3L консумира по-малко енергия, но предлага същата производителност.

Процесора по данни на вносителя е i7-4700MQ. В тестовата бройка, която ни пратиха беше същия, но ако има разминаване, ще бъде упоменато преди 26-ти. Ако случайно получите бройка, на която техническите параметри се разминават с тези на поръчаната от вас такава, то тя ще бъде заменена.

Това няма как да е вярно, защото от сайта на Intel пишат че Haswell процесорите поддържат само DDR3L:

http://ark.intel.com/products/75117

Зачетох се в тия неща покрай един неуспешен опит да си ъпгрейдна паметта. Оказа се че лаптопа ми не поддържал 8GB плочки. Като се загледах, той станал на 3 години, и първите i-5/i-7 поддържали само 8GB , които при това трябвало да бъдат разположени на 2х4GB... На всичкото отгоре, Haswell вече не поддържал 1.5V DDR3, тъй че се съмнявам да мога изобщо да ползвам тая памет някога... Тъй че хората много трябва да внимават с ъпгрейди на лаптопи. На мен лично това ми е последния опит. Като отеснее - да върви, и следващия. Като смартфон...

Здравейте

Лично съм тествал с DDR3 и машината тръгва. Проблем има само когато са използвани плочки и от двата типа. Съвсем отскоро започнаха да доставят Y510p с DDR3L, наместо паметите с нормален волтаж. Това може да се види на снимките по-горе. (пише PC3L) Липсата на информация в официалният сайт, че процесорът поддържа определена функция, не винаги означава, че не я поддържа.

Относно първо поколение Core i, това е неоспорим факт, за съжаление.

Поздрави

Богдан

Е, това е добра новина за мен и всички останали юзъри ако Intel наистина не са решили да въртят мръсни номера и са оставили поддръжката на "старата" DDR3. Особено след като DDR3L трудно се намира и има малък избор. "Лошата" е, че ще трябва май да избирам нов лаптоп :)...

Здравейте, наскоро закупих въпросния лаптоп с Full HD и 755M и имам няколко питания относно лаптопа, за да не си мисля, че съм попаднал на некачествена бройка.

1) Понякога, когато включа лаптопа в контакта и започва да ме хваща ток от него. Като си движа пръста по корпуса и усещам едно леко "щипане", но когато преместя лаптопа в друг контакт всичко си се оправя, като това ме кара да мисля, че проблема е в неправилното зануляване на контакта. Странното беше, че попаднах вече и на втори контакт, който прави това, но това най-вероятно пак си е от него.

2) Тракане на тъчпада... в интернет чета много хора се оплакват, че бил прекалено чувствителен и прочие, но никой не се оплаква, че трака, като го натиснеш по-силно и си трака, не знам дали е нормално.

3) Дисплея ми се струва леко размазан, което според мен се дължи на това, че не съм свикнал на матов дисплеи, но вчера като се замислих и стария ми монитор на компютъра, който е на 10 години е матов, но никога не съм виждал някои работи така размазани. Не знам дали това не е някакъв проблем свързан с видео картата, но инсталирах най-новия възможен драйвер и "проблема" си остава. Другото, което е забелязах, че като намаля яркоста на дисплейа на максимум става доста шумен, като се опитам да го снимам (както четох в една статия), има доста хоризонтални черти, които преминават по ширината на монитора.

Здравейте

1. Със сигурност е причинено от неправилно занулени контакти.

2. Това е минусът на тракпадите за някои хора с по изострени сетива.

3. Възможно е наистина да има проблем с матрицата, щом Ви се струва размазано, може самата матрица да Ви е неудобна. Като цяло тя не е от висок клас и не може да се очаква много. Това трептене е нормално за LCD матриците и е ясно изявено когато се намали яркостта. Най-добре си проличава, когато се снима с камера под 30 кадъра в секунда. За повече информация може да прочетете тази статия - http://www.retropcmania.com/2012/11/pulse-width-modulation-in-lcd.html

Дано съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

Здравейте,

Имате ли налични ли М.2 42mm SSD за този модел и въобще могат ли да се купят от някъде у нас?

