Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Stoyan Todorov

Проблем с Леново SL 500

4 posts in this topic

Здравейте. Проблемът ми е следният: на чисто нов Леново SL 500 при включване тръгва да зарежда и достига само до

следния текст:

Realtek...../нещо си/

PXE-E61: Media test failure,check cable

PXE-M0F:Exiting... /нещо си/.

И дотам. Отказва да влезе в BIOS-а /процедурата е при стартиране на началния екран изписва "Press lenovo care button if.../демек, ако искам да вляза в БИОС, да променя boot sequence и др., се натиска едно отделно копче/". Натискам бутона, и: пак нищо, т.е. продължава си зареждането и достига до горния текст. Пробвам с натискане на различни TAB, F-ове, Del и др. при стартиране: пак същото. Слагам CD с Вин /стар SP 2, после разбрах, че не ми върши работа за този лаптоп/ - лампата на DVD-то мига, но не става нищо. Пробвам с друг Вин /вече SP3, който поддържа SATA RAID/ - пак лампата мига, пак не boot-ва от него, пак достига до същото. Същите процедури пробвам неколкократно, с включена и изключена мрежа /става от външен бутон/- пак същия резултат.

Търсих в различни наши и чужди форуми, но дадените там предложения не ми вършат работа /от типа на "Смени boot sequence" - не мога да вляза в БИОС; "Отвори го да видиш да няма нещо разкачено" - в гаранция е; "Удари го 2 пъти, моя така се оправи" - това дори не го коментирам, и т.н./. Допълвам: не е имал никаква операционна система досега.

Ако някой има идеи, моля да ги сподели. Благодаря предварително.

Здравей ами според мен най адекватното решение е да се занесе на сервиза щом е гаранционен. Просто ще ти спестят един куп ядове тъй като проблема не ми се вижда разрешим без да бъде отварян лаптопа ;)

поздрави

Алекс

Здравейте,

Първо да ви успокоя - лаптопа Ви няма никакви проблеми. :)

Натиснете F1, за да влезете в BIOS Setup и да изберете да boot-ва през DVD. Или опитайте с някой от другите F-бутони. Също може да смените настройката на твърдия диск, за да сложите Windows XP.

Тази грешка, която ви излиза е стандартна за SL500 без операционна система.

Поздрави,

Joro

Благодаря за отговорите. Колкото и да не ми се искаше да призная, че не мога да се справя сам, все пак го дадох на сервиза и бе готов за 1 минута: или аз /макар че не помня да съм/, или някой друг по някакъв начин бе влизал в БИОС-а и са били зададени някакви измислени boot device. човекът от там явно си знаеше какъв "Ф" да натисне, защото промени настройките от там за 0 време, и всичко си бе наред.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0