Sign in to follow this  
Followers 0
JhonnyStis

Dell 5521 vs Acer Aspire V3-571G (8GB)

10 posts in this topic

Здравейте!

Решил съм да закупя laptop с цена от 1200-1300лв.

Ще бъде използван главно за:

-Adobe Photoshop (обработка на снимки и други)

-Internet Browsing с отваряне на много различни страници наведнъж
-Gaming (до колкото е възможно)
-Музика (нуждая се от добра звукова карта и колони, макар че през повечето време ще използвам слушалки)

Знам че за тази цена няма да успея да намеря идеален laptop, но търся нещо прилично с което да мога да работя..

Спрял съм се на 2 варианта, макар че приемам и други предложения:

- Dell Inspiron 5521 (i5, 8GB, Radeon 8730m) http://www.laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_5521-dell_inspiron_5521_5397063334964

-Acer Aspire V3-571G (плюс допълнителни 4GB) (i5, 8GB, Nvidia GF GT 730m) http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3_571g_NX_M6AEX_041

Интересувам се за основно за:

-Кой от двата display-а е по-добър?
-Коя е по-добрата видео карта (в интернет има само един Benchmark, но не ми се струва достоверен - notebookcheck.com)
-Кой има по-добър звук?
-Справят ли се Acer с качеството, коя марка (по принцип) създава по-малко проблеми?

Благодаря Ви предварително! :))

Аз имам Acer V3-571G от 3 месеца нямам никакви проблеми звукът е на добро ниво само че моя е със 640M и нямам проблеми с игри и каквото и да е било проблемът че корпуса поема доста отпечатъци но, не е болка за умиране.Нямам проблеми с температурите.Успех с избора и да си го ползвате с здраве

1 person likes this

Здравейте

Аз бих Ви предложил ето тази конфигурация на V3-571G. Голямото предимство в нея е наличието на SSD. То ускорява значително работата на системата и програми като Photoshop вървят много плавно, заради драстично по-малкото време за зареждане на нужните файлове за обработка. Между 730М GDDR3 и 640M GDDR3 няма особена разлика в производителността. 730М представлява овърклокната версия на 640M. Относно разликите в производителността, може да погледнете нашите класации за процесори и видеокарти.

Относно разликата в дисплеите може да погледнете тези две ревюта:

Dell 5521

Acer V3-571G

Както се вижда 5521 има една идея по-добри ъгли на виждане, най-вече при вертикалните такива.

Относно звука на двата модела - качеството на звука е добро, но не могат да се откроят с нещо повече от средния клас вградени говорители. Единствено може да Ви създаде известен проблем разположението им в 5521, защото те се намират в предната част на корпуса и ако го ползвате в скута, може да заглушите звука идващ от тях.

Изработка на Dell 5521 е една идея по-добра, заради вложения в него алуминий, но ако параметрите на машината са от първостепенно значение, то Acer V3-571G е по-добрия избор. При 5521 има един минус, Intel Core i5-3317U е запоен за дънната платка и евентуален ъпгрейд с по-мощен процесор, ще бъде доста по-труден и непрепоръчителен.

Специално конфигурацията на V3 със SSD върви с 30 дневен пробен период и ако не ви хареса машината, ще може да я върнете без проблем.

Ето и едно ревю на клиент: http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=39414

Дано съм помогнал в избора!

Поздрави

1 person likes this

аз бих предпочел Dell просто качеството на Dell е много по добро от на Acer по добра гаранция имат и т.н. а и на двата лаптопа изброените програми ще вървят еднакво. Едно ще ти кажа всеки казва че всички марки са еднакви но Dell си е Dell. :)

Тук не сте прав. Dell също имат доста трески за дялане напоследък. SSD-то в случая е голямо предимство за Acer-a, а и процесора също е доста по-мощен. Тоест софтуера ще върви в пъти по-бързо от на Inspiron 5521. Отделно, да не коментираме голямата разлика в производителността на графичните ускорители.