Здравейте

Чак началото на лятото най-рано ще можем да се снабдим с новите SSD-та. За момента е още рано да се появят специално за този размер.

Поздрави

Богдан

Здравеите, наскоро се сдобих с Lenovo y510p видеокартата е nvidia 755m искам да си взема втора видео карта, но нямам представа къде може да се продават ultrabay приставки за този модел, моля ако някои знае да помогне. Благодаря за вниманието!

Здравейте,

Възможна ли е подмяната на 1366x768 дисплея на този модел с 1920x1080 (модела е с единична gt 755m и М.2 SSD) и има ли разлика в конекторите? Ако това е възможно, какъв е номерът на подходящият модел /цена?

Здравейте

Най-добре се свържете с централата за IdeaPad продукти - 02/4917915. От там или ще отговорят на въпроса, или ще Ви дадат телефон към оторизиран сервиз, от който ще получите достатъчно изчерпателен отговор. Според мен няма разлика в конекторите и ще бъде възможна подмяната.

Поздрави

Богдан

Здравейте, купих си този модел Lenovo:

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y510p-lenovo_ideapad_y510p_59404683_SLI

Искам да се възползвам от новия М.2 слот и да си монтирам на него SSD, което ми обещаха да ми доставят тези дни.

Въпроса, обаче, който ме тормози е дали ще си разваля гаранцията, защото да се добера до този слот се налага да развия всичките винтчета отдолу и да разкача целия долен капак на лаптопа.

Ще се радвам на компетентен отговор, че да знам дали да поръчвам SSD-то.

Ако някой обясни накратко особености и подводни камъни при монтажа, също ще съм много доволен.

Благодаря предварително!

Здравейте

Няма да бъде нарушена гаранцията. Само като премахвате капака не прилагайте много сила, за да счупите щипките в центъра на капака. Също трябва да си приготвите едно винтче за да закрепите SSD-то. Какъв е модела, който ще закупите?

Поздрави

Богдан

Здравейте отново,

Драйва е този:

http://olx.bg/m-2-ngff-128gb-ssd-42mm-sata-iii-6g-i50190991

Щом човека го е тествал на същата машина, като моята би трябвало да нямам проблеми със съвместимост.

Ако се сдобия скоро време с такова чудо ще споделя тук резултатите.

Само трябва много да внимавам при монтажа, да не потроша някоя пластмаса, ще се старая.

Последно да попитам-като махна винтчетата на капака откъде да подходя за отварянето, някаква специфика има ли? Някакви скрити щипки или нещо от сорта...?

Мерси предварително на всички!

Драйвът е съвместим напълно, но не съм сигурен, че има гаранция (поне за Европа). Би трябвало обаче другата седмица да се появят на пазара такива SSD-та на ADATA в размер 128GB и 256GB. Също по някое време другия месец очакваме появата на модели на Trancsend със същия капацитет.

Като махнеш винтчетата, вземи една кредитна карта, карта за метро или нещо от сорта и започни да разхлабваш с нея от страната на вентилатора.

Богдане, благодаря ти много за отзивчивостта! :rolleyes:

Аз малко избързах и отворих капака още преди да съм видял поста ти.

Нямаше поражения, лесно беше, просто си трябва внимание и старание, никакво бързане.

Имам си го слота, бях длъжен да проверя, че понякога стават изненади.

Сега вече спокойно мога да си поръчам SSD на този стандарт.

Не ми се чака появата на други драйвове, сега ми е мерака да си наглася машината.

Мисля до десетина дни да си получа такъв от обявата, при повреда направо ги заменят с нов същия обем.

Така поне ми каза човека по телефона, гаранцията е една година. Дано се окажат сериозни де.

Както и да е, още веднъж големи благодарности! :rolleyes:

Здравейте,

имам няколко въпроса отностно Y510p.

