terminator7

Всичко свързано с Lenovo Y510p

102 posts in this topic

Хибриден диск е. С по-голямо SSD може би ще го предложим в скоро време, но ще е на мястото на DVD-то.

Някво развитие с caddy вариантите за допълнително SSD? Кога ще ги предлагате?

Здравейте

Оказа се, че са ни доставили грешни caddy-та и най-вероятно няма да ги предложим скоро със SSD на мястото на оптичното устройство. Но има и добра новина. От вчера имаме бройки на Y510p, които са с хибриден диск и имат вече монтиран слот за новите NGFF PCI-E SSD-та. Тоест, след време ще може да се възползвате от тях, щом се появят на пазара. Хибридният диск ще компенсира липсата на SSD през това време.

Поздрави

Богдан

Здравейте, не разбирам много за какво става дума, но ще има ли вариант с 120 ССД от новите, SLI и записвачка за дискове ? Или поне този вариант, но без записвачката (най вече ми трябва да си инстална уина, но нали и с USB става, така че..)

Здравейте,искам да попитам колко макс рам памет побира y510p 16 или повече ?!

127SATACADDY.jpg

Аз си поръчах ей такова сладурче. До 1 месец трябва да дойде и ще се тества.

SATA 2ND Hard Disk Drive HDD caddy/adapter for any uses 9.5mm height DVD dirve with SATA connector to the motherboard. It work with SATA Hard drive, and SSD (Solid State Drive) as well.

This item Compatible with :

Lenovo IdeaPad Y510P Y510PT

Compatible Hard Disk : 2.5" 9.5mm SATA Laptop Hard Drive

1. Fast & Reliable connection, just as the primary HDD
2. Fully integrated into laptop, no cables/PSU/software driver needed
3. Dual boot, Support installation of 2nd operating system on the 2nd HDD and boot selection

Package Content:
1 X SATA 2nd HDD Caddy for SATA notebook HDD (2.5" HDD)
4 X Screws

Здравейте, не разбирам много за какво става дума, но ще има ли вариант с 120 ССД от новите, SLI и записвачка за дискове ? Или поне този вариант, но без записвачката (най вече ми трябва да си инстална уина, но нали и с USB става, така че..)

Здравейте

В SLI конфигурациите втората видеокарта е на мястото на оптичното устройтво (тоест DVD-то), което означава, че единствения начин да ползвате такова е като закупите външно. Ние сме приложили такава опция. При Y серията на Lenovo е характерно да се използва слот за PCI-E SSD-та, което намалява нуждата, да се сложи SSD на мястото на оптичното устройство чрез горепосочената шина. Очакваме бройки, които притежават въпросния M.2 слот при Y510p, но все още няма на пазара NGFF PCI-E SSD-та за свободна продажба. Вариантите в момента са:

1. Да сложим нормално (2.5 инчово) SSD на мястото на харддиска, а харддиска да го извадим в кутийка, като външен.

2. Да се вземе бройка с хибриден харддиск, който се доближава до производителността на SSD, но капацитета е доста по-голям.

Ако не бързате с покупката, може да изчакате появата на бройки снабдени с новите SSD-та, но все още не се знае кога точно ще бъде това.

Дано съм бил полезен

Поздрави

Богдан

Здравейте,искам да попитам колко макс рам памет побира y510p 16 или повече ?!

Здравейте

Y510p притежава само два слота за оперативна памет. Те имат максимална вместимост от 8GB, тоест общо 16GB. Има вероятност да може да се сложат 2x16GB, понеже чипсета поддържа до 32GB, но такива модули трудно ще се намерят.

Поздрави

Богдан

Какво се случва със ССД кадитата? Искам да си поръчам лаптопа от вас, но задължително искам ССД

Здравейте. Искам да попитам нещо за този лаптоп y510p относно това как точно да го наглася да работи в SLI режим. Досега не съм работил с машина която да поддържа SLI. Гледам в панела на NVIDIA ама ми е ясно като през мъгла. Разгледах из нета ама се клипове как вървят игрите с колко FPS и такива работи никъде как точно да ги конфигурирам тези видео карти. В момента като гледам SLI ми е disable. Бих ви бил много благодарен ако някой може да ми обясни или даде link където някой вече го е обяснил. Благодаря предварително.

