Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Лаптопи Emocion от RISK Electronics

10 posts in this topic

Някой може ли да каже нещо за лаптопите Emocion от РИСК електроникс. Разбрах, че те ги сглобяват сами и това нещо ме спъва, а иначе ценити им са добри.

Най-добре е да питате производителят.

MOST също сглобяват лаптопи, но не продавахме тяхната марка и нямаме наблюдения върху нея.

Няма проблем с качеството момчета!

Използват шасита на Clevo и ASUS, а и фирмата е техничарска с добър сервиз.

Има и гаранция - 2г. Имайте в предвид, че никой от т.н. "маркови" производители не прави преносими компютри, а просто си ги поръчва със своя марка на голямите производители в Китай. Така,че като избирате не вярвайте смао на марката, а и

на очите си, на техническите характеристики. Тествайте (ако е възможно), въобще мислете с главите и парите си.

Нека споделя като собстевиник на лаптоп Emocion от RISK Electronics (на базата на Clevo).

Лаптопа изглежда доста добре, особенно впечатляващо е качеството на дисплея .

Разбира се има и голямо "но" - охлаждането на лаптопа - потресаващо трагично е.

Още с пускането на лаптопа се вижда, че нещо куца, без дори да е нужно да се гледат температурите.

Радиатора е 2 пъти по-тесен и 2 пъти по-къс от този на DELL (inspiron), което го прави около 4 пъти по-неефективен! Процесора е сравнително далече и шината между CPU-то и радиатора е леко недомислена като дебелина за конкретния дизайн.Видеото пече отвратително (добра NVIDIA м/у дугото) , има голям радиатор, който само разсейва топлината във вътрешноста на лаптопа в близост до не добре охлажданото CPU - потока от горещ въздух от видеото по дизайн минава през процесора!.

Естествено лаптопа беше занесен в сервиза на Риск - направиха там каквото можаха (смениха пастата на процесора с нещо приличащо на AS5 - добра идея! макар, че слоя беше доста дебеличък - с AS5 трябва да се внимава в това отношение). Резултата е - лаптопа един вид работи, въпреки че тротва, все пак работи , бучи постоянно, но работи, на най-ниската честота на процесора, но работи колкото за и-нет браузване и гледане на филми с ниско качество е ок...

Жалко е за хубавия дисплей и NVIDIA-та - не е добър за игри с тротнат поради прегряване процесор.

За толкова пари толкоз ...

На стария ми лаптоп ASUS закупен от Риск преди 3 години му се случи случка и в момента е с пукнат дисплей, иначе машината е перфектна. Гледайки предложенията на сглобяваните от Риск лаптопи съм доста изкушен особено от този модел: http://www.risk.bg/bg/products.php?cid=360&pid=2057 който ми се вижда добре балансиран.

Разгледах ревюта на двете карти на Nvidia, с които ги окемплектоват - 8400М и 9300М, като за първата казват, че е нисък клас и не е подходяща за новите игри, а втората би могла да се справи, но не трябва да имате големи очаквания.

Конкретно въпроса ми е към Коста - ти коя конфигурация си закупил?

Също ще се радвам, ако и други споделят мнение относно сглобяваните от Риск лаптопи.

На стария ми лаптоп ASUS закупен от Риск преди 3 години му се случи случка и в момента е с пукнат дисплей, иначе машината е перфектна. Гледайки предложенията на сглобяваните от Риск лаптопи съм доста изкушен особено от този модел: http://www.risk.bg/bg/products.php?cid=360&pid=2057 който ми се вижда добре балансиран.

Разгледах ревюта на двете карти на Nvidia, с които ги окемплектоват - 8400М и 9300М, като за първата казват, че е нисък клас и не е подходяща за новите игри, а втората би могла да се справи, но не трябва да имате големи очаквания.

Конкретно въпроса ми е към Коста - ти коя конфигурация си закупил?

Също ще се радвам, ако и други споделят мнение относно сглобяваните от Риск лаптопи.

Конкретно такава конфигурация предлагаха и от ASUS - http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1783 , но моделът вече се изчерпа.

9300M е вградена видео карта, мнението, което са ви споделили е правилно.

лаптопите emocion, които са сглобили са боклук, защото са взели преоценената (бракуваната) стока на Clevo (световно звестен производител на bare bone). Във всяка кошница има развалени яйца, но емоцион-а си е запратък от класа. Сервиза е със супер специалисти, но и те нищо не могат да направят с прецакан дизайн ... Моя emocion "си го чукам у глвата" ...

Има едно много важно нещо, което се пропуска при създаването на този тип barebone лаптопи - тестването. Липсата на тази стъпка може да доведе до хиляди различни проблеми, някои от които са описани по-горе. На който му е интересно, може да погледне как се тестват машините във Fujitsu:

http://news.laptop.bg/новини/презентация-на-fujitsu-тестове-за-качество/

в Apple пък бяха правили стотици пъти дупката, в която си слагаме пръста, за да повдигнем дисплея, докато се получи максимално удобна.

Няма начин barebone лаптопите да са преминали през всички тези процедури. Може би това е и причината, поради която лаптоп-бг не внася такива със собствен брандинг.

През 2008 г. си купих Emocion M66SRU за 950 лв. Работи точно година и половина и ми изгоря видеокартата и процесора от прегряване. Все сам виждал лаптопи, но лаптоп като този просто няма на света! Ако кажа, че е пълен боклук, ще му е малко. Само проблеми и ядове! За нищо не става. Още като чисто нов работеше на 100 градуса, без да има прах и боклуци да го задушават. Зимата, когато е по-хладно бачка на около 75 - 80 градуса, отново без да го натоварвам. Когато ми изгоря, беше все още в гаранция слава богу, но чаках 4 месеца, докато докарат части от София в Пловдив и докато го оправят! 4 месеца без лаптоп! Никога за нищо на света, дори с опрян нож в гърлото не бих си купил каквото и да е от тая циганска фирма. В момента ме е страх да го ползвам. Постоянно е с включена подложка за охлаждане, не мога да гледам HD филми, не мога да играя дори и най-старите игри, защото започва да пари дори клавиатурата, до толкова, че да не мога да я пипна! А отскоро се прееба и монитора - постоянно премигва и се изключва. Занесох го пак на ремонт в RISK, защото никъде другаде ни искат да ги поправят, обрулиха ме 50 лв. не знам за какво и ми казаха, че така ще си работи и занапред. Тая машина е по-безполезна и от лайно, но ще трябва да я търпя, защото скоро няма да имам пари за друга!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0