Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Skrej

Acer v3-571G Висока температура!

14 posts in this topic

Здравейте! За първи път пиша в този форум но искам да се оплача от машината която имам, и да ви попитам дали евентуално знаете нещо по въпроса. Имам Acer v3-571g на 10 месеца е и от 2-3 дена започна да прегрява прекалено много и да вдига температура на GPU-то и CPU-то до 95+ градуса само от играене на флаш игри в браузъра... Та въпросът ми е имате ли някаква идея на какво може да се дължи това? Дали е от замърсено шаси и шина или пък недостиг на термо паста. Благодаря предварително.

Здравейте

За 10 месеца със сигурно се е натрупало достатъчно прах в охлаждането, за да повиши температурите. Отделно високите температури напоследък, също са важен фактор. Занесете го до оторизиран сервиз на Acer, за да му направят нужната профилактика. Препоръчително е веднъж на 6 месеца, да се носи лаптопа на профилактика, особено преди летния сезон, когато е най-голямото изпитание за мобилните компютри. Поискайте да му сменят и термалните пасти/лепенки, за да има максимален ефект от почистването.

Дано съм помогнал!

Поздрави

Богдан

1 person likes this

Нормална ли е температурата на PCH Diode да е 61 °C (142 °F) ? На чисто нов без засилена употреба? Днес в жегите ми беше толкова, сега през нощта на хладно пак.

Какъв е модела и каква е конфигурацията? Също, ще може ли да ми дадете данни от Speedfan?

PCH Diode не знам какво точно обозначава в AIDA 64, но според Speedfan, всичко е наред! :)

PCH Diode е датчика за чипсета.

1 person likes this

kalinkic - благодаря за разяснението! :) Според мен 61 градуса е нормална температура за чипсета. Имайки предвид, че за него не е предназначено охлаждане. Ти какво мислиш по въпроса?

При моя лаптоп температурата на чипсета е около 55 градуса,когато не е натоварен.При игри стига 72-75 градуса,което не е критично за чипсет.Иначе в покой 55-65 градуса на чипсет са нормални.Дори при настолните компютри е такава температурата,ако не се сложи вентилатор на чипсета.

1 person likes this

Мерси много, аз за всеки случай мисля да си купя охлаждаща поставка, за да се щади повече :)

Гледайте да е някоя с поне 50 CFM въздушен поток.

Взех си един най-обикновен 44cfm, засега ми върши чудесна работа. Вече дори и при леко натоварване рядко минава 60 :)

Здравейте

За 10 месеца със сигурно се е натрупало достатъчно прах в охлаждането, за да повиши температурите. Отделно високите температури напоследък, също са важен фактор. Занесете го до оторизиран сервиз на Acer, за да му направят нужната профилактика. Препоръчително е веднъж на 6 месеца, да се носи лаптопа на профилактика, особено преди летния сезон, когато е най-голямото изпитание за мобилните компютри. Поискайте да му сменят и термалните пасти/лепенки, за да има максимален ефект от почистването.

Дано съм помогнал!

Поздрави

Богдан

Имам лаптоп който не е ходил на сервиз от 6 години, и работи безотказно и по много часове на ден. Марка Packard Bell. Но иначе съм съгласен преди летния сезон лаптопа да се почисти в оторизиран сервиз.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0