terminator7

Всичко свързано с Lenovo Y510p

102 posts in this topic

Здравейте!

Въпреки че още никой не се е сдобил с тази страхотна машина,

предлагам тук да задаваме всичките си въпроси относно Y510p,

за да са в една тема :)

966521.jpg

Въпрос :
Наистина ли машината идва с i7-4700MQ 2.4G защото в нета има оплаквания, че някои от машините са с i7-4702MQ 2.2G ?
Също така с коя рам е лаптопа DDR3 или DDR3L ?

Edited by existenz55

С DDR3 на 1600MH/z, но това няма да има ефект върху производителността. DDR3L консумира по-малко енергия, но предлага същата производителност.

Процесора по данни на вносителя е i7-4700MQ. В тестовата бройка, която ни пратиха беше същия, но ако има разминаване, ще бъде упоменато преди 26-ти. Ако случайно получите бройка, на която техническите параметри се разминават с тези на поръчаната от вас такава, то тя ще бъде заменена.

1 person likes this

Аз съм пред дилемата Acer V3-772G или Lenovo Y510p и бих се радвал на малко съвети и помощ. Харесвам 17.3 инчовия дисплей на Acer-а и двете видеокарти на lenovo-то и се чудя дали си заслужава да взема SLI машина след като има игри които не се справят добре с две видеокарти, а и сравнениието на двете видеокарти показва сходни резултати при игрите. Значи за същата цена получаваш 17.3'' дисплей и 120gb SSD. Общо взето съм пред голяма дилема с тея видеокарти :D . Благодаря за помощта :)

Зависи от това, колко често ще се разнася лаптопа и какво ще е основното му приложение.

Ами няма да се разнася постоянно, а и ако се случва ще бъде с раница. Разликата в теглото не е голяма - 200гр. приблизително. Иначе ще го използвам като заместник на настолния компютър и мисля да играя игри на него (4.5-те килограма на ASUS RoG не ме устройват, затова не съм го писал). Насочил съм се към ценови клас около 2000лв., защото мисля да не го сменям скоро, т.е. дългосрочна инвестиция.

Аз съм за Леновото ^^

Y510p от мултимедийна гледна точка е по-добър, защото има много добри вградени говорители и може да се надгради с новите SSD-та, които могат да достигат скорост до 1800MB/s, без да се налага махането на DVD-то или втората видеокарта. От геймърска гледна точка има по-мощен процесор и може да се надгради с допълнителна видеокарта и двете да влязат в SLI режим. Но има два проблема, лошата SLI оптимизация при някои игри и проблема с използването на вградената графика. В направата на интериорната си част и капака е вложен алуминий, но събира сравнително лесно пръстови отпечатъци. Сервиза е в Полша. .

V3 от мултимедийна гледна точка има по-голям дисплей, който е с доста добри ъгли на виждане. SSD пак може да се сложи на обособеното за това място, но ще е ограничено до SATA 3 скоростите, което не е голям минус. От геймърска гледна точка, има доста мощната 760М, но не може да се надгражда с допълнителна видеокарта. Корпусът е изцяло от пластмаса, но поне не събира лесно отпечатъци. Сервизите са в България.

Това са основните плюсове и минуси на двата модела.

В скоро време ще се появи обновената N серия на Asus, като N750 се очертава доста добър лаптоп:

Благодаря за изчерпателния отговор :). Това за новите SSD-та си е плюс за lenovo-то от една страна, от друга още ги няма в БГ и аз лично не знам на какви цени ще са. За сервиза в Полша честно казано и една добра дума не съм чул :D . Асус-а има още малко по-слаба видеокарта и не ме устройва (гледам да взема най-доброто за парите си :D ). За Acer-а четох, че има не много добра изработка и бих искал да споделите от личен опит как е (аз не съм имал досег до него). Звучи малко капризно, но понеже давам 2000лв. не искам да се получават неприятности :). Също така да попитам доста ли са игрите, които не са оптимизирани за SLI - като сравних теста на игрите на GT 750m SLI и GTX 760m, 760 се справяше по-добре и предполагам, че лошата SLI оптимизация е проблема.

Не са малко игрите, които имат проблем с SLI. Затова проверете предварително тези игри, които искате да играете за начало и ако имат проблем с SLI, ще трябва да потърсите пачове, които оправят проблема. Поне при програмите, този проблем го няма. При V3-772G е трудно да се приеме, че струва 2000 лева, а е изцяло изработен от пластмаса, но все пак е изработена добре, поне според моите виждания. Друг минус, който забравих да спомена е, че няма подсветка на клавиатурата.

