Sign in to follow this  
Followers 0
BaCkoHTe

Backlit на Asus S56Ca

17 posts in this topic

Здравейте!

Преди няколко часа си взех Asus S56CA - DH51. Единственото, което не съм му тествал е подсветката на клавиатурата. Знаете ли как се включва/спира, тъй като не свети, а в ревютата които четох пише, че има?

http://www.techreviewsource.com/Notebook-Computers/asus-s56ca-dh51#.UcEfZ_lQGUE'>ревю 1

http://www.laptopmag.com/review/laptop/asus_s56ca-dh51.aspx'>ревю 2

Пробвах няколко комбинации с Fn бутона, но не уцелих. Помощ. Благодаря Ви предварително.

Здравей моят е същия и май няма подсветка на клавиатурата. Най важното е да си ъпдейтнеш Biosa до последната версия, за да нямаш по натам някаквви проблеми.

Мерси за бързия отговор, но все пак защо по ревютата пише, че има? Може би ще трябва да пиша на съпорта на Асус, но едва ли ще ми отговорят

Нарича се "опция по региони".Пример-машина DELL,навсякъде във ревютата пише че има син зъб.Лаптопа купен чисто-нов,има индикатор за зъба на предния панел,във пакета драйвери има драйвер за зъба,на дъното си има слот за модула,ама празен!След 2 дена ровене в документации се оказва,че машините,купени в Зап.Европа си идват комплект-всички останали си поръчват модула отделно!Машината ти най-вероятно си има подсветка(дъното ти я поддържа,има място,от къде да се захранват диодите),просто клавиатурата ти е обикновенна,купуваш си с подсветка и си като светулка!Втори вариант-всичко си има,не си сложил или настроил необходимия драйвер.Това,че в дивайс-менаджера не ти свети непознато устройство,не значи че не ти липсват един куп по-второстепенни драйвери.

Edited by vertexe

Здравейте отново!

Примирих се с това, че нямам backlit :D :D :D, но не се примирих с гадния Windows 8 и реших да го преинсталирам. Тръгнах да инсталирам Windows 7 и изтрих всички дялове, с цел да си ги направя с каквато аз големина си искам (750Gb + 24GB SSD). Исках 100 GB на останалите. Изтрих всичко, но тези 750 и 24 ми ги показва, кото два диска, а аз искам операционната система да е на тези 24гб, а останалото от 100-те да е от обикновенния диск. Прерових нета, но нищо не открих. Имаше една тема, в която са дали линк към обяснение и решение на моя проблем, но линка не работи. Има ли някакъв начин да го оправя това, тъй като за момента, временно, си инсталирах ОС само на SSD и ще преинсталирам отново, когато намеря решение на проблема.

Относно темата се разправяха, че ако има диск 700 и 32 ССД, то трябва да си разделиш големия диск на две части, като оставиш 32ГБ нелокализирни, а след инсталацията SSD-то щяло да се внедри в тези 32ГБ.... Можете ли да ми помогнете?

От скромния ми опит с хибридните решения, мога да спомена, че целта на тези 24GB е само да се използват като уголемена кеш на хардиска. Мисля, че при инсталацията, не трябва да се усвоява SSD пространството, а да стои като unlocalized space. При Lenovo Y500, доколкото си спомням, след инсталацията трябва да се инсталира допълнителна програма, която да усвои като кеш памет SSD-то. Надявам се да свърши работа - http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS033125

Инсталирах си Windows 7, като оставих SSD - то unlocalized space. Инсталирах всички драйвери, които да дадени в сайта, но тези 24GB си останаха unlocalized space... Някакви идеи?

Снимка 1

Снимка 2

Мисля, че се използва, защото си е направило System Reserved на SSD-то. Имаше ли някакво подобрение във времето за стартиране на машината и какво е то? Също така изпробвахте ли програмата, която съм упоменал по-горе?

Да пробвах прогрмта, която ми дадохте, но ми изписа, че няма Lenovo устройство. Не съм гледал как зарежда, не съм го изключвал и да видя де. Евентуално трябва да го прейсталирам наново, така ли? И да махна System Resered от SSD?

Когато се използва като кеш, Windows сам избира какви файлове да складира в него, тоест Вие няма да имате достъп до SSD-то. В момента ако машината стартира за около 25-30 секунди, то значи използва коректно SSD-то.

Моето SSD е същото като твойто 24GB и ми е малко като инсталирам Windows на него. Затова си го инсталирам на обикновения Хард.

И свалих от Лаптопа Това SSD и съм го пуснал да се продава тука във форума, защото не ми върши работа.

Само да кажа че от Asus нямаме такава програма която да усвои като кеш памет SSD-то. Дори и на Сайта на Asus пак няма.

Но според мен го инсталира тоя кеш от Windowsa на SSD-то, защото след като го свалих от Лаптопа не искаше да зареди Windowsa и трябваше отново да инсталирам Windows на Обикновения Хард Диск.

Сложих SSD-то отново и инсталирах Intel Rapid Storage Technology driver, и сега вече го разчита като Хард който може да се ползва за всичко. Интересно !!!

Edited by brave

И аз съм сложил Intel Rapid Storage Technology driver, но нищо не се променя. Ще пробвам по - нататъка да махна System Reserved и да видим дали ще се усвои, но се съмнявам. Може би ще пиша и до Asus, но дали ще ми отговорят, не знам.

Наистина, най-добре е да се свържете със съпорта на ASUS. (0700 144 11 - всеки работен ден 10:00-18:00) Също може да се обадите в някой от оторизираните сервизи и те най-вероятно ще могат да помогнат. След това споделете какво е станало.

Поздрави

Тия оторизираните сервизи в голямата си част работят сменяйки цели модули...

Няма нещо такова тънко да му помогнат според мен...

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/How-it-Works-Intel-SSD-Caching-148/

Писах до представителите на асус в България, преди няколко дена, но отговор никакъв... Разчетох се из форумите, отново, сайта на Интел, където намерих статия как да си кешираш диска... Проблема е, че нямам опция RAID в BIOS-а, флашнах го, но все тази. Като нямам RAID няма как да завърша стъпките....

Май не ти трябва раид ?

за кеширане.... какво точно чете

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0