Sign in to follow this  
Followers 0
dbch66

Няколко проблема с Acer aspire 8930

14 posts in this topic

Здравейте, днес се сдобих с машинката втора употреба. Има няколко проблема.

1-Батерия за смяна. Тук е ясно

2- Сд/двд устройството не разчита абсолютно никакви дискове... нито под уиндолс нито при боот..... и не мога да го преисталирам тъй като и с флашка не ми дава.

3- Този е най-странен, явно като е отварян за почисване компютъра при сглобяването са объркани буксичките на колонките... Тъи като те са 5+1 и има опции за проверка една по една.... При проверка на предна лява се чува съвсем леко в дясната, при проверка на предна дясна малко по-силно се чува пак от дясно, задна лява- нищо!, задна дясна се чува така както трябва предна дясна. център суб никакви ги няма...

Та имам няколко въпроса.Възможно ли е сд-то да не е свързано към дъното ? не от мястото си а от дъното?

Кои кабелчета са за колонките и къде влизат?

И някой в Стара Загора или окръга може ли да го оправи?

Edited by dbch66

Такива са рисковете от купуването на такава техника втора ръка.

1 Батерията щом е за смяна,може да я смениш,но си вземи нова а не втора ръка.

2 DVD устройствата са на слот - IDE или SATA.Може да се смени,не са скъпи,но ще трябва да провериш на какъв слот ти е ДВДто.

3 Относно 5.1, имах преди един Acer Aspire,който имаше 5.1,но виртуално.Бяха си 2 колонки с виртуално 5.1.Пробвай на стерео да тестваш колонките.

Edited by kalinkic

Такива са рисковете от купуването на такава техника втора ръка.

1 Батерията щом е за смяна,може да я смениш,но си вземи нова а не втора ръка.

2 DVD устройствата са на слот - IDE или SATA.Може да се смени,не са скъпи,но ще трябва да провериш на какъв слот ти е ДВДто.

3 Относно 5.1, имах преди един Acer Aspire,който имаше 5.1,но виртуално.Бяха си 2 колонки с виртуално 5.1.Пробвай на стерео да тестваш колонките.

Може ли да ми кажете колко пари върви нова батерията за този модел.

Двд-то е Сата, извадих го и видях. втора употреба от кои други модели става?

Относно 5.1- то не дори и в стерео не работят както трябва.... Възможно ли е неправилна подредба на кабелите?

Ако знаете случайно някой от Стара Загора който може да ме снабди с тези неща и да оправи проблема с колонките?

Ето батерии - http://bateriya-laptop.com/%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF_acer_aspire_8930g_bg

Всички SATA ДВДта стават.Няма значение марката.Просто трябва да се внимава на какъв продавач ще се попадне.

С колонките са възможни следните проблеми - Или не са сложени както трябва,или кабелчетата на колонките са прекъснати,или самите колонки имат проблеми.Ще трябва да се отвори лаптопа и да се види проблема с колонките и вероятно да се вземат други.

Тука един колега продава същия лаптоп на части,може да го питаш за колонките и записвачката : http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=34937

За колонките има и още един вариант-шляпване във жака на машината колони направо/без сигнала да мине първо през усилвател или да има вграден такъв в някоя от колоните/и крайното стъпало на аудиото в машината не издържа и заминава безвъзвратно или с повреди.

Ето батерии - http://bateriya-laptop.com/%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF_acer_aspire_8930g_bg

Всички SATA ДВДта стават.Няма значение марката.Просто трябва да се внимава на какъв продавач ще се попадне.

С колонките са възможни следните проблеми - Или не са сложени както трябва,или кабелчетата на колонките са прекъснати,или самите колонки имат проблеми.Ще трябва да се отвори лаптопа и да се види проблема с колонките и вероятно да се вземат други.

Тука един колега продава същия лаптоп на части,може да го питаш за колонките и записвачката : http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=34937

Някой от Стара Загора или въобще от някъде който ще може да оправи проблема със звука пред мен?

Утре ще пътува към човека от който го купих да си оправи проблемите за негова сметка.Стискайте палци и ми пожелайте успех всичко да е точно....

A ще ти го върне ли после ?

A ще ти го върне ли после ?

Ако може да го оправи да, ако ли не ще ми върне парите. :)

Имаше един такъв от Люлин ...

Е още го търсят

[10:18:11] Даниел: Колега, резултат?
[10:40:09] pipkata1: rabotq po vuprosa s zvuka
[16:57:18] Даниел: разбрах софтуерен бил проблема
[17:03:25] Даниел: оправи ли се с вистата
[17:04:33] pipkata1: instalirah q , slojih driveri no pak ushtoto , prosto ne si konfigurira kolonite pravilno vmesto predni puska zadni , vmesto lqva puska sredna , tursq pododqshti driveri , 4e v neta ima mnogo problemi s zvuka i podkarvaneto na zvuka na tozi acer
[17:04:49] pipkata1: obshto vzeto ubih cql den s nego i za sega nqmam uspeh

Това е от днес.Момчето е от Велико Търново имал сервиз и оправял компютрите на търговеца от който го взех лаптопа.Заменили са записвачката, сега е наред звука... идеи?

Имаше един такъв от Люлин ...

Е още го търсят

Колега, моля те.. Не ме отчайвай.Все пак 600 лв. съм платил за този лаптоп..

Edited by dbch66

Колеги, търсят се колонките от този модел.Моля всеки който има или знае къде са налични да се свърже с мен на ЛС.

Edited by dbch66

Лаптопа бил готов и във Вторник ще е при мен и ще споделя дали е направен.Аз имам едно друго запитване.С какво CPU и GPU могат да се ъпгрейднат сегашните.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0