Добре възможно е Acer-а да е по добар като характеристики но и качеството на изработка трябва да се гледа на Acer екраните горят на поразия как така сащата цена с по мощни компоненти тоест е компенсирано от качество нз за човека но аз искам лаптоп който да не трябва да ходи на сервиз през няколко месеца нз как може да хвалите Acer като това са най големите боклуци а всеки се лужи по евтинкото. Замислете се едно такова SSD струва около 200 лв и за лаптопа остават 1000 сами си направете преценката с какво качество са напеавени а неможете да отречете че Dell са си с традиции в качеството

Не съм отрекъл, че Acer използват материали с по-ниско качество в изработката на една част от моделите, като пластмаса, наместо алуминий, но това не значи, че правят боклуци. V3 е най-успешния модел за момента от година и половина насам и за парите си предлага много добро качество на изработка, макар, да е целия от пластмаса, която е съчетана с мощен хардуер. Разбира се, че за да смъкнат цената, те използват нисък клас дисплеи, но това не значи, че горят на поразия. Забравяте и друг факт, че при поръчки на едро, цените падат рязко. Сестра ми има Acer Aspire 5610z, който още си работи безпроблемно, а е на около 5 години вече. В ниския клас, Acer вече имат откровени боклуци, но Dell също не блестят с нещо качествено там, а за HP да не споменавам. :) А ето и един по-стар, но доста качествен модел от високия клас на Acer. Този пък го има един колега от около 3 години и е много доволен.

"Dell си е Dell" oт доста време не важи, а достатъчно доказателство са многобройните оплаквания от Inspiron N5010, N5110, някои XPS-и и не само. Наскоро тествах Alienware M17X, и определено не си заслужава парите, за които се продава. А не включвам в заключението си факта, че дефектираха RAM-та и дисплея при тестовете, но хайде, случва се, има и лоши бройки. (макар, че за 5000 лева трябва да са го тествали)

И Toshiba едно време бяха символ на японско качество, но вече не е така. Всяка марка в момента предлага, както и добри, така и лоши модели, само трябва да погледнете обективно на нещата и да прецените какво реално Ви трябва. Дали по-голяма производителност, балансирана с достатъчно добро качество на изработка или по-високо качество на изработка съчетана с достатъчно добра производителност. А пък отзиви за моделите има предостатъчно в интернет и винаги може да разберете, дали модела страда от сериозни проблеми и дали си заслужава да го вземете.

Дано съм бил полезен с мнението си!

Поздрави

1 person likes this

Мисля да избера Acer-a, защото един лаптоп ми държи около 3 години и мисля, че един Acer ще се справи за това време (дано!)

Dell са (или поне бяха) много издръжливи лаптопи, но репутацията на марката в България (най-вече между хората които не разбират от компютри) не е заради качеството, а заради логото. Защото имат хубав дизайн итн. Ако ще си купувам лого, по-добре да се напъна и да си взема един MacBook :D. Има ли смисъл човек да се изхвърля излишно?

Бих искал да попитам дали конфигурацияра на по-новия Acer: http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3_571g_NX_M6AEX_041 позволява да се добави в бъдеще и един SSD (хибридна комбинация с началния HDD) или ще се наложи да махна единия за да сложа SSD-тo?
Ако Acer-a с nVidia-та 730m предлага тази възможност, мисля че ще няма да имам никакви колебания.

Благодаря ви!

PS. Acer-a има по-бавна RAM от Dell-а (1333/1600), но предполагам че разликата не е много голяма, нали?

Edited by JhonnyStis

Да, ще можете да сложите SSD, но ще трябва да свалите DVD-то и да използвате специална шиничка, за да го поставите на негово място.

При RAM паметите, осезаема разлика няма, така че 1333MHz са напълно достатъчни, а след време може да я смените за такава с 1600MHz. Дори може да се уговорите с нас, направо да Ви сложим две на 1600MHz при приготвянето на лаптопа за изпращане. (мисля, че допълнителната плочка RAM, която слагаме при ъпгрейд е на 1600 MHz, но може би зависи, каква точно имат колегите под ръка.)

Бих Ви посъветвал, да помислите над избора си на конфигурация. Според мен, 730М не представлява голямо предимство пред 640М. Както се вижда в класацията ни, в някои от тестовете 730М се справя на същото ниво, дори и малко по-зле (може би по-големия размер на паметта в тестваната от нас карта пречи на моменти или драйверите все още не са били оптимизирани добре. Но се вижда, че осезаема разлика няма да има, дори и с по-добре оптимизирани драйвери.). По-добре вземете 640М със SSD, така няма да Ви се налага да мислите за бъдещ ъпгрейд след време.

И последно да допълня, че конфигурацията със SSD, при нас върви с 30 дневен пробен период. Тоест, ако през това време, нещо не Ви хареса по лаптопа, то ще може да ни го върнете или замените за друг модел.

Дано съм Ви бил полезен!

Поздрави

Богдан

Dell-a e по-добър избор.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0