1. М.2 SSD = обикновен SSD ?

Трябва ми SSD за операционната система и програмите, разбираемо всичко да лети в сравнение с HDD, но не искам хибриден SSHD. Затова ме интересува дали М.2 SSD е същото "чудо" като обикновен SSD.

Конфигурацията, която търся, трябва да има

- SSD (250gb)

- четири ядрен i7

- FULLHD матов

- 16GB RAM (това явно не е проблем понеже виждам, че на всичките модели може да се подмени)

- Без SLI - не ми трябват две карти

- 500GB, 750GB, 1 TB HDD

Има ли такава конфигурация или може ли да се съчетае(направи) такава? Ако има такава възможност бих си направил собствена, като от това мога да спестя малко пари, например по-малък хард (500GB или 700GB, вместо 1TB), 1 видео карта вместо две и май само от това може да се спести някакви пари :)

Казвам го защото наистина не виждам смисъл от две видео карти, нито пък от голям хард, понеже аз лично не ползва толкова много GB, пък и имам външен 1TB

За този лаптоп на m.2 ngff няма по-голям от 120GB, защото мястото за монтаж побира само до 42 милиметрови устройства, за по-голями просто няма място, ще опре в хийтпайповете на охладителя.

Иначе, като скорости е много бърз, ето тест при мен с програмата Кристалдиск:

http://pics.data.bg/zoom/shared/67e8963b0d8f244d3a94e6c135f18224

Може би, на мястото на ултрабея ще може да се монтира по-голямо SSD, но не знам в момента какво имаш монтирано там и дали можеш да го жертваш за целта.

И друго да доуточня - не съм вързал устройството, като бутващ диск, а съм го монтирал в последствие, след инсталацията.

После със софтуер под Уиндоус съм го подкарал и донастроил да кешира там.

Предполагам, ако сега направя преинсталация и инсталирам операционната система директно на SSD-то, ще успея да постигна още една идея по-високи скорости на четене и писане. Тези дни, ако имам време, може и това да направя и пак да тествам.

Но, в момента машината лети, като самолет. Зарежда всичко за отрицателно време, малко не виждам смисъл от подобна гимнастика, освен за спорта де. :thumbsup:

M.2 с капацитет 256GB от размер 2242 има и ние го продаваме - http://www.laptop.bg/search?utf8=%E2%9C%93&q=m.2+ssd Догодина може би ще станем свидетели и на 512GB-ви версии.

В момента тези две конфигурации се доближават до изискването - http://www.laptop.bg/laptops/compare?ids[]=3179&ids[]=3970 и както Hollyshit спомена, на мястото на DVD-то може да се сложи още един носител на данни.

Това, че в сайта пише, че ги продавате, не значи че ги продавате.... Точно ден или два след като пуснах коментара си поръчах лаптопа с такова ссд и се "оказа", че нямате такива ссд-та (имало едно, което не тръгвало на лаптоп-а) и че, не се знаело кога ще получите нови. От тогава следя сайта и до сега не бяха махнати от там. Или са ме послъгали, че не бачка ссд-то или просто работата е немърлива и сайта не се поддържа качествено.

Също така да кажа за лаптоп-а, екрана не е качествен.... Постоянно трепери и няма как да го оправиш понеже на HD резолюцията херците ти са само 60, и няма как да превключиш да ползваш за основа nvidia-та, а само вграденото от идел hd 4600 (с nvidia-та можеш да подкарваш приложенията...). Също така има статичен ток по корпуса (около клавиатурата). Съжалявам ако думите ми изглеждат леко остри, но това е моето мнение по лаптопа и купуването му от Вас :)

Моят е с 16гб рам, и ссд от интел 120гб на мястото на двд-то.

Здравейте

В сряда (13.08) получихме нова доставка на SSD-та от M.2 стандарт. Поради факта, че не получаваме достатъчно големи количетва, те се изчерпват бързо. Не знам с кой от колегите сте разговарял, но сигурно е имал предвид модела на ADATA. Половината от партидата дефектираха и затова спряхме да ги слагаме в ъпгрейдите на този и още няколко модела.

