Sign in to follow this  
Followers 0
Georgi95

Залят с чай лаптоп

6 posts in this topic

Здравейте, вчера си залях лаптопа. И сега стои на бюрото ми. Избърсах го и от 22-23 часа не е мърдал. Как да разбера дали изобщо е успял да пропусне някаква част от течността. Не го залях във важна част.

Модела на лаптопа е: Pro55g
Благодаря предварително tease.gif

Няма страшно, подсуши го добре, аз един лаптоп залят с вода го оставих няколко часа до една лампа да се понагрее и изпари влагата, после си бачкаше. Бях му махнал клавиатурата и горния капак над дъното. Добре си направил, че си махнал и батерията, че някой се не сещат и става лошо.

Ако искаш да си 100 процента сигурен трябва да го отвориш,

водата все пак окислява а и тоя зелен чай :) да не поникне нещо от вътре....

Има един спрей за около 7 лева се продава по магазините с пропанбутан под налягане за почистване на електроника

Чудна работа ще ти свърши. Разглабяш и пръскаш методично и бавно без да разклащаш спрея ще махне цялата остатъчна влага и ще го почисти

Благодаря ви! Ще погледна този спрей, защото така или иначе тоя лаптоп е от 2011 година и дори да не е проникнала течност ще е добре. Благодаря ви! :acute:

Радвам се че сме ви били от полза

Има на хама и други подобни... гледайте да е с газ ... а не компресиран въздух и двете ще ви свършат работа но газта прави платката и компонентите сякаш току що излезли от фабриката

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0