Sign in to follow this  
Followers 0
Dinko91

Ubuntu, лецензиран Photoshop

3 posts in this topic

Здравейте, бих искал да попитам, като си купя Adobe creative suite CS6 лицензиран. И си го инсталирам на Ubuntu 13.04 с помоща на wine, и си отворя фирма за графичен дизайн, бих искал да знам дали ще имам някакви проблеми със закона. Понеже знам, че adobe продуктите не варвят под Ubuntu или които и да е Linux.

Здравейте!

Не съм запознат в детайли с подобен казус, но аз лично не виждам проблем с това. Ако сте заплатили съответен софтуерен лиценз и можете да удостоверите това със съответните документи , то можете да разполагате с него така, както намерите за добре и така, както предвижда съответните условия на лиценза. Аз поне никога не съм виждал условие, което да изисква съответен софтуер да се използва с операционната система, за която е закупен. Все пак има две особености, с които трябва да сте запознати.

1. Ако имате заплатен определен вид лиценз за дадената операционна система (Windows в случая да кажем), то производителят не носи отговорност за съответни неточности при работата му в други операционни системи и може да откаже съпорт да речем.

2. Ако имате виртуализатор, който да кажем е с Windows, може да имате проблеми със закона, ако да кажем копието му не е легално.

Като цяло обаче ако закупите и използвате определена версия във вида, в който лицензът казва, то не виждам да имате проблем чисто формално.

Поздрав, Георги :)

Благодаря много,

за изчерпателния отговор!

Ще ми бъде от полза при избора на Mac или Ubuntu OS.

Поздрави.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0