Y510p определено не е с най-висококачествения дисплей, но треперенето би трябвало да спре при увеличаване на яркостта. Ако не спира, то е по-вероятно да е дефектна бройка. Ние сме имали няколко такива и е хубаво да поискате замяна или възстановяване на сумата, ако още не са минали 15 дни от датата на покупката.

Статичното електричество по алуминиевите корпуси не е рядко явление и се засилва, ако лаптопа е включен в неправилно занулен контакт. Затова е хубаво да проверите контактите си.

Относно превключването между вградена и дискретна графика. Това става автоматично, като в NVIDIA Control Panel може да избирате кое приложение, кой графичен ускорител да използва.

Благодаря за отзива от името на целия екип. Ние сме отворени за критика. :)

Ако имате още въпроси, ще се радвам да отговоря!

Поздрави

Богдан

Ами точно това съм написал и аз, че nvidia-та я ползваш за приложенията, но не можеш да я направиш като адаптер по подразбиране и съответно да си нагласиш резолюцията и херците, а това става само от вградената...

Отностно статичното електричество, проблема е в лаптоп-а не в контактите ми. В къщата ми са занулени правилно, да не говорим, че на 5 или 6 места съм ходил с лаптопа и проблема си остава.

За трептенето, това ли е решението, да си извадиш очите когато увеличиш яркостта?

А за рам-та, как разбирате, кои са дефектиралите, първо ги продавате и чакате някой да се оплаче ли?

Иначе се издразних, понеже щеше да е хубаво да мога да си ползвам двд-то, вместо да слагам ссд там, след като си има слот за ссд, но все тая, лично аз съм доволен от лаптоп-а, просто от време на време се вижда трептенето(особено след включване или по-скоро след излизане от слиип мод), но после не се забелязва или окото ти е свикнало, знам ли. Малко повече грее, но смятам, че това си е нормално и за мен лично не е проблем.

Относно RAM-та - Да, това е стандартно за всеки лаптоп от близо 4 години и няма как да се пусне като главен графичен чип, дискретната карта. Единствено може това да се случи, ако производителя е заключил вградения ускорител или не е предоставил опция в BIOS.

Относно статичното електричество - както написах, при лаптоп с алуминиев корпус е често срещано явление, като неправилно занулен контакт може да го засили.

Относно трептенето - Да, това е решението като цяло, за съжаление все още са малко лаптопите в този клас с липса на ШИМ, въпреки немалката сума, за която се продават. Първия лаптоп с пълна липса на ШИМ, който сме тествали до сега е Acer Aspire V5-573G с IPS. Скоро ще обновим последното ни ревю за този модел, като ще предоставим резултата от този тест заедно с няколко температурни теста.

Относно "RAM-та" - предполагам става дума за SSD-то на ADATA. Щом започнаха да дефектират, веднага спряхме да ги предлагаме като ъпгрейд и съответно затова сте получили отрицателен отговор за наличност. :)

Относно дисплея - Принципно е добре да се провери, защото наистина имахме няколко случая на дефектни матрици.

Относно загряването - Да, нормално е корпуса да се затопля повече, понеже корпуса е от алуминий, който е добър топлопроводник. Все пак загряването е в поносими стойности, но като цяло зависи от чувствителността на дадения човек. :)

Поздрави

Богдан

Здравейте,

Възможна ли е подмяната на 1366х768 дисплей на у510р с 1920х1080 или трябва да се смени lvds кабела? В сервизната книжка lvds е само един за всички варианти на модела, като моя има 30 от 40 пина използвани, дали на full hd моделите е друг pinout-a? Модела на моя у510р е 20217. До сега успях да му сложа м.2 и 2-рa GPU в сравнение с това, което първоначално купих, но изглежда с екрана има проблем...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...