Sign in to follow this  
Followers 0
osi19

Acer или Lenovo

15 posts in this topic

Здравейте съфорумци,

До няколко седмици мисля да си купим нов лаптоп. Лаптопа предимно ще се ползва за Игри и Интернет. Пред мен е един труден избор между Аcer Aspire V3-772G или Lenovo Ideapad Y500.

От една страна Acer има 17,3 инчов матов дисплей при 15,4 инчов гланцов при Леново. Тука точка получава Acer.

От друга страна Леновото е с 2 видеокарти и е с една идея по-добра за игри. Тука точка за Леново.

От друга страна ми се струва малко кофти да седна на машина за 2 бона и да нямам записвачка и да нося външна такава. Тука точка за Acer определено.

От друга страна възможност за 32гб рам при Acer и 16гб при Леновото. Пак точка за Acer.

Корпуса на Леновото разбрах че поема много отпечатъци. Точка пак за Acer-а.

При леновото 3 USB порта, При Acer-a 4. Точка за Acer.

При Аcer-a процесор от най-новото поколение Haswell. Пак точка за Acer.

При Аcer-a възможност за добавяне на втори хард диск. Точка пак за Acer.

При леновото има подсветка на клавиатурата, a при Acer-a няма. Точка за леновото.

От друга страна оторизирани сервизи за Acer в България има, a за Леновото с куриер трябва да се прати, чак до Полша и не чувам добри неща за специалистите в тоя сервиз. Точка пак за Acer.

От друга страна при леновото сам ще мога да го почистя от прах. Точка за Леновото.

Acer-а има един захранващ USB 3.0 порт. Точка пак за него.

Макар и с доста да води Acer-a не мога да пренебрегна 2-те видео карти които работят в SLI режим при Леново. Надявам се да ми помогнете със съветите си.

Здравей

Y500 има захранващ USB порт. А тази външна записвачка, не ми се вярва, да я използваш повече от 3-4 пъти годишно.

При Y500 също може да се сложи 32GB RAM, но ще трябват плочки от 2x16GB.

Моя съвет е да изчакаш началото на юни месец, защото тогава се очаква Y510 да стъпи на нашия пазар. Също така, до края на месеца сигурно и други производители ще пуснат своите Haswell предложения.

Поздрави

http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/ideapad/y-series/y510p/#customize

За този модел ли става въпрос? Y510P, което идва с процесор Haswell и GT750M SLI Ultrabay GT720M. И въпроса ми е дали бил по-производителен от 2xGT650M?

Същия модел, но SLI-a е с 2x750M. Видеото със сигурност е по-производително, но за процесора не можем да сме сигурни. 4702МQ се оказа малко по-слаб от Core i7-3630QM.

Същия модел, но SLI-a е с 2x750M. Видеото със сигурност е по-производително, но за процесора не можем да сме сигурни. 4702МQ се оказа малко по-слаб от Core i7-3630QM.

Toчно в това исках да бъда сигурен, понеже прочетох разни теми за този лаптоп и бяха ми казали, че това в сайта най-вероятно е грешка gt750 и gt720. А за игрите надали ще име много голяма разлика заради производителността в процесора.

Процесора не влияе толкова много, по-скоро едно SSD ще повлияе.

А днес прочетох из форуми, че mSata слота на Y510P били съвсем малко, и най вероятно обикновени мСата ССД няма да паснат там.

За момента нямаме такава информация, но щом е по-малък слота, то той не е mSATA. Според мен, ще има mSATA слот, понеже не забелязвам особена разлика в дизайна на машината в сравнение с Y500. (ако това наистина са снимки на Y510p)

Първо искам да ти благодаря God_15 понеже не бях информиран за този модел и наистина ми се оказва по-удачен като параметри.

Тука информация за mSata слота който използва мисля и един цитат от друг форум. Новото при това е че използва нов from factor съкратена NGFF, които не са разпространени в момента по магазините.

Доколкото прочетох след средата на този месец започва дистрибуцията на този модел Леново.

Ето и нагледно разликата

jfygwh.jpg

Edited by osi19

Здравей

Наскоро бях чел за новия формфактор, но вчера се сблъсках за първи път с него в един ултрабук. Наистина е неприятно за момента, че няма разпространени по магазините, но се надявам в скоро време да се снабдим с такъв тип памети. А може ли линк към информацията, че Y510p ще бъде с такъв тип (2280) mSATA?

Поздрави

Тука собствениците на Y510P дискутират за различни неща, точно на 24-та страница и продължава на 25 за което давам линк дискутират SSD-то.

http://forum.notebookreview.com/ideapad-essential/720343-ideapad-y510p-24.html

Иначе не знам дали информацията е официална или наистина новият модел Lenovo е с точно такъв чип.

Поздрави.

Edited by osi19

Сега погледнах и видях, че продължават на 30 страница и нататък. :) да говорят за SSD, също потвърждават че екрана е матов. Сравнена с дисплеят на y500 така изглежда.

ab1chw.jpg

Edited by osi19

Дали ще се вмести в бюджета ми от около 2000 лв. модела с 2-те видео карти.

Edited by osi19

Дали ще се вмести в бюджета ми от около 2000 лв. модела с 2-те видео карти.

Модератори или админи, някой да следи за правилата във форума? Колега намери друга тема където да си спамиш или си отвори твоя.

Ето ги първите две конфигурации на Y510p. 750 SLI идва точно 2000 лева. За съжаление, все още нямаме възможност да ги ъпгрейдваме с новите M.2 SSD-та, но работим по въпроса. :)

Поздрави

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0