Няма никакъв проблем, да посетите офиса ни, за да огледате двата лаптопа и да прецените най-добре, кой е по-добрия избор. Само трябва да се обадите предварително, за да се уговорите с нашите консултанти, за ден в който ще са налични лаптопите в офиса.

Не съм от София и няма как да дойда до офисите ви :( Иначе ще търся вариант да ги огледам преди покупка. Благодаря много за ценната информация :).

Здравейте,искам да попитам за следното тъй като гледах ревюто ви там казахте,че модела които е дошъл е с SSD а моделите които са обявени,че ще доидат са без SSD.Също така да попитам падовете на y510p как са,надявам се не са проблемни като на y500.Ако не идват с SSD има ли вариант да си го поръчам от вас директо с SSD ? И накрая искам да попитам дали има опцията да се изключат видеокартите и да се ползва вградената на интел с цел запазване на батерията и живота и.Благодаря за отговора предварително

Здравейте

В Y510p са отстранени по-сериозните бъгове от Y500, тоест с тъчпада няма проблеми, но при вграденото видео, доколкото разбрах е само частично решен проблема. Ако сте със SLI конфигурация, ще трябва да премахнете едната видеокарта и да преинсталирате драйверите за вграденото видео, след това уж ще може да се ползва вградената HD 4600, но не съм пробвал и не мога да кажа със сигурност дали е така.

Относно SSD-то - Y510p ползва нов тип PCI-E SSD-та, така наречените NGFF M.2 SSD, които използват нов тип слот М.2 SATA. Новите SSD-та ще достигат скорости от порядъка на 1400-1800MB/s write/read, но още не са пуснати за масова продажба и все още не може да предложим ъпгрейднати със 120 GB или повече SSD. Има малка вероятност да се окажат със SSD, както тестовата бройка, но нищо не е потвърдено от вносителя.

Поздрави

Богдан

Благодаря за отговора ! Исках да попитам за SSD,защото на мен ми трябва лично възможно най-малко за да сложа само Операционната система на SSD-то да върви гладко.NGFF хардовете ще варират ли по размер защото както ви казах,ми трябва минимално количество и да попитам може ли да се сложи ОС на SSD

При под 64GB не си заслужава да се слага OS. Мястото е крайно недостатъчно за ъпдейтите, програмите и основните файлове, които ще се ползват. По-малките се ползват за кеширане на OS и останалите по-важни файлове.

И едно уточнение, SSD-тата не са хардове, а драйвове. Ето пример:

HDD - Hard Disk Drive

SSD - Solid State Drive

Благодаря за отговора,но като гледам NGFF-тата ще стартират с доста големи цени и май ще изчакам 2-3 месеца да паднат малко пък и 64GB ще излезе солено предположение че SSD-тата 30GB са по към 100лв но какво да се прави скъпото е хубаво :D

А ако може да ми обясниш защото не е достатъчно,защото точно вчера видях Win 7 на SSD и зареждаше светкавично 5-7 сек

Защото SSD-то става системното C, а то след Windows ъпдейти и инсталиране на програми се запълва много бързо и трябват поне 64GB. Аз съм със 128GB SSD, 8GB са ми изядени при форматирането (неизбежно е) и ми остават 120GB на разположение, в момента от тях имам под 10GB свободно пространство. Разбира се съм качвал игри, музика и други работи, които са ми заели около 50-60GB от пространството, но 32GB са крайно недостатъчни. Само след ъпдейтите те ще се запълнят.

Здравейте,

Някой има ли идея дали SLI моделите ще се продават със SSD?

За момента е обявено, че няма да се продават. По-нататък, когато започне масовото предлагане на NGFF драйвове, ще се появят и със SSD.

Тоест ако в C оставя само OS а програми и други работи поставя примерно в D ще ми е достатъчно едно малко SSD ?

Да, но се губи смисъла, когато не се ползват и програмите на SSD-то, защото те ще зареждат със скоростта на харддиска и затова по-малките SSD-та се ползват за кеширане. Така са по-ефективни.

Нещо такова ще е:

Но строго зависи от моделите SSD които се ползват.

Тоест ако примерно от 32GB SSD OS ми е да кажем,8-9гб и сложа още 20гб програми и оставя 3гб свободно място OS ще зарежда доста бързо както и програмите които са инсталирани там?

Windows 7 е към 16GB без ъпдети. Ако се инсталира на харда, а SSD-то се използва за кеширане, бързината на системата ще достигне близки до тези скорости. Но ще има много повече място в C-то. Кеширането работи по следния начин. Операционната система подбира най-често използваните файлове от потребителя и ги копира в SSD-то и така системата започва да работи доста по-бързо.

Тоест ако си взема малко SSD примерно да не слагам OS, ми да го оставя за кеширане ?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...