Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Doshkov89

Екран за Acer Aspire 5336

2 posts in this topic

Здравейте ! Пукнах екрана на лаптопа ми и сега горе в дясно имам черно петно.Занесох го на ремонт,но неможаха да го оправят.Казаха че са сложили 4, 5 различни монитора и се не предавало както трябва.

Екран ли се казва матрица ли не съм сигурен обаче разбрах,че бил лампов... Acer Aspire 5336 модел.

Трябва ми помощ и съвети ?

Екрана на машината се нарича матрица.По-старите видове са лампови(LCD),по-новите са светодиодни(LED).Нарушаването на течния кристал(чупенето или пукване)причинява разтичане на токопроводимия кристал-изглежда като мастилено петно,"оправянето" е закупуване на нов панел!При изваждането на дефектиралия панел,от задната му страна има 2 лепенки,които съдържат цялата информация за продукта(вид на панела,ревизия на продукта и т.н.)Трябва да се внимава при закупуване,защото някои от марките си "брандират"елементите(дори и да намериш точният продукт,не тръгва,защото не е включена в списъка на биоси на DELL примерно).Ако модела е по-стар,единственият изход е по-обява да търсиш матрица от"донор"-идентична машина като твоята,с изпаткало дъно примерно.Приготви се за едни 60-80 лв.от "донор",или нова 40-60 паунда.Много зависи от самата матрица(вид,резолюции и т.н).Това е в общи линии.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0