Sign in to follow this  
Followers 0
Fester

Acer 5738g мултифункционални бутони - проблем

13 posts in this topic

Купих си Acer 5738g и съм много доволен :) ,но имам малък проблем с мултифункционалните бутони.

Мултимедийните бутони(в дясно) не искатда работят с Winamp, а launch manager-a немога да го пусна по незнайна причина. А също и бутона за енергоспестяване (пак в дясно) не работи...тоест като го натисна и се пуска launch manager, а в него нищо немога да правя. Пробвах няколко драйвъра, но нестава. Някой има ли подобен проблем? Дайте някаква идея :) за мултимедийните ми е все тая ама за енергоспестяването си е важно.

чакам идеи. Мерси предварително.

В winamp трябва да разрешиш global hotkeys (ако не лъъже паметта ми).

А имаш ли необходимия софтуер за тоз "енергоспестяващ бутон" :)

Ами инсталирах всичко от диска и проверих и в сайта. Никъде не пише че трябва софтуер. А winamp-a реагира малко странно сега :) като си поиграя още малко може и да стане :)

Абсолютно същите проблеми имам и аз. За Winamp отваряш настройките на Global Hotkeys и най-горе даваш отметка на "Enable default multimedia key support..." и всичко бачка супер, за другите неща обаче и аз не знам как да ги направя да работят. Копчето в дясно от това за блутуута, също не работи и Fn+F2 не работи, явно трябват някакви драйвъри/настройки ... не знам.

Трябват ти драйвъри за това. И при моя лаптоп е така.

Къде ги тези драйвери? И всъшност за какво по-точно служат тези бутони, които изискват драйвърите?

Ми напирмер за увеличаване и намаляване на яркостта.

Сложих си малко по стар launch manager и сега всичко си работи. А преди дори и без драйвъри си работеха повечето неща. Само за музиката и енергоспестяването не работеха.

А може ли някой да даде линк към читав Launch Manager. Аз съм с модел Aspire 5739g. че като си сложих Windows 7, и така и не можах да го подкарам този енергоспестяващ бутон.

Не знам защо, но мисля, че за този бутон трябва специален софтуер. Поне при един сателит (тошиба) е така. А я ми кажи трябва ли да се отвори програма след като този бутон бива натискан.

Не знам защо, но мисля, че за този бутон трябва специален софтуер. Поне при един сателит (тошиба) е така. А я ми кажи трябва ли да се отвори програма след като този бутон бива натискан.

Като ми дойде лаптопа, беше с инсталирана Vista. И съответно със всичките си инсталирани драйвери. Та като го натиснех тоя бутон(на батерия) видимото което ставаше се намаляше яркостта на дисплея. Предполагам, че и друго се случва, а не само това (не съм сигурен). Примерно на някои модели енергоспестявашия бутон изключва външната видеокарта и те оставя само на вградена.Което от своя страна води до по ниско потребление.

Дано някои да помогне. :)

Енергоспестяващия бутон намаля яркостта с около 20 % при натискане, но това не е функцията която би трябвало да има. Идеята е при натискане да се отваря прозореца на Acer Epower Management, програмата за енергийни настройки на Acer ,която може да инсталирате, след като сте инсталирали базисната Аcer Empowering technology. Ако добре си спомням, едната трябва да я има на диска с драйверите, който имате , а другата да е на официалния сайт. Така или иначе, бутона упорито не иска да проработи. :D

Момчета, аз съм с Acer Aspire 5935G. Като си смених вистата с уиндоус 7 ми излязоха проблемите. Тва за бутона, които превключва двете видео карти и подкарването на долби-съраунд-а ми бяха наи-важните. Поуър бутона го подкарах като инсталирах други драйвери. Като влезнах в официалния сайт на Ацера, избирах United Kingdom вместо България и си свалих техните драйвери. При мене стана,надявам се и при вас да стане. Ако може, някой обаче да ме светне как да си оправя съраунд-а ще бъде много добре. като купих комп-а свиреше повече от домашното ми кино, пък сега не ми се говори. Двете говорителчета, които са отпред в ляво и дясно на тъчпад-а не работят

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0