Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Никоалай Петков

Dv6500 съвет за дъно-проблем

8 posts in this topic

Здравейте колеги,наскоро моя обичан дв6500 изпадна в летаргия,ето и историята за това.Една сутрин ставам и още спящ взимам под ръка един Тошко Сателит ,обаче настъпих кабела на зарядното и буксата се отчупи.Взех да си играя да се опитвам да я сглобя и пробвах към тошибата да я запаля....и незнам защо и кой ми вкара тази мисъл,да пробвам и на лежащия домен втори лаптоп Hp Dv6500 който си седеше изгасен,за да видя дали ще запали той с повредената букса на зарядното!Тъпотия знам!Та мушкам аз буксата и се чу леко "пук"!Веднага махнах зарядното,и включвам зарядното на Hp-то,само,че йок,не запалва!Викам си край отиди дъното!Но какво откривам впоследствие,лаптопа ми запали на батерия,махам батерията мушкам пак зарядното-не иска!До колкото ми е известно батерията подава по-нисък волтаж,и оттам се замислих,че явно е изпукало някакъв чип или диод за волтажа на зарядното!За да премахна други съмнения,пробвах други зарядни,закупих и нов powerboard-самата платчица която свърза тока откъм буксата на зарядното към дъното,но проблема си остана!Ако някой е запознат с подобен проблем ще съм благодарен за мнеието,какво трябва да направя,сменя,закупя или евентуален ремонт?!

Споко,всичко е наред.Поглеждаш от долната страна двете зарядни/на Тошибата и Хари Потъра/.Сравняваш изходното напрежение на Тошко и Хари/трябва да видиш нещо от рода на "..Output-20V----6А/Та,ако на Тошко е 20V,а на Хари 16V,опукал си Харито и го носиш на сервиз.

1 person likes this

е това лесно на сервиз,ама нали се сещаш на сервиз могат да ми кажат смяна на дъно,а дъното си бачка,единственно на някой доверен сервиз има смисъл и зависи де какви пари ще искат за смяна на диода

Ще ти кажат смяна на дъно,защото е за смяна на дъно!Друг път не си прави експерименти,зарядните на портативните машини изглеждат еднакви,но са сложни и прецизни устройства и разлика от 1-2 волта могат да доведат до прегряване на машината,рестарти и т.н.Дори волтажа да съвпада,а ампеража да е по-малък от оригиналното захранване,при рязко натоварване на компа пак почва лудницата!Няма съвет,който да ти помогне в домашни условия,след като си направил такова нещо,дори да имаш късмет и не е изпаткало дъното,а обслужващ модул-сервиз!Уважавайте техниката и ще ви служи по-дълго!

колега май не си прочел целия пост или аз немога да те разбера,това казвам-дъното си работи но само на батерия,а от захранването не включва,консултирал съм се със приятели които казват,че е изгорял някъв диод на самия волтаж от зарядното затова не тръгва оттам,даже когато е на зарядно по дъното върви ток,но не ще да стартира

Поста съм го прочел целия,иначе нямаше да коментирам.Това,че дъното ти работи на батерия,не значи че е в изправност!Имам в момента 2 машини,които си работят трепач,но едната ,когато вкараш нещо на някое от USB-умира на секундата/Asus/-изгорял контролер на хъбовете.Втората/Dell/-при вкарване на LAN кабел-рестарт след рестарт/точно на 6 секунди ги пердаши/-ударена от статично електричество.Колкото до поста ти,нека да преговорим-Тошиба,спъваш се в кабела,къртиш буксата,слагаш зарядното от Тошибата на HP,той изпуква и умира.Вадиш зарядното /изкъртената букса на Тошибата/и пробваш със оригиналното зарядно на HP,при което той пак не пали?Ако съм разбрал одисеята правилно,ти казвам,че най-вероятно си изгорил HP,защото това че работи на батерия, не значи,че дъното на HP е в ред!Така и не каза,какви са стойностите на зарядните на двете машини-на Тошибата/изкъртената букса/случайно да е с по-висок волтаж от този на HP?

не са,просто явно със строшената букса съм подал повече ток незнам...другото го хвърлих след този случай,така,че не мога да видя!Явно ще се носи на сервиз,защото е трудно и да набарам читаво дъно втора ръка на свястна цена

Ще е добре, ако си опукал само предпазител, диод или нещо дребно по захранването. 50-60 лева за ремонт...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0