Добро утро!

Искам да попитам за една от конфигурациите на y510p. Става въпрос за тази с процесор i7-4700, видео карта 755M и FullHD дисплей. До преди няколко дена пишеше, че е налична при вас, но сега видях, че е изчерпана. Дали ще има нова партида скоро, и ако да, кога се очаква да пристигне?

Повдрави,

Иван

Здравейте. Искам да попитам нещо за този лаптоп y510p относно това как точно да го наглася да работи в SLI режим. Досега не съм работил с машина която да поддържа SLI. Гледам в панела на NVIDIA ама ми е ясно като през мъгла. Разгледах из нета ама се клипове как вървят игрите с колко FPS и такива работи никъде как точно да ги конфигурирам тези видео карти. В момента като гледам SLI ми е disable. Бих ви бил много благодарен ако някой може да ми обясни или даде link където някой вече го е обяснил. Благодаря предварително.

Здравейте

В NVIDIA Control Panel трябва да има раздел Set PhysiX configuration. Там трябва да има опция maximize 3d performance, която ще включи и двете видеокарти.

Поздрави

Богдан

Добро утро!

Искам да попитам за една от конфигурациите на y510p. Става въпрос за тази с процесор i7-4700, видео карта 755M и FullHD дисплей. До преди няколко дена пишеше, че е налична при вас, но сега видях, че е изчерпана. Дали ще има нова партида скоро, и ако да, кога се очаква да пристигне?

Повдрави,

Иван

Здравейте

Очакваме бройки с FHD към началото на декември, като се очакват бройки и с 755M SLI.

Поздрави

Богдан

Здравейте а ще се предлага ли Y510p с 2 видео карти SLI и SSD ( говоря за 120гб или 240гб) както и HDMI / Display port,Full HD,Bluetooth,Подсветка на клавиатурата ?

Здравейте

Поне до края на годината няма да има такъв вариант. Това е породено от липсата на SSD-та с M.2 стандарт на пазара. Принципно Intel имат анонсирани M.2 модели от Pro 1500 серията, но не се очакват в скоро време в България. Единствения вариант в момента е с една видеокарта и SSD на мястото на DVD-то.

Поздрави

Богдан

Ако си купя лаптопа с 2 карти по нататък има ли възможност за SSD когато въпросните ССД-та с м.2. стандарт бъдат пуснати ?

Да, възможно е, но не всички конфигурации с две видеокарти имат въпросния М.2 слот. Декември месец очакваме Y510p с GT 755М SLI, който най-вероятно ще има слот. Веднага щом го получим, ще го проверим за наличност.

Да. За съжаление в сегашните SLI конфигурации без Windows 8 нямат такъв слот.

а защо от ардес.бг ми казват че имат модел с 2 видео карти и ngff слот ? объркан съм

Ако е с Windows 8, да има слот. Все пак, ако искате, може да споделите линк, за да проверим и ние със сигурност дали конкретната конфигурация има M.2 слот.

Ето тази конфигурация имаше M.2 слот, но вече е изчерпана. Всичко зависи от партидата, дали ще има слот или няма да има. Малко по-късно днес ще мога да проверя за наличност на слот в тази партида и ще Ви пиша.

Поздрави

Богдан

Ще очаквам да споделите резултатите от проверката ви, но ще се радвам и да мина през офисът ви и да разговарям с вас(конкретно)

Здравейте

Не, няма слот. Прилагам снимки:

post-9038-0-55161400-1383835374_thumb.jppost-9038-0-14003400-1383835383_thumb.jp

(Извинявам се за лошото качество, но снимах от телефон.)

Да, може да ни посетите в офиса всеки делничен ден от 10:00 до 19:30. Аз съм с по-натоварена програма в момента и обикновено съм в офиса след 16:00. Ако имате още въпроси, може да ме потърсите на skype - god_15.

Дано съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...