terminator7

Всичко свързано с Lenovo Y510p

102 posts in this topic

А вярно ли е, че Turbo Boost функцията на процесора не работи правилно, т.е. работи само при едно ядро. При две и четири честотата си остава 2.4GHz. Доста хора се оплакват от това и представянето на процесора е по-слабо от предшественика му- 3630QM.

И нормално 2.5 инчово може да се сложи.

Здравейте

Лоша новина!

Първата партида на Y510p се оказа без М.2 слот. Все още изясняваме подробностите. Очаквайте да излезе новина по въпроса.

Поздрави

Богдан

1 person likes this

Не лоша, ами трагична!

Здравейте

Лоша новина!

Първата партида на Y510p се оказа без М.2 слот. Все още изясняваме подробностите. Очаквайте да излезе новина по въпроса.

Поздрави

Богдан

И mSata порт ли няма?

Не, такъв като цяло не е предвиден за този модел.

Това означава ли, че няма и малък SSD за кеш :) Честито на печелившите.

Да, той беше предназначен за новия М.2 слот, който не е сложен в първата партида, но го имаше в тестовата бройка. Вече направените поръчки могат да бъдат върнати.

А някаква подмяна на доставчика очаква ли се ?

Edited by Boti
1 person likes this

Не е проблема в доставчика, производителя така е решил. :( Да се надяваме, че ще е така само за първите партиди.

От известно време се наблюдава тенденцията, че Леново са решили да го набутат на обикновения потребител.

Edited by osi19

За съжаление, когато една марка стане производител с най-голям пазарен дял, започва да променя приоритетите си. Да се надяваме, че от Lenovo ще осъзнаят грешките си, ако ли не, ще чакаме добрите предложения на вече осъзналите се. :)

Няма М2 слот, няма mSata, само с 1TB 5400 rpm ще си стоим ако си го вземем ? :/

Edited by Boti
1 person likes this

В следващите партиди може да има отново М.2 слот.

А някакъв ориентировъчен срок, кога се очакват следващите партиди ?

Edited by Boti
1 person likes this

След месец може би, зависи колко бързо се изчерпи тази. Веднага щом получим бройки с M.2 слот, ще съобщя. В най-лошия случай, ще се появят бройки със слотове, когато се появят първите Haswell ултрабуци.

А вярно ли е, че Turbo Boost функцията на процесора не работи правилно, т.е. работи само при едно ядро. При две и четири честотата си остава 2.4GHz. Доста хора се оплакват от това и представянето на процесора е по-слабо от предшественика му- 3630QM.

Проведох няколко теста и при мен Turbo Boost работи само когато се натоварва едно ядро. Колкото и време да натоварвам едно ядро температурата не се вдига много над 75 градуса. Когато натовая две и повече ядра, Turbo Boost заработва и честотата се вдига, но след 10-15 секунди процесора вдига над 90 градуса и Turbo Boost се изключва. Интересното е, че дори и след като температурата падне до около 75 градуса, процесора все още си работи с 2.4GHz. Ако след като температурата е паднала под 90 градуса(независимо колко под 90градуса) се прекъсне натоварването над ядрата за секунда и след това пак се подложат на натоварване - Turbo Boost отново се включва докато температурата не достигне 90 градуса.

Въпреки това, за сега съм изпробвал няколко игри на максимални или почти максимални детайли(Battlefield 3 Single Player, Crysis 3 Single Player, Far Cry 3 Single Player) и фреймовете са отлични. Важно е да отбележа, че лаптопа е поставен на гладка повърхност и леко повдигнат(3-4 см,) отзад. Освен това не ползвам охлаждаща подложка и стайната ми температура е 23-26 градуса.

Също така на дъното на лаптопа има една решетка, от където да влиза въздух. Когато си изкарах втората видео карта видях, че над въпроосната решетка(от страната на втората видео карта) има метална пластина(от някаква алуминиева сплав). В средата на пластината е изрязан един доста малък отвор(3-4 квадратни сантиметра). До колкото видях, втората видео карта може само от там да дърпа свеж въздух. Според мен този отвор е недостатъчно голям, което води до бързото загряване на картата(95-97 градуса при Far Cry 3). За щастие след два часа игра температурите останаха между 94-97 градуса и видео картата е добре отделена от другите компоненти. Така че, с една охлаждаща подложка(и без нея при по-умерен гейминг) тези температури не ме притесняват.

Аз искам да попитам дали случайно е възможно вместо оптично устройство да си сложа SATA SSD (840 Samsung примерно) и дали ще предлагате съответното caddy за тази цел? Говоря за обикновения y510p а не SLI.

Здравейте

Още при Y500 имаше тази опция, на Ultrabay-a да се сложи SSD. В скоро време е възможно да предложим Y510p с такъв ъпгрейд. (току що изпробвахме такава конфигурация, но още нямаме нужните caddy-та) Също така очакваме бройки на Y510p с SSHD (тоест с хибриден харддиск).

Поздрави

Богдан

9.5mm SATA 2nd HDD SSD Harddrive Disk Caddy Laptop Notebook CD/DVD Bay

мисля, че това е, което ми трябва или се лъжа? Те за различните модели лаптопи различни ли са caddy-тата или всички от тоя 9.5мм са еднакви?

Интересува ме също и дали при поставянето на това caddy се налага да се отваря ляптопа и съответно да се наруши гаранцията? Не съм много запознат с тия ultrabay технологии :)

Да, такова трябва и не, не се налага да се отваря лаптопа. :)

Видях, че днеска е добавен Lenovo Y510p със 8GB SSD. Това хибриден диск ли е? И ако не е ще има ли модели с по-голямо SSD?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...