Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Uncommon

След отваряне лаптопа ми не стартира ?

11 posts in this topic

Здравейте , случая е следния - имам лаптоп Acer 5750g , бях го купил от България преди 7-8 месеца.Преди 3-4 месеца го изтървах и падна на буксата за слушалките.Проблем нямаше работеше си перфектно само буксата дето беше малко лабава.Преди 2 седмици се реших да го отворя и да я закрепя с нещо.След разглобяването видях къде мърда буксата стабилизирах я и затворих лаптопа по същия начин , стартирам го - той не тръгва.Лампата за зарядното свети като вкарам зарядното и изгасва като го изкарам , като натисна старт бутона вентилатора тръгва върви си ама натоварване на компютъра няма , лампичката , която свети като се чете от харддиска , мига 7-8 секунди и след това спира.След което питах 1 мой познат , който има фирма за компютри и той ми каза , да ще го погледна , обаче го дал на някакъв практикант (защото в момента живея в Германия и тука техниците зимат по 80 евро на час) и това практикантче ми обяснява , че проблема бил в дъното , всички части си работили и ми трябва ново дъно(той знае , че проблема е в дъното , ама не знае точно къде).Добре , обаче аз знам какво съм правил и знам че това не може да бъде при положение , че съм отвивал само болчета :D .Друго също , което ми дойде на акъла беше , че може тези от България да са ми закрепили някаква пластина като го отворя и да отива на кино , което много не ми се вярва . Има ли някой компетентен , който може да ми помогне или трябва да го продавам на части и да си купувам нов ? Благодаря Ви предварително !

След като твърдия диск е издържал, много е съмнително дъното да си е отишло. Освен при разглобяването (при наместването на буксата) да си окъсил нещо - писти по платката.

Отварянето на сложна и прецизна машина като лаптоп е деликатна операция.Патил съм от погрешно завито/не на оригиналното място/болтче.Често пъти гадините са с различна дължина,завиваш го не на неговото място,опира на неподходящото място,скача искрата и си готов.Да знаеш за друг път,добре е да си правиш схема/с маркер слагаш номера на дъното/.При разглобяването и ваденето на лентовите интерфейсни кабели,свързващи отделните модули,"отключи" ли ги,преди да дръпнеш?Ако не,има вероятност да си повредил някоя писта по тях и т.н.Вероятностите са много,а вероятноста да са ти "сложили пластина.."е,меко казано,малка :) Особено,ако си взел машината чисто нова.Съвета ми е повторно разглобяване и внимателно проверяване на сглобяването/ако си отделял охлаждащият синк,обърни внимание на пасти и термо-лепенки/.

обърни внимание на пасти и термо-лепенки/.

Докторе ,като гледам ,май е е от термолепенки ,защото въобще не вади екран.Моя съвет е недей да отваряш лаптопа без да разбираш ,защото стават такива работи, а има хора дет с тва си вадят хляба.Както каза колегата ,щом е издържал харда ,надали тогава е станало нещо на дъното , но сигорно като си го отварял си прекъснал някаква пистичка или окъсил някаде, което ще рече ,че дъното е мъртвец.Като го отваряше махна ли му батерията и захранването или почна да го разглобяваш директно заедно с батерията

ако не охлажда процесор примерно може и до биос да не стигне....

А иначе че трябва да се внимава с техниката трябва....

ако беше лесно всички да си ги правихме в къщи сами и сервизи нямаше да има :)

Батерия, зарядно всичко бях махнал.От охлаждането не вярвам да е , защото вентилаторите въртят.

Отварянето на сложна и прецизна машина като лаптоп е деликатна операция.Патил съм от погрешно завито/не на оригиналното място/болтче.Често пъти гадините са с различна дължина,завиваш го не на неговото място,опира на неподходящото място,скача искрата и си готов.Да знаеш за друг път,добре е да си правиш схема/с маркер слагаш номера на дъното/.При разглобяването и ваденето на лентовите интерфейсни кабели,свързващи отделните модули,"отключи" ли ги,преди да дръпнеш?Ако не,има вероятност да си повредил някоя писта по тях и т.н.Вероятностите са много,а вероятноста да са ти "сложили пластина.."е,меко казано,малка :) Особено,ако си взел машината чисто нова.Съвета ми е повторно разглобяване и внимателно проверяване на сглобяването/ако си отделял охлаждащият синк,обърни внимание на пасти и термо-лепенки/.

Сложна и прецизна машина?????

За теб може и да е и извънземна ?????

Ами то по логиката ти , може и да се спънеш и на път за кенефа!!!!

Е ние калитковците дето си ги правим сами и си описваме решенията им ,, За какво да се хванем" , за болчето ти ли???

Според мен, напиши решенията на проблемите си, а не се хвали колко си тъп?Хм... Много умно?

Да бе ти пък си много умен.Един пост като хората не можеш да направиш.

dvd,постовете ти винаги се отличават с проницателност и дълбока душевност :) А след изказването ти,че си правиш лаптопи в мазата,нямам какво да добавя!

dvd,постовете ти винаги се отличават с проницателност и дълбока душевност :) А след изказването ти,че си правиш лаптопи в мазата,нямам какво да добавя!

Казва се мазе ?

Но нямам , поправям си предимно моя техника докато си карам колата, пия кафе и ям баничка с боза.Забравих цигара.

И всичко това с музика под ДОС.

Edited by gvd

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0