Sign in to follow this  
Followers 0
fredo

Asus K51AC не изгрява

2 posts in this topic

Здравейте,опитвам се да поправя един Asus K51AC ,който след заспиване вече не иска да изгрее.

Не е изпускан,не е заливан,игри не са играни,натоварване не е виждал,преди месеци е пускан по погрешка за кратко с зарядно с различен волтаж(работел е,но екрана е премигвал от време на време),след това е работил дълго време с правилното захранване безпроблемно и така до последното му заспиване.

Извадих само дъното,занулих биоса и изгря.Сложих последният биос.Сглобих го,запали 2-3 пъти безпроблемно.След това се получи следното,стартирам го,лампичките светват,но не изгрява,след 2-3 минути,като сгрее достатъчно завърта перката и изгрява.И така няколко пъти,докато спря изобщо да изгрява.(Забравих да напиша,че когато изгрее си работи и на неговият и на външен монитор безпроблемно).

Сега дъното е извадено,стартирам го,светват лампичките,започва да загрява процесора,но не изгрява дори и след време.

Бих се радвал,ако някой има опит с подобен проблем при Asus дъна да го сподели.Най-вече ме интересува,кой елемент на дъното би предизвикал това поведение на лаптопа.

В мрежата пише за стартиране с натиснати Fn+F клавиши,но не помага в моят случай.

Поздрави и благодарности на всички отзовали се.

Когато го включиш екрана променя ли си цвет към сиво или си остава чисто черен? Може да са много неща - лентов кабел, видео или RAM. Скоро пипал ли си RAM-та? Видеото ти е вградено, което означава, че ако ти е заминало видеото си за нова дънна платка.

А това за Fn+F... е Fn+F7, което ти включва и изклюва екрана, но когато го рестартираш естествено "ефектът" му изчезва и си се стартира с включен екран. Сиреч обяснимо е защо нищо не е станало с натискането на F-овете.

Аз имам лентов кабел за K51 и мога да ти го дам на добра цена, ако се интересуваш.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0